Jak naučit jezdit dítě na kole

Již nějaký ten pátek zde máme jaro a s ním první pokusy rodičů, naučit svá dítka jezdit na kole. Způsobů, kterými to dokázat je bezesporu mnoho. Některé děti jezdí na kole s přidělanými postraními kolečky, někteří rodiče své děti stále na kole přidržují a doufají, že jednou se to přeci jen povede. Jiní rodiče dají svým dětem kolo až v pozdějším věku, s tím, že se párkrát nabijí a na konec se naučí jezdit sami.

U nás doma jsme nyní ve fázi, kdy na kole učíme jezdit Lucinku. Stejně jako u Davídka, který už na kole víc jak rok jezdí, k tomu používáme bezvadné dřevěné odrážedlo, které dětem koupila babička.

Ač jsme odrážedlo zprvu nechtěli, musím po zkušenosti s Davídkem a teď i Lucinkou uznat, že je to výborná věc k výuce jízdy na kole. Po pár měsících na odrážedle se dítě naučí držet rovnováhu na tolik, že pak už jen sedne na kolo a jede.

Tak tomu bylo u Davídka a teď to tak vypadá i u Lucinky. Nebude dlouho trvat, Lucinka odrážedlo opustí a bude jezdit už jen na kole.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

9 komentářů k “Jak naučit jezdit dítě na kole”

 1. Kobliha napsal:

  O odrážedlech slyšela, ale my jsme ho nevyzkoušeli. Běhala jsem jak blázen za Koblížkem po ulici. Sem, tam, sem, tam. Až se to nějak naučil. Čeká mě to ještě dvakrát, možná odrážedlo koupíme :)

 2. LuFa napsal:

  Kobliha: Po našich zkušenostech odrážedlo fakt doporučuji. Děti se naučí držet balanc a pak už jde vše tak nějak samo. Taky máme docela štěstí, že kousek od baráku máme polní asfaltku, viz. foto výše, po které nám nic moc motorizovaného nejezdí.

 3. tlam pač napsal:

  Made in Germany, což?
  Je to super věc, já mám starý komoušský dětský kolo s tlustýma pneu a taky se jim to daří učit, jinak výzkumy říkají že dítě má plný smysl pro rovnováhu až kolem čtvrtého roku věku a později …

 4. LuFa napsal:

  tlampač: Odrážedlo je myslím made in Italy :-). Info o rovnováze je zajímavé. Nad smyslem pro rovnováhu v souvislosti s věkem jsem nikdy nerozmýšlel.

 5. blanka napsal:

  mam radost ,ze vas vidim doma pri sportu mamka

 6. MzK napsal:

  Na kole jezdit umím a to dokonce bez nácviku na odrážedle. U nás na vesnici povětšinou frčí kola s těma přídavnými kolečky pro rovnováhu. Je teda pravda, že se pak nemusí o rovnováhu starat, takže odrážedlo vypadá lépe.

 7. Lenka H. napsal:

  Odrážedlo mi přijde dobrý nápad ! My jsme se dětem s přídavnými kolečky vždycky smáli. Nás naučili dědové a rodiče jezdit na chalupě – pustili nás z kopečka a nejdřív nás přidržovali za sedlo, potom už ne:) Každej uměl jezdit za tejden.

 8. Lenka H. napsal:

  Kobliho, odrážedlo kupovat nemusíte, stačí odmontovat šlapky a hřídele, už jsem to u někoho na sídlišti viděla :)

 9. LuFa napsal:

  Lenka H.: jj, kolo s odmontovanýma šlapkama jsem už také viděl používat. Bohužel to není uplně ono. Oproti odrážedlu se mi kolo zdá takové těžkopádnější.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.