Kdo položil vládu?

Vláda včera padla a jak se můžeme ve všech hlavních denících dočíst, můžou za její pád čtyři lide. Vlastimil Tlustý, Jan Schwippel, Olga Zubová a Věra Jakubková. (Vláda padla. Pohřbili ji Tlustý, Schwippel, Jakubková a Zubová, Kvarteto, které položilo vládu. Dvě zelené, exministr a Klausův obdivovatel, Topolánkova vláda padla, potopili ji Tlustý a Schwippel) Je to ale opravdu tak? Skutečně za pád vlády mohou jen tito čtyři lidé a ostatní jsou z obliga?

Jak snadné je na někoho ukázat prstem a říct, ty za všechno můžeš, ty jsi vše způsobil. Bohužel. Toto chování se mi docela příčí a rozhodně bych výše zmiňované jednotlivce za pád vlády neobviňoval. Zvlášť pokud tito poslanci a poslankyně hlasovali dle svého nejlepšího svědomí a vědomí.

Tak nějak si říkám, proč nikdo nezmíní, že by za pádem vlády mohli stát arogantně prapodivné kroky zeleného Bursíka a dále neschopnost cokoliv rozumného prosadit v současné (minulé) koalici?

Důvodu a příčin proč současná vláda padla je jistě mnoho. Osobně jako špatné stále vidím nedotažené regulační poplatky, pro radarovou aktivitu, podporu Lisabonské smlouvy Mirkem Topolánkem a dalšími a v neposlední řadě dosazení hudebníka Michaela Kocába na ministerský post. Když může on, může už každý ;-).

Zdá se mi, že za pád vlády si vláda může sama. Na to, co bude teď, jsem celkem zvědavý. Ze současné situace v době ekonomické krize a našeho předsednictví v EU nemám rozhodně radost. Tak i tak, je situace stále patová a nic neřešící :-(. Uvidíme za pár dní, či měsíců.

K současné situaci a předpovědi dnů budoucích jsem se ale vyjadřovat nechtěl. Pouze mě tak nějak štve ukazování prstíčkem na zmíněné kvarteto v úvodu, které samo o sobě za nic nemůže.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Kdo položil vládu?”

 1. hurri napsal:

  Za pád vlády mohou především voliči KČSSD a zelených, kdyby jich alespon část měla rozum, tak mohl být klid.

 2. Martin napsal:

  Za pád vlády si mohou členové vlády sami. Bylo by možné to svést na velmi nepopulární kroky, které mají pro většinu obyvatel za důsledek vyšší výdaje. Ale IMHO je mnohem podstatnější způsob jejich prosazování. Nejen že je necitlivý, ale vystupování většiny členů vlády je tak arogantní a hulvátské, že musí nas*at každého. Pokud voliče otevřeně poslají kamsi, tak ať se nediví, že tito jsou naštvaní (to ukázali poslední volby) a už vůbec se nelze divit opozici (ať už je jakákoliv), že se situaci snaží využít.

 3. David napsal:

  Nemám rád Topolánka, to předesílám. Jenže jeho kabinet byl, bohužel, zatím jediný, který dělal reformy. Špatně komunikovali, humpolácky prosazovali, ale alespoň dělali.

  A to, že se nás reformní kroky dotkly, mnohým našim spoluobčanům, myslícím jen na dnešní den, zvedlo adrenalin a posílilo Paroubkovu stranu a dotlačilo stav věcí tam, kde se nyní nachází. Záměrně říkám Paroubkovu stranu, nikoliv ČSSD. Tahle partaj má se sociálními demokraty společné jen jméno a sídlo.

  Co se týče té do zítra slavné čtyřky: Tlustý jedná jako uražený školáček, se Zubovou si někdy popovídejte v reálu a ztratíte iluze. Zbývající dva neznám, nehodnotím.

  BTW: Hovorka je mnohem (křesťansko) sociálně demokratičtější, než většina poslanců za ČSSD.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.