Pár filmových tipů – Interstate 60, Die Welle

Posledních pár dnů jsem nemocen trávil v posteli. Když jsem se vyležel, co dělat? Dřív se většinou četli knížky, dnes se dá pohodlně dívat na filmy. Využil jsem tedy této možnosti a pár filmů jsem shlédl. Mezi nimi i dvě skutečné lahůdky, o které bych se s vámi podělil.

Interstate 60 (Dálnice 60)

První lahůdkou byl pár let starý snímek Interstate 60. Z filmu jsem byl nadšen a ještě teď přemýšlím, jak je možné, že jsem o něm doposud neslyšel. A proč ani nešel v kinech. Vyšel pouze jako DVD.

Film bych zařadil do žánru fantazie a připodobnil k mnohem známější Velké rybě

Distributor o filmu píše:

Většina národů světa má své tvory, kteří jim plní přání. V Asii to jsou draci a opice, v Irsku skřítkové, jinde v Evropě zase lesní víly a duchové. Jen Američané nikoho nemají. Tedy kromě O. W. Granta. Do života nadějného kreslíře Neila Olivera vstoupil tento tajemný zrzavý muž s červeným motýlkem a dýmkou v podobě opičí hlavy 18. září, v den Oliverových dvaadvacátých narozenin. Neil si tehdy přál odpovědi na otázky a Grant ho proto poslal na cestu plnou dobrodružství, na stovky kilometrů dlouhou pouť po neexistující dálnici I 60. Má doručit balíček a přitom poznat sebe sama.

Na CSFD film s komentáři diváků naleznete zde: Interstate 60 / Dálnice 60

Na upoutávku se můžete podívat zde:

Die Welle (Náš vůdce)

Druhým filmem, který mě nadchnul je „Vlna“, nevím proč do češtiny přeloženo jako „Náš vůdce“. Jedná se o německý snímek, který má divákovi ukázat, jak snadné je vytvořit „nacistické“, „neonacistické“ uskupení.

Distributor o filmu píše:

Německo. Současnost. Učitel gymnázia Rainer Wenger se rozhodne během jednotýdenního projektu na téma „Státní formy“ vyzkoušet jeden pokus, aby zhmotnil studentům počátek diktatury. Pedagogický experiment s ničivými následky. Nejdříve to začalo neškodně s pojmy jako disciplína a pospolitost, ale během několika dnů se teorie změnila v praxi. Název projektu: Vlna. Už třetí den začínají studenti ty, kteří smýšlejí jinak, odstraňovat a ustrkovat. Když se situace na turnaji ve vodním pólu nakonec vyhrotí, rozhodne se učitel experiment zrušit. Příliš pozdě! Vlna se už dávno dostala mimo kontrolu…

Na CSFD film s komentáři diváků naleznete zde: Náš vůdce

Na upoutávku se můžete podívat zde:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Pár filmových tipů – Interstate 60, Die Welle”

 1. Trtkal napsal:

  Osobně jsem líný psát články o filmech, tak jen přispěji zde ;)

  Interstate jsme na pokoji zhlédli náhodou zrovna včera (tedy já po 3. ale i přesto mě tento film bavil znovu :-))

  Jinak bych doporučil Bang, Bang, You’re Dead a Klass. Jsou to filmy o šikaně a kam až to může dojít. Viděl jsem je těsně před „Vlnou“ a musím říct, že na mě udělali ještě o něco větší dojem.
  A z jiného soudku Americký gangster.

 2. Lenka napsal:

  Interstate 60 mi ničím Velkou rybu nepřipomínal,ale přesto se mi (až na zvláštní rozjezd) líbil moc a ještě dva týdny jsem o něm všem nadšeně vyprávěla. Asi jsme Tě, Lukáši, v tý době nepotkala:)

 3. Interstate 60 jsem docela náhodou viděl v roce 2003 na HBO, asi jsem na to přepnul náhodou. Viděl jsem půlku a s dabingem (tfuuuj), takže pak pomohly torrenty, abych to viděl celé a v původním znění s titulky, no a dneska jej mám někde na DVD.

 4. LuFa napsal:

  Tak jste mě zatím všichni skutečně potěšili, že nejsem sám, komu se Interstate 60 tak moc líbil.

  Trtkal: O Bang, Bang, You’re Dead jsem neslyšel. Díky za tip, píšu si, rád bych viděl. Klass je výborný realistický snímek. K němu pak doporučuji ještě film Boy A. Amerického gangstera jsem viděl někdy začátkem minulého roku. Taktéž všem kdo neviděli doporučuji.

  Lenka: Interstate 60 mi Velkou rybu připomíná motivem cesty a dále fantazií v podobě neskutečných míst a lidí. Tak nějak na mě oba snímky působili stejně mile.

  MaReK: A za pár let třeba budeš mít třeba na Blue Ray ;-)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.