Ivan Langer bude slavit úspěch i kdyby si snad nadělal do kalhot

Téměř nevěřícně jsem se včera díval na televizní noviny, v kterých se ministr Ivan Langer vyjadřoval k neúspěšnému zákazu Dělnické Strany (Dělnická strana slaví, soud zamítl návrh vlády na její zrušení). Usmíval se jak měsíček a tvrdil, že s výsledkem je spokojený. Přeci jen, šlo o první případ a tak je jen a jen dobře, že se nastavily mantinely, v kterých se budou pohybovat v dalších již úspěšných řízení.

To že v odůvodnění rozsudku zaznělo:

„Hlavní důvod zamítnutí je ten, že vláda neunesla ani břemeno tvrzení, ani břemeno důkazní, kterými by podložila některý z důvodů pro rozpuštění politické strany. Snažili jsme se podrobně vymezit všechny možné důvody a postup soudu, ale vláda nedokázala podložit žádný z důvodů, který by umožňoval rozpustit politickou stranu,“

a spousta v případu zainteresovaných lidí se o práci odvedené ministerstvem vnitra vyjadřuje jak o šlendriánů, či nechvalně odvedené práci.

Langer na to nijak záporně nereagoval. Na všechny strany rozdával úsměvy a tvářil se jako vítěz. Tak se to v politice dělá. Navodit lidem iluzi, že se zas něco povedlo. Tato iluze úspěchu lidem v hlavách zůstane, i kdyby tomu ve skutečnosti bylo jinak.

Ivan Langer je pašák. Z jeho včerejší reakce mám pocit, že i kdyby si na veřejnosti nadělal do kalhot, prodá to a bude slavit úspěch. Bohužel není to jediný, takto se chovající politik :-(.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Ivan Langer bude slavit úspěch i kdyby si snad nadělal do kalhot”

  1. Vojtěch "etigo" Audy napsal:

    Tak trošku mě to připomíná seriál Jistě pane ministře, kdy Sir Humphrey Appleby má dokonalou výmluvu na všechno… a taky to částečně souvisí se školní výchovou a nastavenými pravidly ve společnosti. Protože už od školních let se malé děti učí, že chyba je něco špatného, něco neomluvitelného, za co následuje něco nepříjemného atd. Když to znásobíte počtem školních let a jistou rivalitou mezi lidma, tak potom přiznat chybu je mnohem těžší… navíc pro vrcholného politika, který navíc má za zády hovada jako Paroubka a Ratha. Takže následně je pro daného politika snažší se z toho nějak vykecat, než aby přiznal chybu.

    Navíc, ruku na srdce… teď to bude pár dní kolovat médií, ale potom to vyprchá. Stejně třeba jako případ Kočka, Čunek…..

  2. LuFa napsal:

    Vojtěch: Přesně tak, kauza vyprchá a jediné co zůstane lidem v paměti jsou Langerovi úsměvy a úspěchy. Samozřejmě, tento model chování nepoužívá jen Langer. Prostě IN je dnes prezentovat úspěch za každou cenu.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.