Atol dál zabíjí Hradec, kdysi město pro život

Ty tam jsou doby, kdy si většina obyvatel svůj život v Hradci pochvalovala a když slyšela heslo Hradec město pro život, souhlasně přikyvovala. Dnes však kvůli řádění firmy Atol (Postaví se občané města Hradec Králové rázně proti Atolu? slýchám spíš pravý opak. „Copak je toto město pro život?“.

Ne, bohužel, Hradec již nějaký čas městem pro život není. Stalo se z něj místo s velmi špatně vyřešeným parkováním, které lidi nutí hledat si nová parkovací místa na místech, kde byste je ještě před časem vůbec nečekaly.

Atol-parkovani

Není to dobrá situace, ale co mají lidé dělat, když parkoviště, které byly občané a návštěvníci města zvyklí využívat jsou nyní zpoplatněna hodinovou sazbou? Ono, když člověk přijede autem do práce a je nucen každou hodinu do automatu hodit byť třeba jen desetikorunu, není celková denní částka 90,- kč nic příjemného.

V některých částech Hradce pak člověk nezaparkuje vůbec. Parkování je vyhrazeno pouze rezidentům. Ostatní, včetně návštěv mají smůlu. Smůlu mají ale i majitelé obchodů, k nimž zákaznici z důvodu nemožnosti parkování tak nějak ztratili cestu a přednost začali dávat nákupům v supermarketech.

Když dnes jet do centra Hradce, tak raději bez auta. Bohužel, ne vždy to jde. Vlastně jde to, nejezdit tam vůbec. Pak se ale z města pro život stává město bez života. Že by nakonec toto páni radní ruku v ruce s firmou Atol chtěli?

Nedávná reportáž na Tv Nova: Problémy s parkováním v Hradci Králové.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Atol dál zabíjí Hradec, kdysi město pro život”

 1. spectrum napsal:

  Souhlas a zadarmo jim to hlídá městská policie místo, aby se starala o zloděje a jim podobné. Je pravda, že z tohoto má víc peněz. Jak má mít pak člověk důvěru k tomu „černému šerifovi“ v divném obleku, který akorát pobíhá od auta k autu a sleduje zda někdo náhodou nestojí o minutu déle na místě k tomu vyhrazeném. Nedávno jsem mj. viděl jak zkoušeli nové značky měření rychlosti na zhruba 30m před Černigovem – Amberem (naproti levné knize) kde běžně jezdí snad jenom autobusy, na silnici se motá hromada lidí a je to pět kroků od umělého kruháče, jaký to mělo smysl mi není jasné doteď.

  Pro Atol pak není problém prodat třeba 200 parkovacích karet na 100 parkovacích míst.

 2. Anonym napsal:

  Hradec není mrtvé město jen kvůli Atolu, to už je jen finální krok. Před lety, kdy se zahraniční investoři hrnuly, se nakonec nikdo nedostal do města, protože přece HRADEC ZELENE MESTO PRO ZIVOT. (Ronal, Panasonic,…) Strejdové z úřadu tehdy sklízeli ovace. Nyní jezdí chytré mozky dělat do Pardubic a v HK se uživí akorát ATOL, poldové a papaláši z úřadu. Další pracovní možnosti jsou v supermarketech, což je smutné na to, že je tam univerzita, jejiz sikovní absolventi konci právě v Pardubicích, nesikovní zůstávájí na těch úradech. Mesto tak prichazi o prijmy danovych poplatniku, prichazi o inteligenci, prichazi o ducha loci.

 3. Zdeněk Burda napsal:

  Anonym: njn, lidé z HK jezdí do Pardubic a pardubáci jezdí do Prahy :-)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.