Den s Českou televizí – 45.Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha

Když jsem se rozhodovala kam vyrazíme o víkendu (Luky odjel na chatu, určitě se o zážitky podělí), přemýšlela jsem, čím si zpříjemníme víkend s dětmi. Procházela jsem noviny, internet, s nadějí, že objevím prima akci pro děti. Lucinka zrovna sledovala oblíbený pořad pro děti, kde babička Jana zvala děti do Prahy na Žofín na sobotní Den s ČT. Na internetových stránkách jsem nastudovala program, který mě přesvědčil, že stojí za to se tam vypravit.

Cesta vlakem příjemně ubíhala díky čtení dětských časopisů. Na hlavním nádraží v Praze jsme přestoupili na metro, metrem až na Karlovo náměstí. Odsud jen kousek po nábřeží k Žofínu. Přiznám se, že jsem na Žofíně nikdy nebyla, a občas mám problém s orientací, myslím tu prostorovou, ale z nábřeží i děti poznaly, že jsme jen kousek od cíle.

Po společném focení s postavičkami z Večerníčků i se samotným Večerníčkem si děti zasoutěžily.

První úkol, který děti vyzkoušely bylo skládání pohádkových puzzle.

Poprvé si vyzkoušely dětský minigolf.

Hezkým úkolem bylo přeskakování po barevných stopách.

Děti zde mohly malovat pohádkové obrázky. Pro větší dětí byl připraven úkol přeskakování na čísla od 1 do 20 na čas. Za každy úkol byly děti odměněny bonbónkem ČT.

Pro děti byl připraven tolik oblíbený skákací hrad.

Současně se soutěžními úkoly probíhal program na pódiu, z něhož jsme vybraly zpívání s Jaroslavem Uhlířem. Ke zpívání se přidávaly jak děti, tak i jejich rodiče. Smekám před trpělivostí pana Jaroslava Uhlíře, který byl dětmi opravdu těsně obklopen. Některé děti při písničkách i tančily, dění na pódiu bylo možné pohodlě sledovat v zastřešeném altánu na připravených židličkách, dětem byly přichystány i barevné kostky, pro miminka dokonce dřevěná ohrádka. To vše na umělém trávníku, který naše děti lákal k prozkoumání.

Pro děti, které se i u programu na pódiu potřebovaly vyskákat, byla připravena trampolína. Děti taky hojně využívaly dřevěný domeček se skluzavkou, který zřejmě patří k restauraci na Žofíně.

Z programu na pódiu nás zaujal kouzelník, který dokázal vykouzlit holubičku.

K jednomu ze svých kouzel si vybral 3asistenty z nichž jeden byl náš Davídek, který byl moc rád, kouzelníkovi prozradil, že už někdy podle dvd zkoušel kouzlit.

Kouzelný byl opravdu celý program, moc oceňuji, že se děti vysportovaly, kulturně vyžily a vyřádily pod širým nebem, mohly využít krásné dětské hřiště, kde se Lucince líbil houpací šneček a Davídkovi kosmický kolotoč.

Těším se, že příští rok na tuto akci s námi pojede i Luky, třeba se tam potkáme i s vámi.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

3 komentářů k “Den s Českou televizí – 45.Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha”

  1. blanka napsal:

    diky moc za hezkou info a foto z vyletu do prahy moc pekne,ale dadu jsem u kouzelnika nevidela pa Bl.je tam?

  2. gabča napsal:

    Blani:Davídek není na videu s kouzelníkem, jen na fotce pod videem. Má na sobě béžovou čepici. Není dobře vidět příště použiji zoom. Chtěla jsem točit i video Dáda na pódiu, řekla jsem Lucince ať jde se mnou blíž, a ona stála a rozeřvala se na celé kolo, tak jsem šla zpět za ní.

  3. blanka napsal:

    Gabi,dik za zpravu.stejne jsi sikulka,ze to tak zvladnes blanka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.