Krátce k bezdomovcům, zimě a omezení pití alkoholu na veřejných místech

Pomalu přichází zima. Bezdomovcům se již venku moc nedaří a tak se začínají vracet do tepla veřejně přístupných budov. Minulý rok si byli na nádraží zvyklí dávat láhev pivka zakoupenou v blízké samoobsluze. Nyní to mají těžší. Zdá se mi to docela smutné.

***

Sedí takto bezdomovec na nádraží na lavičce a popijí pivko. Přijde za ním orgán a snaží se bezdomovce na zákaz pití alkoholu upozornit, „pane, víte, že je na nádraží pití alkoholu zakázáno?“

Bezdomovec se na chvíli zamyslí a odpovídá otázkou, „a kde mám teď v zimě pít?“

Orgán reaguje, „doma“.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

12 komentářů k “Krátce k bezdomovcům, zimě a omezení pití alkoholu na veřejných místech”

 1. Já první napsal:

  Pominu-li naprosto šílený sloh, pravopisné chyby, tak se dostanu k tomu, že místo toho, aby přišel podzim, tak tu máme rovnou zimu, což by se ještě dalo při troše shovívavosti pochopit, když uvážíme, že autor žije mimo časoprostor, ve svém imaginárním světě. Co nám vlastně tento článek přináší?
  Za a) bezdomovectví je vlastně super záležitost, protože bez platné jízdenky mohu vysedávat na nádraží popíjet alkohol a člověk dbající základních hygienických návyků si pak raději postojí, aby něco nechytil.
  b) místo abychom byli rádi, že se někdo snaží vytlačit tato odpudivá indivindi, tak budeme poukazovat jak je špatné, že chudák bezdomovec, který je živen z kapes daňových poplatníků a to někdy i doslova, nemůže pít alkoholické nápoje na veřejnosti, místo toho, aby se snažil zařadit zpět do společnosti?
  Po přečtení toho rádoby článku mě to přivádí na myšlenku, neměl by autor zkusit čekat na vlak přes noc na nějakém nádraží, aby pochopil problematiku?

 2. Klara napsal:

  To já první: asi jste si nevšiml, že příspěvek jen zařazen v sekci zábava.
  Jenže stejně to vede k zamyšlení, kde teda mají pít, jíst, žít?

 3. hurri napsal:

  Klara: Hlavně, aby je nenapadlo vyrábět děti.

 4. LuFa napsal:

  hurri: Tak aspoň se při tom zahřejou.

 5. Klara napsal:

  hurri: I když je to napadne, tak jim to nepůjde:-)To mají z toho života jaký žijou…

 6. blanka napsal:

  je to hruza mamka

 7. Já první napsal:

  Klára: Mě na tom zábavného nic nepřijde. No a nemělo by to vést spíš k zamyšlení proč bychom je měli živit z našich daní a také k tomu jak je dostat z veřejných prostranství a také k tomu, aby místo povalování se a znečišťování všeho, aby raději začali dělat něco, co je společnosti prospěšné? Například pracovat!
  Na otázku kde mají pít, jíst, žít? Bych si dovolil parafrázovat tohoto „geniálního“ autora. Doma.

 8. blanka napsal:

  pro „spisovatele“negativistu „JA PRVNI“ kde vidis chyby v peknem slohu? asi ses blbe vyspal a jsi negativisticky naladeny proti vsemu .jdi se vycpat. blanka

 9. (teta) Klárka napsal:

  Mezi všema lidma jsou hajzlíci a slušn lidi……a proto je nejde házet do jednoho pytle……Stejně jako se někteří chtějí jenom přiživit tak pevně věřím že jsou i tací co jom život z podpory nestačí a snaží se dostat se výš v hierarchickém žebříčku. Otázkou zůstává jak je rozpoznat a jak jim pomoct bez toho abychom se nechali napálit. Osobně příklad jendné ani druhé skupiny neznám a je mi teprv patnáct ale přeberte si to jak chcete tohle je můj názor.

 10. Já první napsal:

  blanka: Co k tomu říct? Že by třeba návrat do základní školy na výuku českého jazyka? Já na tom nic negativistického nevidím, jen pouhé shrnutí faktů. I vám přeji příjemný pobyt na nádraží ve společnosti bezdomovců. A nezapomeňte je ode mne pěkně pozdravovat. :D

 11. tlampAČ napsal:

  tů Já první: až zmizej z veřejných prostor, věz že ti loupou okapy z tvýho baráku. Raději na tu špínu lépe vidět, ne?
  A teď vážně: Díky životnímu stylu jakej teď všichni žijem,existuje skupina slabších, blbších, nevzdělaných, neagilních, nedynamických a nezteambuildingovaných občanů.
  Jseš kydoň YUppi machr, kterej se o bolest osztatních nezajímá? nebo jsi nácek? Nebo jen přechytralej Čechouš co všechno ví a všechno zná?
  Co děláš pro lidi na okraji společnosti konkrétně Ty? Teda kromě toho, že z tvejch daní jde na HOMELESSMANY cca desetikačka ročně?
  Už z nicku vím jakej jsi: Máš tam Já první a to mluví za vše.
  Tak ahoj.
  Univerzl Pikčrs

 12. tlampAČ napsal:

  Tů Lou Fananek:
  Noclehárna 30.-
  Denní centrum zdarma od 9 do 18 hod. Vstup do 0,5 promile ALC v dechu.
  Adresa U Mostku HK

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.