Broumovskem – kam auta nedojedou

Odpověď na hádanku Jak se nazývá toto místo byla těžká. Bodejď by ne, nevede tam totiž silnice.

Je sobotní ráno a vydáváme se do Broumovských stěn. Vyrážíme z „konečné“ zastávky autobusu v Křinicích. Za pár minut docházíme k restauraci Amerika, kde se to to již lehce hemží cyklisty, auty a turisty.

„Hmm prázdniny, to bude lidí jak much…“ Pronášíme my, z města zklamaně.

Pokračujem do kopce, směr Hvězda.

Potkáme jen trojici turistů. Za to na Hvězdě je turistů, nejvíce u stánku, na schodech restaurace, počet se možná blíží 50tce.

„Kde se všichni vyloupli?“ Ptáme se.
„Asi šli tou trasou od Police“, říká místní domorodkyně.

Vyrážíme do Kovářovy rokle a pak dále do Hlavňova. Kovářova rokle se je nám k dispozici nám samotným.

Divoce zarostlá příroda, nikde ani noha, uzoučké stezky, lemované obalenými keříky borůvek.

„Nejdem blbě? Kde jsou všichni?“ Znejistíme.

V Hlavňově to otáčíme směrem zpátky, nahoru do kopce na Hvězdu. A zde přicházíme na to kde byl zakopán pes, lépe řečeno auto. Po silnici jezdí auta nahoru a dolu. Těsně před hvězdou je veliké téměř plné parkoviště.
Lidé vyběhnou, daj pivko, klobásku a zase sejdou zpátky, 500 metrů k autu. O tom je dnešní víkendová turistika, nepřipomíná vám to Ameriku, kterou tak často pomlouváme? I postavičky pohybující se v této oblasti se podobaly těm americkým:-)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Broumovskem – kam auta nedojedou”

 1. hurri napsal:

  Silnice je na Hvězdě „odjakživa“, to jen tak na okraj. Loni na tom novém asfaltu jsme tam myslím jeli kolem 70km/h (na kole, směr dolů) takže „thumbsup“. Těmi americkými postavami bych se tady moc neoháněl, aby Ti admin nezakázal publikovat!

 2. Lenka H. napsal:

  Chodívali jsme přes skály ke kamarádovi na chatu do Martínkovic, je to od Police taky blízko a tam už tihle klobásoví mototuristi nejsou. Nejvíc adrenalinu bylo, když jsme se hrabali ze Slavnýho z hospody v noci přes skály domů:)

 3. Klára napsal:

  Hurri: silnice tam je odjakživa, parkoviště taky, ale je cca 400 metrů „pod“ Hvězdou, tzn. pak jde o velmi krátký výlet:-)
  Admin mi publikovat nezakáže, v jeho případě jde o dobrou reklamu na jeho vzornou manželku, která si ho tak pěkně vykrmila:-)
  A nebo čekaj trojčata:-) Ted mi to možná už zakáže, až se za týden vrátí:-)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.