Charitativní marketing

Kamarádka ze školky mi napsala, že se účastní běhu proti rakovině a že jí mohu přispět. První co mě napadlo, jakto že běhá ona, když jsem vždycky běhala já, jenže od těch dob uteklo několik let a hodně se změnilo. Kamarádka žije v Anglii a běhá. Poslala mi odkaz, kde opravdu mohu přispět přímo na ní a její spoluběžkyni.

Jelikož jsou za tím dvě reálné osoby, které několik let znám, nevadí mi vůbec přispět, protože to beru jako formu motivace těch dvou, aby tedy trénovaly. Až druhotně si uvědomuji, že přispívám na boj s rakovinou, sice kamsi do Anglie, ale třeba tam něco vymyslí i pro nás. Je to dokonce tak, že pokud je dárce platič daní v UK, zvětší se darovaná částka právě o tu daň.

Nevím, jestli něco podobného existuje i u nás, vím, že existuje cvičení proti rakovině, pochod proti rakovině, ale jestli je to takovou formou, jako v Británii, mi není známo. Pokud někdo máte info, určitě dejte do komentů.

Možná si říkáte, že jsem tu vždy psala o Keni, jenže ten projekt se marketinkově dostal úplně jinam, než kde byl. Obyčejný člověk, jedinec, který si rád četl o projektu Keňa, přemýšlel, jak by mohl pomoci on. Jelikož pracuje v oblasti očního lékařství, napadlo ji, že by by mohla sbírat staré nepotřebné brýle. Tak se stalo asi před 2 roky. Nikdo jsme nevěděli, zda sebere 10 brýlí, nebo 500. Vybralo se jich hodně, kolem 300 a sbírka stále pokračuje.

Jenže v září minulého roku se jedna společnost, která se věnuje očnímu lékařství ve velkém, rozhodla zlepšit si PRko. V tu chvíli se ve všech novinách objevovalo, že odstartovali sbírku: Dejte brýle Africe. Nápad, který vymyslel někdo jiný, projekt, který odstartoval někdo jiný, si prostě jen tak přebrali za svůj vlastní. Asi se od Humanitární organizace vůbec nedozvěděli, že již takový projekt běží, pod záštitou jiných lidí, jiných (menších) firem. Můžeme se na humanitární pracovníky za to zlobit?

Ne, jejich zájmem je získat co nejvíc, jakým způsobem, na tom už nezáleží.

A proto posílám další tip a link na to, jak můžete získat peníze na humanitární projekt, případně nadaci. Opět je to na bázi osobního kontaktu, zkušenosti.

A taky, možná československý holky znáte:raceforlifesponsorme

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Charitativní marketing”

 1. LuFa napsal:

  Například v knize „Marketing ve farmacii“ se na straně 153 píše:

  Sponzoring a charitativní akce jsou běžnými nástroji, které public ralations používá, a pokud jsou představené médiím správným způsobem, tak i nelépe viditelnou PR aktivitou společnosti.

  Je tedy zřejmé, že se v PR s podporou charitativních akcí běžně počítá. Navíc bych se ani nedivil, kdyby investice do uspořádání takové charitativní akce byli o dost vyšší, než finální reálná pomoc. Samozřejmě, i kdyby firma měla vynaložit milión korun, aby zakoupila vozík za 100 000, vrátí se jí to částečně na dobrém jméně a to jde.

 2. Dena napsal:

  Klárka:
  jen drobnost: brýlí už je kolem 600 kusů.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.