Zámek Loučeň a labyrintárium

Zámek leží 55 km od Prahy, mezi Boleslaví a Nymburkem. Veřejnosti zpřístupen teprve od roku 2007, kdy byl po rekonstrukci otevřen. Spolu s ním byl zpřístupněn i zámecký park, který je nyní plný labyrintů.

Zámek Loučeň je v soukromém vlastnictví společnosti Loučen a.s. Díky níž a podpory z Evropské unie byl „poupraven do původního stavu“ a můžete ho navštívit i vy.

p1010313

Expozice je vzpomínkou na rod Thurn und Taxis, který ho vlastnil. V areálu zámku je restaurace a několik stánků s občerstvením, spousta krásných stromů, včetně Liliovníku. Součástí obnoveného parku je i soubor labyrintů. Trávové, kamenné, lanové, palisádové,…..Vše je doplněno informacemi o původu a vzniku labyrintů a bludišt, jejich významu, etc. Labyrinty nebaví jen děti, ale i dospělé. I když je v parku mnoho lidí, rozptýlí se a pocit hlavy nahlavě nehrozí.

p1010315

Labyrinty jsou MAGICKÉ. Jsou téměř tak staré, jako lidstvo samo. Labyrinty užívali třeba Keltové, abychom nejprve jmenovali nám geograficky blízkou civilizaci. Už ve starověku je ale znali třeba i obyvatelé daleké Indie. V pohanských dobách měly na lidi v mnohém podobný vliv, jako později vznikající náboženství.Labyrinty lidem DOBÍJEJÍ ENERGII. Odborníci potvrdili, že loučeňská bludiště a labyrinty jsou vybudovány na energeticky velmi příhodných místech. Nevyčerpatelnou energii na rozdávání má podle jejich měření především náš Kamenný labyrint. Přijďte využít léčivou sílu labyrintů.

p1010316

Labyrint nebo bludiště?
Jaký je vlastně rozdíl mezi labyrintem a bludištěm? Labyrintem vede jediná cesta, byť pořádně klikatá. Oproti tomu v bludišti narazíte na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem.

p1010317

Kulturní akce na Loučni

6. června – divadlo:Kopretiny pro zámeckou paní
4.července – Narozeniny zámeckých labyrintů
více info na www.zamekloucen.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Zámek Loučeň a labyrintárium”

 1. hurri napsal:

  Prosím o vysvětlení:
  podle mapy.cz je ten zámek od Prahy (centrum) vzdálen 48 km (letadlem) nebo 60 km (autem). 55 km je to na koštěti? :)

 2. JiM napsal:

  Doporučení: do zámecké restaurace raději ani nechoďte. To už je lepší hospoda mimo areál zámku. A ještě lepší je to v motorestu ve Vlkavě :-)

 3. Kobliha napsal:

  Souhlas s JiMem. Zámeckou restauraci nedoporučuji. Jinak Labyrintárium za návštěvu určitě stojí – mimochodem, je tam i keška :)

 4. Taky doporučuji jíst mimo areál. Ta hospoda u toho parkoviště před zámkem je výborná. Kdyby někdo chtěl ještě vidět další fotky z akce, tak jsou na http://reditelzemekoule.rajce.idnes.cz/Zamek_Loucen/

 5. Lenka H. napsal:

  Dobrej tip.
  A díky Řediteli zeměkoule za super foto-reportáž!

 6. Nedoporučuji napsal:

  Návštěvu parku a zámku rozhodně nedoporučuji, jedná se o čistý byznys několika právníků z Prahy. Zahrada byla dříve volně přístupná veřejnosti. V okolí je spousta krásné přírody i hospod. Restaurace v areálu zámku je něco otřesného.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.