Lapač zlých snů

Americký kmen Siouxů věří, že lapač snů zachycuje dobré sny a špatné odhání. Také prý chrání před negativní energií a přináší štěstí – v lásce i v životě. Dlouho byl tenhle indiánský amulet zahrabán v odpadlišti dějin, ale dneska slaví obrovský comeback. Můžeš na něj narazit ve stánku na tržišti, nebo v obchůdkách s orientálním zbožím. Lapače se vyrábějí v různých velikostech, ale tvar a materiál zůstává stejný. Každá část talismanu má svůj magický význam. Spousta lidí ho nosí jako šperk, ale aby lapač dobře chránil tvé sny, měl by být zavěšený v prostoru, v místnosti, kde spíš.

(zdroj: Lapač snů z blogu: Nirvana a Soad)

My jsme, jak jsem již psal v komentáři pod příspěvkem Jaký totem se vám líbí? , vyráběli lapač v rámci teamingu. Pomůcky k výrobě nám byly proutky, kusy látky, provázky, korálky, peříčka a nůžky. Lapač jsme vytvářeli něco k půl druhé hodině s kolegou. Výsledek můžete vidět na fotografii.

Profesionálně vytvářené lapače pak naleznete na tomto odkazu: http://www.dreamcatcher.com/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Lapač zlých snů”

  1. Vojta aka etigo napsal:

    Jenže…. ty komerčně vyráběné lapače nemají žádný význam. Lapač musí být darovaný…a ještě něco, ale to už si nepamatuji. :) (To bych se musel zeptat onoho profesora, co to nám říkal)

  2. Lenka napsal:

    Lukáši, díky za ukázku vlastnoručního lapače. A lapá? :)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.