Se svobodou slova to jde z kopce – Brichtův Deratizér v hledáčku policie

Ještě před pár dny by mne ani nenapadlo, že se o Brichtovu skladbu Deratizér bude zajímat policie. Když jsem se tuto skutečnost včera dozvěděl napadlo mne mnoho otázek. Kde to ksakru žijeme? Koho si to z našich daní platíme?

Nad to všechno, je mi někdo z mocipánů a policie schopen dát záruku, že když si v centru města nechám zamčené kolo, že ho tam ráno najdu?

O Brichtově písničce si udělejte obrázek sami:

DERATIZER
(Lukáš Pavlík/Aleš Brichta)

Možná, že žijem na odvrácený straně
rozum je bitej, z potlesku bolej dlaně
jen papouškujem nesmysly odevzdaně
a nastavujem svý tváře další ráně
Možná, že žijem na odvrácený straně
táta je Měsíc, Slunce svítí jen na ně
sto je prej málo, tak dvěstě procent daně
oni si žerou a chrochtaj namlsaně

Někdy se to nedá …

Politici dělaj z každýho vola
na ulici kradou cikáni kola
už by to vyřešit měl
nějakej deratizer
Do maminky chtělo by se ti vracet
ať nemusíš ze všeho tady zvracet
fakt by to vyřešit měl
nějakej deratizer

To je ta věc, co trápí mě i tě
jak poznaj v Mongolsku mongoloidní dítě
o co se bozi vlastně přetahujou
a do čeho se černý opalujou
Možná, že žijem na odvrácený straně
stá lež je pravdou, opakujem jí za ně
máme se dobře, vládněte požehnaně
však jednou dojde i na vás „milované“

Někdy se to nedá …

Politici dělaj z každýho vola …

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Se svobodou slova to jde z kopce – Brichtův Deratizér v hledáčku policie”

 1. tlamakamač napsal:

  Tak pane to mě překvapuješ, protože je jasný, teda mě aspoˇˇn jo, že od Jakeše podnes se změnilo velmi málo …Al není to politikama, je to náma, lidma, čechama. Stačí nám žvanec, telka, pivko, dovča na nějaký zkurvený pláži a šukání…to ostatní – to se jen tak mimochodem jmenuje Žít svůj život, tak to už je na nás moc práce … Brichta je pičus o jen vydělává…stejně tak landa …serme na tyhle hlasatele evanglia …jedno je jistý: VŠICHNI JSME ZHŘEŠILI A JSME DALEKO OD BOŽÍ SLÁVY. Je mi teď 33 let a už mi o konečně ochhází
  PSMám sklonn k paušálním hodnocením a za ta se omlouvám Tlampač as. Přemek Bis z Polabí

 2. tlamakamač napsal:

  píšu z vědárny a mají tady vyzobanou posranou hnusnou lidovou kovovou klávesnici, díky níž vypadá můj hořejí koment jako dement šifra.

 3. Anonym napsal:

  Tlampy, to je v klidu, my měly na zdravce psaní na stroji, měla nás na to sekretářka, která přišla pozdravila, zadala úkol a došla na konec hodiny, já klapala na stroji a až asi ve 20 hodině jsem zjistila, že se na druhý řádek nedostanu jen kroucením kolečka, ale i tím, že zmáčknu páčku.Vrcholem bylo, že stroj ve škole vynechával, nebo ujel kus řádku, prostě hrůza kvalita.

 4. Tak pane LuFo, to mě překvapuješ. Protože je jasný, teda mě aspoň jo, že od Jakeše podnes se změnilo velmi málo … Ale není to politikama, je to náma všema, lidma, čechama. Stačí nám žvanec, telka, pivko, dovča na nějaký zkurvený pláži a šukání … To ostatní – to se jen tak mimochodem jmenuje Žít svůj život, tak to už je na nás moc práce … Brichta je ovšem velkej pičus co jen vydělává … stejně tak jako Landa … Idealismus je pro tyhle pěvce výrobní postup při tvorbě písní, si teda myslím, nevím … Serme však na tyhle hlasatele evanglia (Brichty, Gotty, Landy a jiný rozněžnělce morální a spravedlnosti plný … protože jen jedno je jistý: VŠICHNI JSME ZHŘEŠILI A JSME DALEKO OD BOŽÍ SLÁVY. Je mi teď 33 let a už mi to konečně dochhází …
  PS Mám sklon k paušálním hodnocením a tak se za ně omlouvám Tlampač as. Přemek Bis z Polabí

 5. PROTOŽE NEUMÍM NAPSAT KOMENTÁŘ BEZ CHIBI, TAK SI UDĚLUJU TÝDEN DOMÁCÍHO VĚZENÍ A ZÁKAZ PITÍ PIVA – MÁM PAK BLBOU HLAVU, VÍTE?

 6. trpaslik napsal:

  Ahoj Lufo, o tom jsem dneska taky psal a teď koukám, že to už není jen zpráva na pár ČTK stránek, ale že už o tom bloguje mnoho blogerů i včetně tebe:) Jsem rád, že máš podobný názor.

  Jinak policie se o to začla zajímat, podle mého, pouze na podnět nějakého blbce, co se chtěl zviditelnit (už je to skoro jak v Americe, žaluje se všechno). Policie to teda musí ze zákona prošetřit a jestli se nevrací staré předlistopadové doby, tak se mu ani nic nestane, protože narozdíl od těch „plešatých kapel“ tohle nemá s rasismem a radikálovstvím nic společného

 7. Stava napsal:

  Jestli je tu neco k setreni, tak p.Brichta osobne a jejich IQ :)

  Jinak prejme policii a dalsim organum jejich radost nad temito nesmysly, dyk toto je zivi. My ostatni musime do prace ;)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.