Líbáš jako Bůh – Podruhé

Recenze a komentáře k nedávnému článku Líbáš jako Bůh – filmová premiéra, mě docela odradily film zhlédnout. Recenze na film nejsou dobré, nadruhou stranu návštěvnost filmu je už několikátý týden na prvním místě.

Možná díky těm recenzím, možná díky náhodě, možná díky možnosti vypadnout z domu, jsme se s Denou v pondělí vydaly do kina. Ne ale do ledajakého kina, do Art kina Central, do kina, kde jsme před nějakým časem složily pionýrský slib. Kino bylo stejně, jako tenkrát, narvané do posledního místa. Nikde žádný smradlavý popcorn a cola, jen mobily občas pípaly a svítily. Leckterá kina by mohla zájem o kino Centrál závidět – a to byly jarní prázdniny! Vstup do takového historického kina je 90Kč, ať je pondělí nebo středa.

Film se mi líbil, celé kino se hodněkrát smálo, všichni vydrželi do konce, i když film trval 2 hodiny.

Film byl celkově veselý, kladný, pozitivní, negativní věci byly brány s humorem a to je asi to, proč dnes chodí lidi do kina. Film byl hvězdně osazen, byl ze života, nebyla opomenuta chalupa a hory – jako vždy ve filmech Poledňákové. Každý tam možná viděl sebe, své blízké, své myšlenky a chování. Film byl prostě český.

Co je filmu vytýkáno? Poledňáková doposud natočila supr dětské filmy, nyní v tom trendu pokračuje, z dospělých udělala děti. Jenže to to je to co chceme vidět. Svět, kdy se dospělí chovají jako děti, je to svět pohádky. Všechno hezky končí, nikdo není neštastný a zklamaný, a diváci odchází domů s tím, že i v jejich případě se tak může stát. Film se trefil do doby, do chvíle, kdy spousty lidí mají strach, nebo problémy, do doby, kdy jim takovýhle film přinese odreagování a naději.

Film mi doporučilo mnoho lidí, je pravda, že převážně ženského pohlaví. Jsem ráda, že jsem nedala na kritiky a recenze, protože film se mi opravdu líbil. Nečekejte složité zápletky a filozofii, čekejte příjemné odragování.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Líbáš jako Bůh – Podruhé”

 1. Forrest napsal:

  „Film byl celkově veselý, kladný, pozitivní, negativní věci byly brány s humorem a to je asi to, proč dnes chodí lidi do kina.“ – Proč jsem si jen vzpomněl na svůj čtenářský deník z 3.ZŠ kde jsem na závěr psal: „Hodnocení postav: Babička – hodná, milá, dobrá; Barunka – chytrá, veselá; Myslivec – Zlý a nebezpečný.

 2. klárka napsal:

  Forest:Proč sis vzpomněl? Protože jsi debil, což vidí každej kdo čte tvý komentáře.A taky proto, žes tu Babičku nikdy nečetl.

 3. Forrest napsal:

  Jéé nasraná kočička osobně! Co dělá pejsek? Nemá moc krátkej řetěz? Nemá že jo. To je jasný :-) Jinak vaše HR výsosti dovolte debilovi malou poznámku, kterou se debil bude snažit vyrovnat kvalitě vašich textů: Vážená Klárko, kurva, piča, piča, hovno, čůrák, posranej hajzl, chleba namazanej hovnem, chleba namazanej syflem…

 4. Komentář napsal:

  Klára: – seš ty – ,co nerozumíš českým filmum a jdi si to udelat radsi do kina:-)))To Tvý – nemyšlený jméno se k Tobě akorát hodí,-.Souhlasím s Forestem,dobře Ti to dal!!!

 5. Komentář napsal:

  Klára:A vubec nelez tam kam nemáš: – -.Forest má pravdu

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.