Očkování proti klíšťatům – VZP přispívá až do výše 500,- Kč.

Očkování proti klíšťové encefalitidě s úspěchem (zatím jsem ji nedostal ;-)) využívám již od roku 1998. Protože jsem před lety trávil v přírodě infikované klíštětem dost času, mělo očkování smysl. Dnes když už zas tak nikam nejezdím, přesunulo se klíště i k nám na vesnici (při pochodu 14 dní zpět se nám klíště zakouslo do Davídka :-( ), má myslím smysl pokračovat v přeočkování dál.

K pravidelnému tříletému přeočkování jsem se na hygienickou stanici dostavil včera. Čekárna byla prázdná, tak jsem šel hned na řadu. Po klasických otázkách na to, zdali v současné době netrpím nějakou chorobou, neberu nějaké léky mi byla měřena teplota. V době měření jsem byl vyzván k zaplacení očkování. Na otázku, jestli chci stvrzenku o zaplacení jsem se zeptal, zdali mi k něčemu bude. Doktorka mi odpověděla, že být může pro pojišťovnu. Některé prý na očkování přispívají. Pak se mě zeptala, u které pojišťovny jsem, řekl jsem že u VZP a ona, že zrovna ta, také příspěvek na očkování dává. Konkrétní částku nevěděla ale pohledem na net jsem si dohledal, že až do výše 500,- na jednu vakcínu ročně. Paráda, očkování mám tedy zadarmo.

Po očkování, prováděné vpichem do ramena jsem zamířil na VZP. Nikdo tam nebyl, takže vše šlo rychle. Po vyplnění krátkého formuláře s žádostí o příspěvek a doložení částky, kterou jsem za očkování zaplatil, mi byla hotovost vyplacena na místě.

V době nehezkých plateb u lékaře mě alespoň toto mile překvapilo. Vám, kteří o očkování proti klíšťové encefalitidě uvažujete, doporučuji se u své zdravotní pojišťovny podívat, zdali také příspěvek na očkování neposkytuje.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Očkování proti klíšťatům – VZP přispívá až do výše 500,- Kč.”

 1. hurri napsal:

  A jak dopadlo to měření? Je dost dlouhej?

 2. LuFa napsal:

  hurri: Styď se za takové otázky ;-). Větu jsem raději pro nechápavé z kontextu (tebe) upřesnil. Měření 35,9 stupňů ;-).

 3. hurri napsal:

  Jak mám vědět co Ti měřili?

 4. LuFa napsal:

  No, právě kvůli tobě jsem to upřesnil ;-).

 5. blanka napsal:

  luky a kolik v CZ stoji to ockovani?
  jen at nemas po tom nejake komplikace. nase vedouci se nechala ockovat proti chripce -predtim ji NIKDY nemela-ja ji varovala ,ze to je na chripku blbost- ona ze neni a pak byla s tezkou chripkou (treti den po ockovani) 2 mesice doma a denne mi rika:melas pravdu.hezky den mamka.zde je od rana uz 26.st.hic.Dik za info-jdu na odpolko.

 6. Sejvi napsal:

  Kolik stojí očkování proti klíšťové encefalitidě?

 7. LuFa napsal:

  blanka, Sejvi: Za přeočkování jsem včera dal 560,- Kč. Kolik stála vakcína a kolik lékařský úkon netuším. Po odečtení 500,- Kč. od VZP mi tedy očkování vyšlo na 60,- Kč.

  Co se komplikací po očkování týká, být asi mohou, já jsem se s nimi zatím naštěstí nesetkal.

 8. mv napsal:

  Koukám, že vaše rodina umí cestovat v čase:

  „při pochodu 14 dní zpět se nám klíště zakouslo do Davídka“

  Jak se to dělá? Mně by stačil návod, jak pochodovat jeden den zpět…

 9. Vorel napsal:

  Není 60Kč za očkovaní příliš mnoho?

 10. dadajax napsal:

  Loni jsem se chtěl taky nechat očkovat proti klíšťatům, ale bohužel vakcína nebyla nikde k sehnání. Tak nevím, jestli to mám letos znovu zkusit, kdoví jaka je situace letos. Je ale lepší mít jistotu, ty malé potvory jsou dost nebezpečné :(

 11. gabča napsal:

  mv:to cestování 14dní zpět má Luky asi z dob výuky ruského jazyka učili jsme se 3goda tomu nazad nemáme klávesnici v azbuce pro případné rypálky
  dadajax:vakcín je zřejmě dost, kámoška se taky nechala očkovatproti KE

 12. Andrea napsal:

  Onemocněla jsem meningoencefalitidou očkuj te se

 13. Vladimír Landsman napsal:

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat zda mi něco přispěje VZP na přeočkování proti klíštatům.Děkuji Landsman

 14. lipo napsal:

  jen jsem se chtěl zeptat p.Vorla:posláno 29 května : jestli je normální??????

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.