Barevný Náchod

Pokud se vám Tip na podzimní výlet – Děčínsko zdá poněkud „z ruky“, je tu další tip.

Do Náchoda se lehce dostanete z Hradce autem (50 minut), autobusem (hodina), vlakem (těžko říct – záleží na štěstí). Pokud Náchod navštívíte ještě o tomto víkendu, máte možnost prohlídky Náchodského zámku vršku kulatého. Vybrat si můžete ze dvou okruhů, případně navštívit jen věž. Z terasy zámku je krásný výhled na město a okolní kopečky.

V zámeckém příkopu se připravují k zimnímu spánku medvědi Ludvík a Dáša, takže bude otázkou náhody a štěstí, zda jim to bude stát za to, aby se na Vás vylezli podívat.

I když nebude zámek otevřen, i tak mohu Náchod doporučit. Nedaleko zámku je vojenský hřbitov, kde leží vojáci z prusko-rakouské války. V té době sloužil zámek jako lazaret. Hřbitov je opraven do romantického stylu, spadané barevné listí ho dělá ještě romantičtějším. Země v okolí hřbitova je zbarvena do červena, zbarvená krví padlých vojáků.

O kousek dál bývalé letní kino, z kterého je nyní obora s mnou neidentifikovatelnými zvířaty.

Pokud půjdete od hřbitova k zámku, v jednom místě vlevo vede cestička, která vás dovede k „srdíčkám“. Jedná se o tři propojená srdce, vrytá do země pod pod obrovským bukem. Tato srdce chodí obtahovat lidé co se mají rádi, aby jim láska vydržela. V Náchodě je jich asi dost, protože i nyní, bylo spadané listí odhrabáno a srdce odkryta.

Je zde možnost i delších procházek, cesty jsou značeny turistickými značkami. Až se hodně unavíte, určitě se stavte v podzámčí, v restauraci Vatikán, kde se najíte a napijete za hubičku. Tříčlenná rodina za 200 Kč.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.