A je po Varech

Tak jak hurri včera u televize zjistil, festival v Karlových Varech skončil. Pan Bartoška plný optimismu a plánů na další ročník, to včera ukončil.

Jak se letos novináři šikovně naučili, krásně se ho zase zeptali, zda se festivalu světová recese nějak dotkla a jak. Pan Bartoška povídal že nikoli, tajemství je v dlouhodobých smlouvách. Hlavní partneři (ČEZ a RWE) přislíbili svou participaci na další, 45. ročník.

Má to cenu tam jet za rok zas?

Jak pro koho, pro Lenku ano, pro hurriho ne. A tak je to se vším. Jsou lidé nadšení a berou to jako svou tradiční letní dovolenou. Každoroční návštěvníci již mají vše vychytané a na filmy se dostanou snadněji, než nováčci. To platí i o ubytování, stravování, koupání, golfu….

P1010401
Jsou lidé, které odradí davy lidí, fronty na lístky i na jídlo.

Karlovy Vary jsou krásné město, kde už se prý i ta ruština začíná vytrácet. Město schované mezi kopci, s krásnou lázeňskou architekturou, kolonádou, prameny.

P1010391

Nejideálnější tedy vidím spojení výše jmenovaných činností. Filmy, výlety, ruština, prameny, dovolená… I když, dovolená. Vidím tam hodně zajímavou pracovní příležitost a to pro studenty – překladatele, novináře, takových lidí je tam potřeba opravdu hodně.

Bartoškovy filmové Vary skončily

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “A je po Varech”

  1. LuFa napsal:

    Pokud si na Karlovy Vary vzpomenu příští rok dříve, určitě bych alespoň na chvíli jel.

  2. hurri napsal:

    Vskutku jsem včera Ebena v TV zahlédl, ale myslel jsem, že to je záznam ze zahájení, celých 30s co jsem ho viděl, tak někoho vítal :)

  3. Václav Eder napsal:

    Mno moc pracovních příležitostí tu nemáme, ale jinak pravda, KV je krásné město, ale tím to bohužel končí…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.