Šňupací tabák znovu na scéně

Zřejmě to nebudu dlouho trvat a my se stejně jako naši prarodiče budeme setkávat s lidmi šňupajícími tabák. K této úvaze mě vede včera zveřejněný článek: Majitel Marlborek se vrhá na šňupání.

Osobně se mi tento krok v době plné militantních nekuřáků líbí. Dle informací z drogové poradny by se dávka nikotinu obsažená v jednom šňupnutí měla rovnat dávce nikotinu v jedné vykouřené cigaretě. Jediné co by tak kuřákům mohlo chybět je samotný rituál kouření. Myslím, že ho bude možno nahradit šňupacím rituálem ;-).

Něco informací o šňupacím tabáku

Zde budu citovat ze stránek společnosti TTI.

Požitky ze šňupání

Každý kdo si už jednou šňupl, a to platí hlavně pro snuff, ihned pocítil osvěžující účinek šňupacího tabáku. Přimíchání nejjemnějších a aromatických olejů a vonných látek ještě tento požitek zvyšuje. Volný nos a osvěžující vůně činí ze šňupacího tabáku významnou poživatinu bez mnoha vedlejších škodlivých účinků. Kromě toho je snuff mimořádně hygienický a čistý tabákový požitek. Rozmanitost jeho chuťových směrů mu získává stále nové přátele – také mezi ženami.

Citováno z článku jak šňupat.

Šňupací tabák a nikotin

Šňupací tabák je tabákový výrobek a obsahuje tedy nikotin. Zvláště anglický badatel, profesor Rusell ve svých studiích zjistil, že u šňupacího tabáku probíhá přechod nikotinu do těla značně rychle. Ale oproti kuřákům cigaret hladina nikotinu v krvi také velmi rychle klesá. Nikotin, požívaný v tak malých množstvích jako ve šňupacím tabáku, je pro lidský organizmus povzbudivým prostředkem. Toto dnes platí jako vědecky podložené. Pouze u určitých srdečních onemocnění, u nichž je třeba opatrnost u jakýchkoli poživatin, je potřeba poradit se s lékařem.

Citováno z článku jak šňupat.

Šňupací tabák a zdraví

Šňupací tabák jako tabákový požitek bez kouře a ohleduplný k našemu okolí není podle všeobecných vědeckých poznatků zdraví škodlivý. Žádný vědec dosud neprokázal poškození zdraví způsobené užíváním šňupacího tabáku. Látky obsažené ve šňupacím tabáku podléhají přísnému Německému potravinovému zákonu a důkladné kvalitativní kontrole.

Citováno z článku jak šňupat.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

56 komentářů k “Šňupací tabák znovu na scéně”

 1. pepa napsal:

  Nevíte náhodou kde snuff sehnat v ústí předem díky

 2. bgh napsal:

  V jakimkoli obchodu s cígama

 3. Nona napsal:

  Ahoj

  K šňupacímu tabáku jsem se dostal skrze nachlazení když jsem si mazal Alpou krk a cítil tak příjemné protáhnutí dutin. Vzpomněl jsem si na pocit z dětství když mi bylo asi tak 14 a zkusil šňupák. Vzpomenul jsem si že mi to tehdy také hodně protáhlo dutiny a příjemně se pak dýchalo. Hned na druhý den jsem šel do jedné z opravdu mála trafik kde ho měli a pořídil si Red Bull a Ozonu Spearmint. O RedBullu jsem si noc před tím něco přečetl tak jsem se ani nedivil že mě pěkně ze začátku pokopal ale s dalšími šňupy to bylo lepší a lepší. Hodně mi to pomáhá s dýcháním a to nemluvím o tom že je v tom nějaké to množství nikotinu které skvěle povzbudí. Nemá to tak vtěrné účínky jako u cigaret a při rozumném dávkování v malém množství je to vážně skvělá věc. Mám ty 2 šňupáky už asi 2 týdny a pořád mám dost velké množství. Při ceně kolem 20-30 kč za 5-10 g je to rozhodně ekonomičtější než cíga. Rozhodně ale nedoporučuji jakékoliv tabákové výrobky osobám mladším 18 let.

  Muž, Příležitostný kuřák (25)

 4. full napsal:

  Pro ty co se snaží omezit kouření můžu doporučit eGo EL cigaretu. Ušetřím ted víc než za obyčejné tabákové výrobky a cítim se i po zdravotní stránce lépe. Pár kratších, ale zajímavých článku o ní najdete zde http://egoelektronickacigareta.cz/

 5. Kiwi napsal:

  Děkuju za to, co sem přesně hledala.Že není dokázaný,že šnupák je zdraví škodlivý ;) Díky
  15 let

 6. tom cat wolverin napsal:

  to kiwi
  taky šňupu ale rozhodně jsou zdravější stimulanty

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.