Francouz lepší než Tunisan

Součástí studia cestovního ruchu je i každoroční letní praxe studentů v hotelech především v Tunisku. Jistě si umíte představit, že cestovní ruch studují hlavně dámy natěšené na prázdninová romantická dobrodružství. A tak není divu, že se část studentek zpátky do školy nevrátí. Druhá část udržuje vztah na dálku, šetří na letenky, skypuje celý večer celou noc a zjištuje možnosti práce v Tunisu natrvalo. To je případ i Míši, holčiny z horského malého městečka, které až Tunis a tunisan pomohli vnímat, jak je svět krásný.

Svět se ale stal méně krásným pro její rodiče a ještě více prarodiče. Jediná dcera a vnučka a teď tohle.

„Teroristu nám budeš tahat do rodiny, co tomu řeknou lidi?“ Byla reakce babičky na fotku, kterou ji hrdě Míša ukazovala.

„Má ten teroristickej šátek, bože holka nešťastná. Tu školu nám byl čert dlužnej, jak si tohle mohli dovolit?“ Lamentuje.

„Ale on je hrozně hodnej, furt se směje, snaží se, voní se, meje se, to se nedá tady s těma venkovskejma holinama srovnat.“ Obhajuje sebe i tunisana Míša.

Po ukončení studia se Míša vydává do Francie, jako au pair, aby tunisanovi lépe rozumněla a mohla později v Tunisu pracovat. Babička znala francouzské filmy, parfémy, víno a rozhodnutí o Francii opravdu uvítala s jásotem.

Večer potichu říkala Míšině mámě: “ Tak a zbavíme se teroristy jednou pro vždy, tam si najde francouze, s domem a vinicemi na riviéře, ráda bych se tam někdy podívala….“ Zasní se babička.

***********

Za necelý půlrok přišel opravdu dopis, že se tam Mišina zamilovala, a do doktora, rovnou oznámila, že přijedou oba o Vánocích. V celé rodině panuje radostná nálada, hlavně babička se těší, jak „bohatý ženich“ do rodiny přijde. Už to nevydržela a v kostele to rozhlásila, jen ať viděj jak šikovnou holku maj. A doktora v rodině k tomu.

Konečně přijeli. Z vlaku vystoupil velikánský Luis, pan doktor – student medicíny ze Senegalu. Černějšího černocha nikdo z rodiny ani celého městečka nikdy neviděl.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

13 komentářů k “Francouz lepší než Tunisan”

 1. hurri napsal:

  Dedictvi aneb kurvahosigutntag #13
  Čas 4:55 popisuje situaci dokonale.

 2. P.T. napsal:

  Pravdivý a navíc moc vtipně napsaný :-))) Líbí!

 3. LuFa napsal:

  Výborné Klárko. Francouz, nebo Tunisan? Vždyť je to jedno ;-).

 4. Marek Stopka napsal:

  Nechápu… To máte ve svém okolí opravdu tak xenofobní lidi?

 5. mv napsal:

  Stopka: To ve spoustě případů není xenofobie, ale zkušenost. Znám i ze svýho okolí případ, kdy si holka vzala araba a po pár letech skončila na psychiatrii. Oni se ty chlapi snaží, a blbý holky jim na to skočí, ale jak je ruka v rukávě, tak nastupuje model, kterej funguje v jejich kultuře (ženská = služka) a holce zbydou oči pro pláč…

 6. hurri napsal:

  mv: Nemyslel si tou rukou v rukávě spíš nohu v nohavici?

 7. boris napsal:

  hurri: nebo kocoura v troubě?

 8. LuFa napsal:

  Marek Stopka: Xenofobní lidi ve svém okolí nemám nebo to alespoň nepozoruji. Taktéž ve vtipném příspěvku Klárky nic xenofobního neshledávám. To, že se rodičům nemusí líbit kluk, s kterým dcera chodí, je naprosto normální jev.

 9. mv napsal:

  boris: nasmrkáno v gramofonu!

 10. Lenka H. napsal:

  Lufo, ale já myslím, že tady rodiče byli xenofobní a ženich se jim nelíbil právě proto, že je jinej a ne proto, jak se chová. A jestli ve svém okolí nemáš xenofobní a rasistické lidi, potom asi žiješ na jiné planetě než já. Já si myslím, že jsme rasisti skoro všichni, i když já tomu neříkám rasismus, ale špatná zkušenost :)) –např. s cikánama jsem si v tom špatnym slova smyslu „užila“ už ve školce – mlátili nás bačkorama a nejen nás, i paní učitelky !!!
  A Tunisani se s evrospkýma holkama seznamují většinou ze dvou důvodů: 1) považují je za dávačky 2) chtěj se díky nim dostat do Evropy. To není z mý hlavy, ale od člověka, kterej v jejich kultuře chvíli žil…

 11. binMajid napsal:

  No to poznám takéto niečo. Presne, len ten dotyčny nebol lekár ale ekonóm a to dievča sa volalo Magda. Pehatá ale pekná. Pamätám si takýto príbeh o dievčati z Banskej Bystrice, je to pekné. Ak sa maju radi, prečo nesuhlasit s takou exotickostou :-P

 12. Gabča napsal:

  Mireček z Básníků říkal přece, že čím odlišnější, tím větší šance, že nebudou příbuzný, ale přiznám se, že u nás doma by exotika neprošla, i když mi Luky někdy taky připadá ne jako z jiné země ale rovnou z jiné planety.Zdravím svého Mimozemšťánka.

 13. tlampAČ napsal:

  Tů Lenka: Neříká se cikáni ale cikády jestli myslíš ten hmyz :). Dost legrace, pomalu začínám přecházet na termín Gipsy a to proto, že když se v práci ptám Čechů s hnědou pletí na to co jsou nevědí! Cikáni, to je uráží, Gádžové to opravdu nejsou na první pohled (ale chtějí abych jim tak říkal, to je ale strach z odsouzení co?) a Romové to jim nezní dobře. Takže Gipsy, ten je populární a jim se to líbí. Navíc to je myslím původně francouzský termín, který se ujal zejména v anglosaském světě.
  PS mám kámošku, blondýnu, je vdaná za chlapa co je Ind ale pochází ze Saudské arábie :) Žijí tady ale on teď pracuje v Anglii. Je to velmi dobrý internista a v nemocnici v našem městě je po něm díra ….
  Ahoj

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.