Bezdomovci a nemakačenka mají přehled

Když jsem dnes šla kolem laviček, která jsou u místní samoobsluhy, jako vždy tam sedělo několik známých milých tváří. Zdánlivě staří, opotřebovaní, ale šťastní. S vrásčitým úsměvem a lahví či krabicí v ruce vždy moc hezky zdraví. Jsou tam v 8 ráno i v 6 večer. Taková moje jistota, že je na světě vše při starém.
Dnešní jejich útržek rozhovoru mě dovedl k myšlence, jak jejich potenciál využít:

„No Primus sice je levnější, ale zas má o 0,1 čehosi méně tohosi….“ Říká jeden z nich.
„Jenže zas má více takových a makových látek, což prospívá tamtomu….“ Říká druhej.
„No ale v Tescu teď maj Lahváče za 2,50, což když vemeš poměr cena a obsah alkoholu, tak Ti to vyjde lépe.“ Říká paní Bezďákvá.

Nejsou vůbec hloupí, počítají rychle a dobře, mají přehled, zmapován trh, umí argumentovat. Napadá mě, že by mohli pracovat pro pivovary, lehce mapovat trh, dělat průzkumy, potenciál je tam velký. Otázkou je, zda by chtěli, ale ptal se jich někdy někdo?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “Bezdomovci a nemakačenka mají přehled”

 1. Lenka H. napsal:

  Je fakt, že Igor sice nebyl bezdomovec, ale vždycky věděl, v který hospodě maj nejlevnější pivo a kde co točej. Klidně moh vydávat Pivní hradeckou ročenku, třeba by si to někdo koupil…

 2. Michal napsal:

  Jednou ke mě přišel bezdomovec a povídá:

  „Prosimtě, já jsem (jak jsi asi poznal) bezdomvec a mám hlad“
  „Promiňte, ale mě pojede tramvaj, …“
  „Chápu, kamaráde, ale poslouchej, stačí dvacka, já nebudu mít hlad a ty budeš mít dobrý pocit…“

  Koukali na mě další tři zarostlý chlapi, každý z nich v ruce flašku. Já neměl peníze a bylo mi ho na jednu stranu líto a na druhou stranu jsem nevěřil, že se za ty prachy nají.
  Spíš jsem si myslel, že se napije.

  Naštěstí mi jela tramvaj.

 3. Mady napsal:

  Jednou ke mě přišel takovej maník a že má hlad, jestli bych mu nedal dvacku. Vytáhl jsem z batohu bagetu v ceně 30,- a nabídl mu ji. Řekl mi, ať se jdu vycpat.

 4. LuFa napsal:

  Tak někteří bezdomovci určitě přehled mají a ne vždy jsou hloupí. Bohužel, jak se lze dočíst už v nadpise příspěvku, jsou to dost často nemakačenka, takže může být dost těžké je zapřáhnout a chtít, aby své znalosti zužitkovali.

 5. Radim Hasalík napsal:

  Kamarádka pracuje pro charitu a říkala mi, že bezdomovci mají ještě jednu nevýhodu – snadno se vzdávají. Zatímco normálně fungující člověk je zvyklý si s neúspěchů nedělat příliš hlavu, bezdomovec to vezme osobně a pokud třeba sehnal zaměstnání, tak je schopen do práce nepřijít (místo řešení problému).

 6. Michal napsal:

  Oni jsou vůbec všichni tihle společností vyvržení a zároveň relativně slušní lidé (bezdomovci, psychicky nemocní)pro zbytek společnosti vlastně velký přínos.
  Na festivalu Mezi ploty jsem se o tom přesvědčil. Oni se dívají na svět jinak, než člověk odchovaný společností, například jsou shopní ke mě přijít a říct mi:“Ty jsi nějakej, chytrej“ nebo:“Ty vypadáš, nějak blbě…“

 7. Posílejte hradecký tzv. bezdomovce do prdele! Kdo nepracuje, ať nejí! Dám Vám číslo na terénního pracovníka hradecké charity. Pokud budou potřebovat pomoc, jsou tady na to placení profíci. A jinak: ať si každej dělá co chce, ale za svý!

  Tady je ten foun na charitního terréního pracovníka:
  777 299 525 p. Macl

 8. blanka.faltynkova napsal:

  mela jsem znamou -nebyla bezdomovec ale chytra nemakacenko.denne si ke me prisla vypujcit pro 4clennou rodinu tu dve vejce tu hrnek ryze tu 10 brambor a nebo kelimek praciho prostredku.ale NIKDY to nevratila!!!tak jsem tak mimochodem zivila jeste jednu rodinku navic,ale prestalo me to bavit.Kdyz si prisla pro hrnek ryze rikam ji Marto, jdu ted na nakup ja ti tu ryzi koupim a ejhle!!ona mi odpovedela: dik nepotrebuju koupit jdu si ji vypujcit k pani mokre.tak jsem ji odhalila a ted je nenapadne zivi pani mokra.a ja mam pokoj!! hezky den blanka

 9. Jetště mi tak trochu bouřil mozok nad tím, co jsem napsal před chvílí. I ten blanky přísp. jsem přečetl. Hodně lidí má manipulativní sklony a rádi žijou bezstarostně.
  U občanů v opravdové hmotné nouzi je situace jiná, tam já rád pomůžu ale je to velmi náročný a letitý problém, který by měli řešit kompetentní lidé. Nežijme v Indii, tady není opravdová chudoba. Každý si může dopomoci k jídlu a pití.
  Co může člověk v hmotné nouzi opravdu těžko je: domoci se zázemí, domova.
  Už dlouho chápu slovo Bezdomovec ne jako člověka bez bytu nebo domu. Chápu to slovo jako pojmenování člověka bez domova, bez zázemí, rodinných vazeb, bez životního cíle apod.
  Čiliž:

  Bezdomovectví = bez bytu, bez střechy nad hlavou – lze řešit

  Bezdomovství = bez domova, bez zázemí, bez cíle – lze řešit jen velmi obtížně

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.