A modré můžeme? Aneb, co mě jako programátora pobavilo.

Tak nevím, možná je to už trochu profesionální deformace, když mě celkem dobře pobavil nápis na podavači papírových ručníků.

Nevhodné použití konstanty. Chtělo by to proměnnou.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “A modré můžeme? Aneb, co mě jako programátora pobavilo.”

 1. mpn napsal:

  Definovat přesně se nevyplácí :-)

 2. spectrum napsal:

  Tj. kdepak je to potřeba říct stručně a jasně…

  Aktualizace Monitorovacích benefitů na základě vydání Metodického dopisu č. 10 Přidání počtových monitorovacích indikátorů OP RLZ z procedur per rollam, ve kterém byly ze strany Řídícího orgánu OP RLZ schváleny doplňky systémů Monitorovacích indikátorů OP RLZ.

  A tohle jsem si právě přečetl na stránkách královehradeckého kraje, fakt by mě zajímalo která **** to vymyslela a o čem to vlastně je.

 3. tlampačuss napsal:

  Napsal bych tam: neserte se do našich košů, nebo dostanete přes držku. Pak bych tam dal mikrokameru a každýho, koho bych viděl na mobilu on line, jak tam háže bzť jen žvejku bych seřezal … :)

 4. stepan napsal:

  To je presne neco jako opravný balíček od Microsoftu. Když byl ten nápis na podavači ubrousků tvořen, tak se používaly asi jen zelené ubrousky, takže bylo vše v pořádku. Když se změnila barva, tak se měl změnit i nápis. Nestalo se tak a to je důvod proč tě to trklo. Kdyby v podavači byly stále zelené ubrousky, ani by ses nad tím nepozastavil. A ani by sis nepovšiml, že se neucpávají záchody, ale ucpává se odpadní potrubí kdesi mimo záchody. Jenže toho si všimne zase jen člověk, který není povrchní. Na smyslu věci to ale nic nemění a to ani když nesedí barva ubrousku. Vsadím se, že jsi ten modrý ubrousek do záchodu také nevhodil a to znamená, že věta i když je napsána formálně špatně může byt pochopena fakticky dobře. Na druhou stranu se mi stává to, že věta, která je napsána nebo vyřčena formálně správně, je v konečném důsledku fakticky pochopena jinak a to je svým způsobem daleko horší výsledek. Tímto se dostávám k základnímu problému, ale nebudu ho zde popisovat, protože i když bych se snažil o jeho popsání jak nejlépe umím, stejně by mé vyjadřovací schopnosti a současný stav poznání v této chvíli způsobily, že při budoucí interpretaci bude můj názor pochopen jinak než zamýšlím a bojím se, že se najdou jen tací, kteří místo toho, aby mé vyjádření pomohli opravit podle nově objevených skutečností, budou jen poukazovat na nesrovnalosti, které vyvstaly změnou okrajových nebo i vnitřních podmínek. Každopádně velmi kladně hodnotím možnost zprostředkování této krátké reportáže ze záchodů, čímž se ukazuje zase jedna nepostradatelná výhoda existence internetu.

 5. LuFa napsal:

  Štěpán: Co přesně máš na mysli opravným balíčkem od Microsoftu? Základní problém, ke kterému jsi se v komentáři dostal, ale nepopsal, by mě docela zajímal. Může prosím zkusit rozepsat?

 6. stepan napsal:

  Přesně mám na mysli to, že když se tvořil operační systém, tak normálně fungoval, až do té doby, než se něco kolem změnilo. Tak musí přijít někdo a vytvořit opravu. Pak to bude fungovat dále. Stejné je to i s tím nápisem. Někdo by měl přijít a škrtnout v tom nápisu slovo zelené. To je všechno.

 7. blanka napsal:

  Toto je legrace. hlavne ze aspon nějake ubrousky jsou /podle tve fotky luky/.Ja se byla pred 14 dny pojistit v Hradci Kralove ve Vseobecne pojistovne na muj 14.denni dovolenkovy pobyt v Česke Republ.a potrebovala jsem pouzit tamni WC. Mein Gott!! Zadny toaletak v okoli uzavreneho WC!!!! tak s holou zadnici otevru dvirka a toaletak je na hlavni chodbičce!!S jinou holou zadnicí jsem se tam na štěsti nesetkala!! Vyfotila jsem to a rozeslu vsude. Hlavne tim asi pobavim zitra /15.5./cele Nemecko.z toho plyne :V CZ si radej toaletak budu nosit u penezenky v tašce.hezky den mamka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.