Proti proudu času s Českými drahami

Albert Einstein by měl z Českých drah radost. Ne tak cestující. Jedu nyní z vlakem z Hradce do Brna (nyní jsem v Chocni, chytráci nám mění mašinu). Z Hradce vyjíždím v 15:30. V Pardubicích stíhám rychlík v 15:06.

Posun v čase minimálně o 24 minut. Jsem rád, že v Brně končím, ani bych se nedivil, kdybych stihl odjezd včerejšího vlaku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Proti proudu času s Českými drahami”

 1. Martin Šín napsal:

  Hmm… Další cestovatel v čase, už se „těším“, až kvůli zimě opět přesedlám z motorky na vlak. Chjo…

 2. blanka napsal:

  luky bud rad ze se vam zadny cestujici ve vlaku v kupe neobesil.jako ja kdyz jsem jela do norimberka tak jsme meli 5h zpozdeni a vsecky navazne vlaky mi ujely!!a to me zbyvalo domu jeste 500km!!pa mamka

 3. Jiří Voseček napsal:

  Nejste nějaký moc nabuzený na ČD? Podívejte se, jaké zpoždění mají ve špičce autobusy. Vlak kterým jste jel má průměrné zpoždění asi 15 minut. Je to dané mnoha faktory. Hlavně donedávna malou propustností Pražského Hlavního nádraží na východ, kdy je na jednu kolej nával velkého množství vlaků.

  Nyní se dostavělo Nové spojení a bude to zcela o ničem jiném. Že měl zpoždění ještě teď je pravděpodobně proto, že se Nové spojení stále dokončuje a není to zcela provozní stav.

  Někdy samozřejmě je zpoždění čistě vinou zaměstnanců ČD, v tomhle případě to ale většinou není tak. Chcete vyprávět příběhy o tom, jak čekáte na autobus, ten stále nepřijíždí a vy vůbec nemáte tušení, zda přijede?

 4. Jiří Voseček napsal:

  A měl jste asi docela smůlu, podle http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/cgi-bin/zpvlaku.cgi?v=873&d=5 má ten vlak zpoždění do pěti minut za poslední týden, což neberu jako zpoždění vzhledem k tomu, jak je první koridor zatížený. Tam stačí jakákoliv mimořádnost – pár cestujících pozdě nastupujících a strojvůdce na ně čeká a rozpadá se systém.

  To obrovské zpoždění 70 minut měli na svědomí tuším zloději komunikačních kabelů v Praze, kdy rozebrali kabeláž Nového spojení a nic nemohlo dlouho jet.

 5. LuFa napsal:

  Jiří Voseček: Ano, za příčinou tohoto pátečního zpoždění prý stálo cosi zmizelého v pražském tunelu. Důvod zpoždění chápu. Jen mě zaujalo toto cestování v čase.

  Co se autobusové dopravy týká, za poslední léta mi vychází bohužel lépe než vlak. Je možné, že mám štěstí a jiným tak dobře vycházet nemusí.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.