08/08/08 jen blázen věří v jejich štěstí

Stejně jako každý rok se houfy lidí nechali svést představou, že datum, kde se nápadně často opakují stejná čísla ve skutečnosti znamená něco pozitivního. Možná po letošní zkušenosti ten zbytek pochopí, že tomu tak není, druhý zbytek si začne myslet, že je to naopak. Lidé po celém světě se vzali, prý proto, že tento den má tak krásné datum. Rodičky v očekávání si přály porodit svá dítka právě s tímto datumem.

Proč? Protože takové datum si pamatuje i ten co si nic nepamatuje?

Kdyby, když se jim čísla tak líbí, se zeptali numerologa, patrně by se dozvěděli, že příliž mnoho stejných čísel přináší smůlu, datum není vyvážené a něčeho tam přebývá, ba onoho tam dokonce chybí. Co by to mohlo býti v případě manželství, nechť si každý domyslí sám. Navíc číslo osm, samo o sobě je spíše tím smolným.

Co vše se stalo 8.8.2008? A co kdyby?

Začla válka v Gruzii, za jediný den je tam 2000 mrtvých, většinou civilistů. V tu samou chvíli začla Olympiáda v Pekingu. Ze školy všichni víme, že se Olympijské hry mají konat jen v době míru.
Olympiáda ale běží dál, jen gruzínští sportovci jedou domů. Umíte si představit, že by tak velký byznys, jakým Olympiáda je, hned po prvním dni skončil? Já ano:-)

V Čechách taky osmičky „provedly“ něco nepříjemného, železniční neštěstí ve Studénce. Kdyby vlak neměl zpoždění, tak by do zříceného mostu nenarazil, jen by si zvětšil zpoždění. Kdyby nebyl v Praze koncert Iron Maden, asi by tím vlakem někteří nejeli. Kdyby….

Vietnam zasáhly takové deště, že je pod vodou, právě 8.8.2008, obětí jsou desítky.

Narodily se nějaké děti, nadměrně hodně párů si řeklo, že spolu budou v dobrém i zlém, zemřelolo několik lidí přirozenou smrtí a co víc, zemřelo dost lidí smrtí nepřirozenou, dá se říci – zbytečně, byli v nesprávnou dobu na neprávném místě a to zrovna 8.8.2008. Kdyby…

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “08/08/08 jen blázen věří v jejich štěstí”

 1. iRoss napsal:

  Moc hezký článek. Je v něm pozitivní nadhled a vhodně zamíchaný vtipný tón.

 2. efa napsal:

  Kdyby vlak neměl zpoždění, byl by dávno za mostem a do Prahy by možná dojel včas.

 3. RR napsal:

  Sestro Kláro,

  já jsem se narodil 18.8.80 a nemyslím si, že by zrovna 8 bylo nešťastné číslo… Všechno je jen osud…

  RR

 4. Klara napsal:

  Bratře RR: no tak teď už je to vše jasné, zapadá to do sebe, přesně podle článku:-)
  Druhá věc je, že až se vrátím z Anglie, bude pááárrtyy !!!!!!!

 5. LuFa napsal:

  RR, Klára: Bratře RR a Sestro Kláro (od Adama a Evy jsme jimi všichni :-) ) já chci taky na pááárty !!!!! :-).

 6. blanka napsal:

  Vim proc se chteji oddavat presne v 8.08 08.08.2008 ,aby si lepe zapamatovali datum snatku!Znam ten par co se zde v Badu oddal.On 54 ona 5O let -Do sklerozy maji už blizko- Tuhle prisel pan a chtel dobre datum snatku a uřednice mu poradila J E H O datum narozeni./to jiste nezapomene/ hezke pondeli 11.8.2008.Blanka Apropo Lukas je narozený 9.9 a druhý syn Štěpan je narozeny 11.11. !!!!

 7. Kláro, mám pocit, že ten most by spadl na vlak i kdyby ten jel včas, podle mých chatrných znalostí fyziky a mechaniky musely mít nemalý vliv otřesy, které rychle jedoucí vlak způsobil. Samozřejmě, že těch vlivů bylo více, ale tento bych neopomíjel, pokud to chytlo rezonanční frekvenci, tak ty provizorní závěsy nemohly vydržet ani omylem.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.