Americký kmen Siouxů věří, že lapač snů zachycuje dobré sny a špatné odhání. Také prý chrání před negativní energií a přináší štěstí – v lásce i v životě. Dlouho byl tenhle indiánský amulet zahrabán v odpadlišti dějin, ale dneska slaví obrovský comeback. Můžeš na něj narazit ve stánku na tržišti, nebo v obchůdkách s orientálním zbožím. Lapače se vyrábějí v různých velikostech, ale tvar a materiál zůstává stejný. Každá část talismanu má svůj magický význam. Spousta lidí ho nosí jako šperk, ale aby lapač dobře chránil tvé sny, měl by být zavěšený v prostoru, v místnosti, kde spíš.
(zdroj: Lapač snů z blogu: Nirvana a Soad)
My jsme, jak jsem již psal v komentáři pod příspěvkem Jaký totem se vám líbí? , vyráběli lapač v rámci teamingu. Pomůcky k výrobě nám byly proutky, kusy látky, provázky, korálky, peříčka a nůžky. Lapač jsme vytvářeli něco k půl druhé hodině s kolegou. Výsledek můžete vidět na fotografii.
Profesionálně vytvářené lapače pak naleznete na tomto odkazu: http://www.dreamcatcher.com/
Jenže…. ty komerčně vyráběné lapače nemají žádný význam. Lapač musí být darovaný…a ještě něco, ale to už si nepamatuji. :) (To bych se musel zeptat onoho profesora, co to nám říkal)
Lukáši, díky za ukázku vlastnoručního lapače. A lapá? :)