Trojrozměrná podívaná už i ve vašem kině – Cesta na Měsíc 3D

Dnes odpoledne jsme se celá rodinka vypravili do hradeckého kina Centrál na trojrozměrný film Cesta na Měsíc 3D. Po výborné zkušenosti z návštěv pražského Imaxu (Imax, 3D zábava pro děti i dospělé) jsem byl na trojrozměrný zážitek podaný v normální kině s papírovými 3D brýlemi zvědavý. A to jak u sebe tak u dětí, kteří na představení byly natěšení mnohem víc než já s Gabčou.

Prvním zážitkem, který se při návštěvě představení dostavil, bylo samotné obdržení 3D brýlí, které se odehrálo u vchodu. Děti spolu s brýlemi ještě vyfasovaly provázek, abychom jim brýle pevněji stáhly u hlavy. Jak se v průběhu promítání ukázalo, nápad z provázkem byl skutečně super, protože bez něj by dětem na hlavě držely brýle jen stěží. Nevím jak v jiných kinech, ale pokud jdete s dětmi a provázek nedávají, zkuste si ho někde sehnat. Myslím, že v případě nouze nejvyšší může dobře posloužit i tkanička od bot ;-).

Samotný 3D zážitek z filmu byl pro mě tak trochu zklamáním. I když se trojrozměrná podívaná dostavila, obraz byl trošku neostrý a tak nějak bez barev. Možná, že jsem přece jen trošku víc rozmlsaný z IMAXu, kde je mi obraz připadá skutečně dokonalý, ale srovnávat musím. Jako příslib do budoucna, ale snahu tvůrců dostat trojrozměrnou podívanou do klasických kin, beru tento pokus víc než kladně a těším se na hrané filmy a pořádné 3D brýle.

Co se děje filmu týká, velmi dobře ho vystihuje oficiální text distributora:

Tři malí muší uličníci jsou nerozluční kamarádi. Každý je jiný: Nat je snílek a rozený vůdce, IQ má chytrý mozek a Scooter je neuvěřitelně žravý. Rok 1969: „Kosmická raketa Apollo 11 startuje první misi na Měsíc. Na palubě ponese tři odvážné astronauty – Armstronga, Aldrina a Collinse. Jejich kroky budou prvními kroky lidí po mesíčním povrchu…“ Pro Nata a jeho kamarády je to ta pravá příležitost splnit si svůj sen o obrovském dobrodružství… 3… 2… 1… START! Motory jsou zažehnuty a na palubě Apolla 11, v helmách astronautů, jsou schovaní naši tři muší dobrodruhové. Kouzelný animovaný příběh tří malých much, které se stanou součástí prvního přistání na Měsíci. Napínavé, komediální i dojemné vesmírné dobrodružství pro všechny generace nabízí díky 3D technologii jedinečný trojrozměrný zážitek.

Když se teď ptám dětí, jak se jim film líbil a jestli jim brýle nevadily, odpovídají, kladně. Takže pro děti dobré. 3D efekt pozorovaly, děj filmu pochopily.

Sám se povzbuzen dnešním zážitkem těším na budoucnost a další 3D pokus. Pokud se kvalita o něco zlepší, film bude hraný, budu spokojen.

a1_cesta_na_mesic_3d_nahled

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “Trojrozměrná podívaná už i ve vašem kině – Cesta na Měsíc 3D”

 1. Lenka napsal:

  Děj byl oddychový, tedy spíš téměř žádný. prostorové efekty chvílema dobré – např. průlet trávou, ale délka opravdu přehnaná, potom už jen bolely oči:(

 2. trpaslik napsal:

  Proč jste nejeli do Pardubic dío 3d kina? :)

 3. LuFa napsal:

  trpaslík: Protože jsem do hurriho odkazu nevěděl, že něco takového v Pradubicích je. Na 3D jsem doposud byl jen v Pha v Imaxu. Tam je to paráda. Pardubice třeba někdy zkusíme.

 4. hurri napsal:

  Já myslel, že jste v těch Pardubicích byli a ten odkaz tam hodil pro pravidelné čtenáře blogu z jiných důvodů.

 5. LuFa napsal:

  hurri: tak koukám, že jsem kino zapomněl uvést :-(. Tak jsem doplnil. S dětma většinou o víkednu chodíme do Centrálu. Tvůj odkaz je oki, alespoň vím o dalším kině.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.