Naše první cache, aneb geocaching super věc pro malé i velké

O geocachingu již bylo napsáno mnoho a tak si myslím, že ho zde není potřeba od základů představovat. Pro ty, co o geocachingu nikdy nebo nijak mnoho neslyšeli doporučuji hezký článek Marka Lutonského Geocaching: hra pro mozek, nohy a vaši GPS.

Já a děti jsme se na nalezení první cache vypravili v pondělí a to k Památníku prusko-rakouské bitvy u Chlumu. Do GPS jsme zadali zeměpisné souřadnice pokladu a na displeji GPS pak sledovali šipku, která k ukrytému pokladu ukazovala. Podle šipky jsme pak za šli.

Po zhruba půl kilometru jsme došli na místo s pokladem. Jak už to tak dnes bývá, nebyli jsme tam sami. Přijít hledat místo s ukrytou cache za cizí přítomnosti nám bylo proti mysli, tak jsme se rozhodli chvíli počkat, až návštěvníci odejdou.

Co jsme čekali, prohlédli jsme si krásy památníků. Nejvíce se nám líbili kamení lvi.

Po chvíli návštěvníci odešli a my zůstali konečně sami. Pustili jsme se do hledání. Deset minut, dvacet minut, půl hodiny a nic. A při tom jsme se dívali všude možně. Do křoví, na nízko položené větve. Byli jsme docela zklamaní. První cache, hezké prostředí, my na místě a ne a ne ji nalézt.

Nakonec jsme hledání vyhodnotili jako marné, a chystali se odejít. Naštěstí poslední pohled na …. nebudu prozrazovat …. nadšený výkřik, „Davídku, podívej se tam“ a cache byla naše. Uvnitř malé schránky jsme našli pouze papír pro objevitele a tužku. Na papírek jsme se napsali, vyfotili a cache vrátili a ukryli.

Takto jsme našli naši první cache a musím říct, mě i děti to velmi nadchlo. Brzy se tak vypravíme na další cestu za poklady.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “Naše první cache, aneb geocaching super věc pro malé i velké”

 1. David napsal:

  Vítám Tě do klubu!

  BTW: Budeš-li hledat kešky s dětmi, doporučuji s sebou nosit nějaký „poklad“ v kapse. Buď na výměnu za protihodnotu z kešky, nebo na nenápadné vložení mezi změť hloupostí a následné „objevení“… Mně se to osvědčilo a své ratolesti snadno motivuji k dalším výpravám. ;-)

 2. blanka napsal:

  dik za info pekne MAMKA

 3. David napsal:

  Znova, poprvé se nezadařilo. :-(

  Vítej do klubu!

  Doporučuji s sebou nosit v kapse nějaký poklad na výměnu za vyzvednutý z kešky, nebo pro nenápadné vložení, když není v kešce žádný vhodný pro děti. Takto motivuji dcerku a zatím to vychází. Syna motivovat nemusím. Ten jde prostě v šátku s sebou.

 4. LuFa napsal:

  David: Komentáře obnoveny. Stranou si je vzal Akismet (automatická antispamová ochrana). Někdy se bohužel stane :-(.

  S výměnami věcí v cache počítáme. děti mají v baťůžcích. Zatím jsme ale našli pouze microcache, tak výměna, nebo přidání pokladu do cache možné nebylo.

  Snad se nám povede dnes. Za chvíli s Dádou vyrážíme za pokladem na kole.

 5. Klara napsal:

  Nebylo by větší umění a dobrodružství hledat cache bez GPS? S buzolou a mapou?!?!

 6. David napsal:

  LuFa: Díky za info!

  Klára: Někdy ano, někdy ne. Kolega popisovanou metodou loví. Ovšem při multinách a mysterkách je to někdy na škodu. Multina s vypočítávanými zastaveními je bez GPS velmi problémová. Takže je lovíme spolu.

  A to nemluvím o kešce uprostřed lesa. Tam ani mapy.cz nepomohou. ;)

 7. blanka napsal:

  luky o koureni jsi vyslovil jmeno valecneho vojevudce ze srn nejaky jeho citat nebo co a oni mi tady zavreli ten klinicky PC mam tam na PC napsano k tomuto clanku mate vstup zakazan.vcera to asi jeste nikdo nestudoval a dnes mi to zavreli.do ostatnich lucomu se normalne dostanu pa mamka nechci radej nic jmenovat

 8. LuFa napsal:

  Ahoj Mamino, v článku o kouření se vyskytuje příjmení Hitler. To je tam v souvislosti s názvem článku Hitlerův zákaz kouření z kterého ve svém článku cituji. Nic víc, nic míň. Pokud ti německá cenzura kvůli tomuto příjmení zakazuje vstup na stránky, je to smutné.

 9. Stava napsal:

  Super, dalsi lovec :) Snad se nekdy u nejake potkame :)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.