Radnice – Novinky z Hradce

Noviny Radnice vychází v Hradci už pár let. Ze začátku to nikdo moc nečetl, pamatuju si že plno lidí ani nezaregistrovalo, že se mezi množstvím „akčních“ letáků v úterý ve schránce objeví i plátek zmiňující novinky z Hradce a okolí.

Jak si RADNICE získala přízeň?

Sedím v pátek s přáteli a přijde hovor na téma:“ Hradecký pitaval“ Jedná se o kratoučkou rubriku, kde se píší kuriozní historky, které v uplynulém týdnu řešila policie v Hradci.

Výběr:

V sobotu noci vylezla parta mladíků na lízátka a přivolaní městský policisté je vyzvali ať slezou a ono se jim nechtělo, nakonec slezli a řekli že šlo o sázku. Strážníci jim domluvili.“

A nebo:
„Strážníci dostali hlášení, že v příkopě u silnice sedí už několik hodin pes. Když dorazili na místo, zjistili, že u psa ještě leží jeho páníček. Páníček byl tak podroušen, že se mu ani za pomoci strážníků nedařilo vstát. Pejsek celou dobu páníčka trpělivě hlídal.“

Další:
„Trolejbusem číslo 3 v úterý dopoledne cestoval krom cestujících i pes. Nastoupil na zastávce Cihelna a nechtělo se mu vystoupit ani na konečné. Proto řidič zavolal strážníky, kteří na pejska čekali na jeho domovské zastávce Cihelna, kde tohoto černého pasažéra přiměli vystoupit.“

I v sobotu přišlo téma na Hradecký pitaval. Minulý týden se Hradecký pitaval stal dokonce celorepublikově známý.

„Źena se chtěla dívat na Boba a Bobka, muž na fotbal, nemohli se dohodnout tak zavolali strážníky. Ti taktéž nedokázali tento spor vyřešit.

(Pozn. Autorky: Strážníci byli nejspíš rozmrzelí, že je žena vyrušila od sledování fotbalu.)
Příběh citovala veškerá celorepubliková média. Na Boba a Bobka se mě ptali i v Praze.

Jinými slovy, pryč jsou dny, kdy při vyslovení slova Radnice obyvatelé Hradce nevěděli o co jde. Otázkou je, zda si nevšímají jen Hradeckého pitavalu, či programu bazénu a kin. Jednání z radnice, které zaplňují titulku, s radostí všichni přeskakujeme. Nebo?

Na zvážení je i zda autor myšlenky založení této rubriky to zamýšlel takto, nebo zda jen vyplnil prázdný sloupeček na stránce:-)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jeden komentář k “Radnice – Novinky z Hradce”

  1. tlama napsal:

    Ty psi si dělaj co chtěj. A to mě zneklidňuje. Asi éra psokracie nebo canistalismusu…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.