Pojištění na lyžování – dobrý nápad!

Vždycky si říkáte, že se neustále pojištujete, a stejně, kdyby se něco stalo, tak kdoví jak to bude?!?!

Byla jsem překvapena….

Jedna z účastnic sportovního lyžařského kurzu zůstala po srážce ležet na sjezdovce. Nebyl to žádný dramatický obrázek, ani krev netekla, jen se prostě nepostavila na nohy. Nevím, zda to byl chumel lidí, nebo nějaké videokamery, ale na hoře Pic Blanc, ve výšce 3330m se do 5 minut objevil záchranář, člen horské služby. Zjištoval jaký máme problém. Trochu nás zarazilo, že jeho druhá otázka byla, jestli je ležící trosečník pojištěn.
Pojištěn byl, ale jeho služeb nevyužil. Nakonec po ošetření fyzioterapeutky, a s její pomocí, zbytek kopce sjel a domů a dolů jela lanovkou.

Avšak zranění se projevovalo více a více a začalo se uvažovat o návštěvě lékaře, v alpském středisku Alpe d‘ Huez. Okamžitě vytanuly na mysl instrukce pojištováka: „V případě nouze, zavolejte na toto tel číslo, na naši centrálu.“

p1010055a

A tak to začalo, neuvěřitelná precisnost služeb pojištovny UNIQA. Podotknu, že se jednalo o pojištění pro učitele a studenty, které jsou součástí ISIC a ITIC karty. Znamená to že Vás ročně stojí 450 Kč, jen nesmíte být za kopečky déle jak 3 měsíce. V ceně je pojištění i na rizikové sporty.

Operátoři zjištovali zdravotní stav, našli nejbližšího doktora a zajistili dokonce transport k lékaři i zpátky na hotel. Lékař předal zprávu do Prahy, kde se rozhodlo o transportu pacienta do Čech. Rozuměj, byla vyslána sanita, která dovezla pacienta do místa trvalého bydliště. Opět vše v ceně.

Péče byla obrovská, neustále telefonní hovory, s upřesnujícími odpovědmi, či dotazy, neuvěřitelné, jak to funguje. Jediné co je možná cena navíc, jsou ty telefony, hovory jsou střídavě Pražské, takže roaming, nebo místní – francouzské, takže taky roaming. V tuto chvíli nemám info, zda i tyto výdaje mohou být proplaceny.

Jelikož se jednalo o velké středisko, v ordinaci se jak jinak, sešlo v jeden okamžik Čecháčků více. Ale ouha, péče pojištoven a patrně i rozsah pojištění se lišil.

Pacientka údajně pojištěná u Allianz se péče nemohla dočkat, težko říci jaká byla její pojistka, a zda byla zrovna u smluvního lékaře (tedy postupovala podle návodu – zavolat kontaktní linku) ale rozdíl v péči byl obrovský. O to více, že byla ve Francii autem a zranění z její posádky už bylo druhé, tudíš hrozilo, že se nebudou schopni sami dopravit do Čech.

Tím jsem jen chtěla říci, myslete na to pojištění, postupujte podle instrukcí, tedy nejprve kontaktujte asistenční linku. Pak budete i v nepříjemné situaci příjemně překvapeni, tedy pokud si zvolíte tu správnou pojišťovnu:-)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Pojištění na lyžování – dobrý nápad!”

 1. LuFa napsal:

  Doposud se mi v zahraničí nikdy nic nestalo, přesto se raději vždy připojistím. Člověk totiž nikdy neví co se může stát. Jinak díky Klárko za popis této konkrétní události.

 2. Lenka napsal:

  Docela zajímavej popis. Sisy bracha mel uraz na lyzich nekde v Rakousku a mel s pojistovnou Allianz tu nejlepsi zkusenost, dokonce zaplatili i to, ze tam za nim prijela mama.
  Do ciziny (někdy kromě Slovenska) se pojišťuju vždycky, zatím to ode mě úrazy odehnalo:)

 3. Lemik napsal:

  Jo a není pojištění jako pojištění. Já má třeba pojištění rizikových sportů u viktorky, hlavně tedy kvůli potápění, a lyže jsou pojištěné snad jen do 3km, takže na to taky bacha. S pojišťovnou naštěstí zkušenosti ještě nemám.

  L

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.