Vemte lidem koše a vymáhejte vysoké pokuty za odhazování odpadků

No jasně, tak jsem zase kápnul na způsob, jak si přijít na slušné peníze. Bohužel, jak se zdá, nebyl jsem první. Předběhlo mě pár pražských chytráků.

O co jde? Tak především dle všech indícii začala v Praze platit dle mého špatná vyhláška o odhazování odpadků a krmení holubů – Pražská vyhláška zavádí třicet tisíc pokuty za vyplivnutí žvýkačky. Fakt drsné.

Včera jsem jel například pražským metrem. Při šesti minutovém čekání jsem si na nástupišti rozdělal čokoládovou tyčinku, snědl jsem ji a začal se rozhlížet kolem po nejbližším koši. Žádný jsem nenašel. V metru prostě nějak nejsou. Takže co s obalem od tyčinky, dát do kapsy, nebo odhodit na zem. V tomto případě jsem si ji dal do kapsy.Mít však něco jiného, nebo někde obal od jídla zmazat, nevím jak bych se zachoval. Možná jako lidé, kteří stojí za odhození odpadků z fotografie.

Pokud někdo chce, aby se občané chovali slušně, ať zařídí koše. Samo, výmluva, nebo podlehnutím bludům o možném teroristickém útoku je sice hezká, ale nijak to neřeší problém z nepořádkem. Odpadkových košů v metru, ani kdekoliv jinde se skutečně nebojím a v tomto případě bych jejich existenci přivítal.

A co jinak mě na nové pražské vyhlášce štve? Tak jako otec dvou dětí si umím živě představit situaci, kdyz jsme celá rodina na výletě. Sedneme si v parku, děti posvačí rohlíky nebo chleba, přiletí holuby a děti jim začnou kousky pečiva dávat. Naprosto přirozená věc. V tom přijde výkonný orgán a začne udělovat pokuty. Děkuji, nechci.

Další situace ze života. Malé díte chce čůrat. Veřejných záchodků je poskrovnu, takže aby se vám dítě nepočůralo, musíte jednat. Říct malému dítěti, teď nemůžeš, počkej, většinou nejde. Nejlépe tedy v tomto případě poslouží blízký trávník. Bohužel dnes k vám opět přijde výkonný orgán a bude udělovat pokuty. Nehledě na to, když na trávník nepůjdete, dítě se vám počůrá, může vám zřejmě udělit pokutu taky. Nebo že by se za počůrání na veřejném prostranství pokuta neudělovala? ;-).

Další ošemetná situace může nastat opět s dětmi. Tisíckrát jim řeknete, aby žvýkačku nevyplivovali, ale jednou to stejně udělají. No a jako na potvoru bude poblíž výkonný orgán.

A tak dále a tak dále. Skutečně jsem rád, že se do Prahy dostanu jen párkrát za rok a u nás v obci zatím nic takového neplatí. A to tam máme čisto a občané se chovají slušně.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “Vemte lidem koše a vymáhejte vysoké pokuty za odhazování odpadků”

 1. lzap napsal:

  **s** nepořádkem. Souhlas.

 2. ~ napsal:

  to je super, konecne ti negri dostanou 30.000Kc pokuty a jelikoz nebudou mit z ceho ji zaplatit, budou si to muset odpracovat – nucene prace jako je zametani ulice, kopani kanalu, nebo odklizeni psich exkrementu je to, co budou muset delat. =)

 3. blanka napsal:

  vis proc nejsou koše? protoze nemaji udajně prachy na vynašeče tech košů pa mamka

 4. Lenka H. napsal:

  Já s pokutou za krmení holubů, odhazování žvýkaček a nesbírání psích exkrementů souhlasim a zavedla bych to v celý republice. Pokud budete s dětma, můžete jim přece říct, že holubi se nekrmí a žvýkačku po nich sebrat. Pokud by byly děti někde samy, tak je stejně těžko někdo bude trestat pokutou:)

 5. Lenka H. napsal:

  PS Jinak se mi taky nelíbí, když je někde kemp a všude maj ceduli, ať neodhazujou lidi odpadky a koš nikde… přesto když někde koš není, dám si žvejkačku do ubrousku a odpadky do batůžku a donesu to ke koši.

 6. Klara napsal:

  Žvejky se snažím házet do kanálů, ale ne vždy se jde trefit. nevím ale jestli se to do kanálů házet může, jestli tam někdo bydlí, mohlo by mu to vadit…

 7. Lenka H. napsal:

  Ségra vždycky jako malá řikala, že v kanále se „panička sprchuje“ – tak tý by to vadit mohlo :))

 8. Štěpán F. napsal:

  Myslím, že by měli manželky udělovat vysoké pokuty manželům, když po sobě neumejou doma nádobí. Samozřejmě by to mělo platit i na opak a to i v reverzním smyslu.
  Tedy: manželé manželkám pokutu za neumytí a za umytí odměnu.

 9. Štěpán F. napsal:

  Oprava:
  omlouvám se češtinářským puristům a opravuji svoji chybu v i/y ve shodě podmětu s přísudkem:

  … by měly manželky…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.