Foto hádanka – poznejte skalní město

Správná odpověď k hádance z minulého týdne Fotohádanka – jaký čas ukazují hodiny na věži? zní 9:40. Proč? Čas ukazují hodiny umístěné na Bílé věži v Hradci Králové, které mají chytře prohozené ručičky. Velká ručička ukazuje namísto minut hodiny a to z důvodu lepší viditelnosti z širokého okolí.

Dnešním úkolem je uhádnout jedno z našich nejkrásnějších skalních měst.

Jako nápověda by mohla posloužit informace, že se zde natáčela například pohádka Princ a Večernice, nebo Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

13 komentářů k “Foto hádanka – poznejte skalní město”

 1. Keydža napsal:

  Pravčická brána?

 2. LuFa napsal:

  Keydža: Pravčická brána ne. Musíš víc na východ ;-).

 3. Trtkal napsal:

  Myslím, že to je od nás, takže nejspíše tohle budou Prachovský skály, jelikož ty jsou známý oproti třeba kalichu, klokočí, zbyrohu,… ale jistej si tím nejsem. Ale je to určitě z okolí Turnova a tady v těch našich končinách :-) (a teď doufám, že to není od jinud a nebudu vypadat, jak neznalec svého kraje x))

 4. Petra napsal:

  Všichni jste vedle, je to U NÁS! Jistý výběžek na severovýchodě Královéhradeckého kraje, dvě nádherná skalní města, aktuálně proběhla médii zpráva, že zde byl nalezen nejrozsáhlejší pseudokrasový jeskynní labyrint v Evropě!

 5. Bruno napsal:

  Tak nakoniec ja – Slovák – budem prvý, čo to uhádne? Adršpašské skály, a kúsok ďalej sú Teplické, veľmi podobné, dá sa prejsť s jednych do druhých cez Vlčí rokli

 6. Trtkal napsal:

  No sakrys,kdyz ono to vypada vsude dost podobne :-), ale Bruno ma opravdu pravdu, je to tam :-). Takze sice jsem nebyl prvni, kdo to uhodl *stydi se, ze nezna svuj kraj* a tak budu alespon prvni, kdo zde Brunovi popreje, takze Blahopreji :-)

 7. Klárka napsal:

  Je to Adr ale letopisy Narnie se točily ve skalách v Tisé, u Ustí nad Labem, ne?

 8. Petra napsal:

  Klárko, Letopisy Narnie se točily v Tisé i v Ádru.

 9. LuFa napsal:

  Petra: na stránkách už máme obě místa. O Tisských psala Klárka zde: http://lukas.faltynek.com/2007/11/13/vylet-do-tajemne-zeme-narnie-tiske-steny/

 10. Bruno napsal:

  Dík za blahoželanie, ale myslím, že Petra presne vedela odpoveď. A možno je to tá Petra z Náchodu / Hlavňova, ktorú poznám :-)

 11. LuFa napsal:

  Bruno: taktéž gratuluju. Jinak nechceš nám do fotohádnky poslat něco hezkého, více známeho od vás ze Slovenska?

 12. Petra napsal:

  Bruno: Nejsem z Hlavňova, ale bylo to těsně. Bydlím v Broumově. Do Ádru jezdím každý den, protože tam pracuju.

 13. (teta) Klárka napsal:

  To vím tam sem byla srodičama!!!! ………… adršpašské skály!!! druhá fotka je malý vodopád a poslední je homole cukru která má dole 3m čtvereční a nahoře asi 13 m čtverečních….určitě si tam zajeďtě

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.