Jak poznáte Škodoptáka?

Škodopták je člověk, který rád a hodně mluví o autech. Většinou nějaké vlastní, nebo s nějakým jezdí. Nesmíte se divit, že spí v jednom pokoji se sadou pneumatik, předním sklem, kapotou, nárazníkem, převodovkou, autoradiem,…. Pokojem je vždy něco cítít, často je to olej, nebo pryž, mohou to být ale i běžné věci. Na zdech pokoje jsou firemní kalendáře a propagační plakáty, na stole leží propisky a bloky s logem. Škodopták často spí ve škodoptákovském firemním tričku na škodoptákovské ubytovně. Pokud chce být úspěšný jezdí na kole a na bruslích, má škodoptákovský dres, láhev, šátek,…

Škodopták se i ve volném čase baví o práci a o autech. Když mluví o práci, většinou si stěžuje na nepružnost, nízký plat a neshody s kolegy a hlavně s vedením. Vykládá jak hodně berou lidé v jiných firmách a prakticky jsou ti lidé „blbější a nic nedělaj“. Dále si stěžuje na obědy a sekretářky. Když mluví o práci používá zkratky a označení, kterým rozumíte pouze v případě, že jste taky škodopták. Při hovoru používá germanismy. Často mu někdo volá, že chce koupit to či ono – a ptá se na radu s nadějí že to škodopták opatří gratis. Škodopták ale nedělá nic zadarmo, teda někdy se vám svěří, že má pocit, že pracuje v zaměstnání zadarmo, proto radši moc nepracuje pro firmu, ale dělá „nasebe“, svůj byznys. Obojí zvládá úspěšně.

Škodoptáci mají jiný pojem o čase. Když Vám řekne, že se staví večer po práci, znamená to, že ho můžete čekat mezi 14tou a 17tou hodinou.

To že je Škodoptákův výplatní den poznáte podle toho, že u bankomatů jsou ten den fronty, které u supermarketu mohou být až o 30ti lidech. S tím souvisí i fakt, že v tyto dny se v supermarketech nehnete. Problematické to bývá i v okolních restauracích, hospodách a putykách. Je tam plno už od „večerních hodin škodoptákových“, tedy od odpoledne.

Pokud je Škodoptákem víc jak 3 roky, už je jím prakticky na celý život. V tomto případě začne stavět dům. Během pracovní doby se několikrát vytratí on, ale i kafe, cukr a mlíčka z okolí jeho pracoviště. V parném létě se vrátí z oběda spálen jako prase, na stavbě to ale praží. Pak se stane otcem a pilně plní povinnosti. Občas se přihodí, že mu manželka ránopřipoutá do auta dítě, aby ho dovezl k babičce avšak pak se stane, že si dítě pospí pár hodin na škodoptákovském parkovišti v sedačce, než se po něm hlídací babička začně shánět. Pokud je zrovna zima, malé Škodaptáče si přivodí zápal plic.

Škodoptáci jsou strašně podivní inspirující lidé a je s nima legrace já jim slíbila, že o nich napíši knížku:-)
Jako úvodní kapitolka by se mohly hodit postřehy mého kolegy.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Jak poznáte Škodoptáka?”

 1. sting napsal:

  Zajímavý článek, Klárko… Všechno do sebe zapadá. Přikládám odkaz na svůj článek…
  http://kapsa.info/?q=proc-ne-pracovat-ve-skoda-auto-s

 2. LuFa napsal:

  Klárka, Sting: Abych se přiznal, osobně jsem na první přečtení článek nepochopil. Až potom mi byly trochu objasněny souvislosti. Taktéž jsem si se zájmem přečetl článek od Stinga.

 3. tlampič napsal:

  I am SKODOPTAK. Ještě né zcela, naštěstí. Podotýkám, že Škodoptákem se může stát pouze člověk slovanského původu …

 4. tlampuč napsal:

  Jo a existují i Škodoptačky.Jejich snem je: kuchyňská linka za dvěstě a víc tisíc, domek se zahradou a pes + děti a skvělý bezchybný manžel, být hubená bez cvičení, a další ideje …

 5. LuFa napsal:

  Tlapačíno: Jep, tak škodoptačku bych rád někdy viděl. Klárko, existují škodoptačky? Jsou veliké rozdíly oproti škodoptákům?

 6. Kuba napsal:

  Tohle myslím pochopí jen Škodopták. a pak se při čtení směje od začátku až do konce. Smutně trefné a tragicky vtipné!

 7. asi škodopták napsal:

  jaj, ono je to jinde jinak?:D

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.