Geocaching má i své geozloděje

Před čase jsem se v příspěvku Koupil jsem si geocoin (geo minci). Poraďte její cíl. rozepsal o nákupu svého první geocoinu a poprosil vás o pomoc při nalezení cíle jeho cesty.

Vše šlo hladce. Minci jsem zaregistroval, opatřil popiskem a tak ji připravil na její dlouhou cestu.

Ztraceny_Geocoin

Nakonec jsem ji s dětmi v neděli dva týdny zpět vložil do pokladu.

Dada_Luci_s_Geocoinem

Potom jsme odjeli na dovču do Chorvatska. Po návratu mě v logu cache čekalo nemilé překvapení v podobě poznámky:

GC- jsem si nevšiml

Co to šlo, obsah cache jsem zkontroloval, a skutečně, mince nikde. Napsal jsem tedy zalogovaným objevitelům. Všichni mi rychle odpověděli s tím, že si žádné mince nevšimli. Jako by se po ni slehla zem.

Protože poklad je celkem dobře ukryt a stále existuje, nedomnívám se, že ho jen tak někdo náhodou objevil. Spíš jde o skutečné geozloděje, kteří nám tu v geocachingové hře začínají řádit :-(. Pozor tedy na ně.

Mince je nyní ztracená. Pokud se objeví, budu samozřejmě rád a napíši o tom.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Geocaching má i své geozloděje”

 1. Merencin napsal:

  Mrzí mne, Lukáši, žes tak špatnou zkušenost udělal hned s prvním GC. Ten můj zatím putuje (doufám) v pohodě, i když někteří kešeři neplní jeho misi. Nu což, i to je riziko.

  Držím palce, ať Ti někde vyplave a putuje za jeho cílem.

 2. LuFa napsal:

  Merencin: Bohužel stane se. Jsem zvědavý na osud dvou Travel Bugů, které brzy s dětmi uvedu v život.

 3. JiM napsal:

  Bohužel mám podobný zážitek (né s vlastním GC).
  Den po vložení GC jsem se tam náhodou také vydal a po objevení multinky jsem GC nenašel. Mezi záznamem o vložení (přímo majitelem) a mým v logbooku i na inetu, žádný jiný záznam nebyl.

 4. klárka napsal:

  Lufo a nedal jsi ji proste jen do jineho pokladu? Nezmotal jsi to?

 5. Trtkal napsal:

  Ono dost lidí ji veme a loguje záznamy až opožděně (já taky zapomínám a tak ohlášení nálezu udělám třeba až po týdnu). Pravda je, že chodím nepravidelně a opravdu jen svátečně, takže se není čemu divit, že na to pak doma zapomenu :).
  Pevně věřím, že se GC ještě najde ;)

 6. blanka napsal:

  jeste ze nejsme v indii, tam by zlodejovi urizli prst.my meli pacienta z indie a tomu museli amputovat po urazu prstenik a on se nechtel vratit bez prstu zpet domu. dobrou noc i zlodejovi. treba si to precte a dostane z pa mamka blanka

 7. Eponina napsal:

  Bohužel nemůžu než souhlasit s výše uvedenými názory v tom, že geocoiny se ztrácejí čím dál tím víc – můj první se úspěšně dostal ze Sardinie až k německo-českým hranicím a tady je jeden německý kačer vybral z keše už před 3 měsíci (mimochodem bez zalogování, to, že jej má vím jen díky tomu, že mi sám napsal dosti výsměšný dopis ohledně toho, že jsem mu přispěla další mincí do sbírky) a od té doby se jej bez úspěchu snažím dohnat k tomu, aby je poslal dál…Někteří lidí prostě nedokážou nekazit ostatním radost.
  Naproti tomu mince, která běhá po Čechách je zatím v pohodě. Ale i přesto asi od příště také přejdu na systém zalaminovaných kopií, i když není nad to v keši potěžkat pěkně povedený GC, jenomže to by na světě nesměli být ti špatní…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.