Moje děti jsou dvojčata

Předchozí příspěvek – IX.
Když mi první den Helen všechny děti představovala, zmínila, že má dvojčata. Uplně nevědomky jsem k sobě přiřadila Zoe a Alex, jsou stejně velké, podobné moc ne.

Každá ale chodila do jiné školy, to jsem si odůvodnila tím, že je to asi záměrně, aby dvojčata nebyla na sebe fixovaná.

Ani nevím jak, ale asi po měsíci jsem zjistila, že Alex je dvojče toho malýho kluka. Zoe je o rok starší než ty dva. Byla jsem v šoku. Alex je totiž o dvě hlavy větší než její chlapecké dvojče. Ona je silná jak Helena Fibingerová a on je je takové tintítko jako z koncentráku. Jak je tohle možné?

Grant si neumí ještě zavazovat tkaničky, proto se mu kupují boty na suchý zip. Špatně čte, špatně jí. Je jediný kluk široko daleko, protože jeho sestry si domu vodí kamarádky, tedy další holky. Je takový zakřiknutý, občas se snaží k nim zapadnout, ale ne vždy je to vhodné, třeba když si hrají na kadeřnice, nemá šanci, protože je na mecha.

Jednoho dne k nám přijde au pair George, jeho rodina je doktorská, takže má nepravidelné směny. Jelikož pracuji, nevšímám si ho, a tak si začne hrát s Grantem. Pozoruji je. Nepoznávám Granta. Úplně ožil, hrají fotbal. On chudák potřebuje kamaráda, potřebuje hrát klučičí hry. Dojímá mě to a vím, že mu nestačím.

„Grante, kdybys chtěl, tak si taky někdy můžeš domů přivést kamaráda.“ Zkouším problém řešit.

„Proč?“ řekne mi kňouravě a zamračeně, asi ví kam mířím a lezu mu na nervy. Dělá jak kdybych ho obvinila z nějakého trestného činu.

„Jen tak…“ odpovím a říkám si, že na něj kašlu, blba jednoho.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Moje děti jsou dvojčata”

 1. blanka napsal:

  bida bida s temi detmi mimo CZ !!u nas v SRN na odd.jeste petilete prebalujeme do plin, prece je rodice nebudou tyrat na nocnik!! pis dal. dik blanka

 2. blanka napsal:

  Ahoj,..bida bida s temi detmi mimo CZ !!u nas v SRN na odd.jeste petilete prebalujeme do plin, prece je rodice nebudou tyrat na nocnik!! pis dal. dik blanka

 3. Lemik napsal:

  V itošce není nic nenormálního když 10 leté dítě dostává plínku na noc…

 4. blanka napsal:

  lemik: co to je itoska??my nesmime v praci psat zadne zkratky aby nedoslo k nedorozumeni.prosim odpovez dik blanka

 5. LuFa napsal:

  blanka: Itoška, asi Itálie.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.