Cizího člověka se v restauraci nikdy neptejte, jak mu chutnalo.

Chutě má každý různé a také důvody, jak to, či ono jídlo z hlediska chutě a stravitelnosti hodnotit. Minulý týden jsem si na obědě dost sliboval od špízu s opečeným bramborem a tatarkou. Bohužel špíz byl tak nějak bez chutě, opečený brambor trošku připečený a tatarka to nezachraňovala. Objednané jídlo mne celkem zklamalo. Ne že by bylo špatné, ale prostě jsem se těšil na trošku jiný kulinářský zážitek.

Těsně před dojedením si ke mně kdosi přisedl. Volných stolů nedostávalo. K tomu zbytečku, co zbýval, mi popřál dobrou chuť a asi aby řeč nestála, se mě zeptal, zdali mi chutnalo. No, jak jsem už výše napsal, mnoho mi nechutnalo a z odpovědi to bylo poznat.

Bohužel, co jsem nečekal, pán výrazně posmutněl a řekl, že přišel na špíz, ale má odpověď ho od tohoto úmyslu zrazuje, tak si ho raději nedá. Zkusí jiné menu, i když dle názvu bude chuťově ještě horší, než můj špíz.

Pánovi jsem sice vysvětlil, co mne k negativní odpovědi ohledně chuti špízu vedlo, i tak si ho nakonec neobjednal a dal přednost dle mne chuťově ještě horšímu jídlu.

Když se nad touto situací zpětně zamýšlím, napadá mne jedno, nikdy se neznámého člověka v restauraci neptejte, jak mu chutnalo.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Cizího člověka se v restauraci nikdy neptejte, jak mu chutnalo.”

  1. blanka napsal:

    Toto byl Luky zazitek!jako me v kvetinarstvi se taky podobny pripad stal… kvetinarka vaze zakaznici kytku z krasnych silnych cerstvyck gerber a ja se za ni v rade rozplyvam jake jsou ty gerbery(miluju je) krasne velke a silne a zakaznice prede mnou mi skoro neodpovida a dela jen hm ,hm a ja furt bombarduju pozitivne naladena ty jsou teda krasne zejo? a ona zase nic!!Vtom se prodavacka te pani zepta a co mam na tu cernou stuhu vytisknout ? a me klesla brada. v kvetinarstvi taky stale nemuzes kytky chvalit!!! a v Cine se misto pozdravu pry zdravi NE „dobry den“ ALE „jak jste se najedla?“ to bylo dnes na diapozitivni prednasce z cinske republiky .Hezky den mamka . v so a nedeli mam ranni.bude SKYPE??

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.