Recyklace telefonních čísel

Co udělá mobilní operátor s neplatičem, nebo někým, kdo vypověděl jeho služby a vrátil své mobilní telefonní číslo? Poskytne ho novému zákazníkovi.

Ten si po prvním podivném zavolání, či sms myslí, že to je omyl, že se někdo uťukl. Když ho ale kontaktuje více různých lidí a všichni ho oslovují“ Zdeňku“, pak mu dochází, že s tím bude muset něco udělat.
Loni jsem dostala „nové“ číslo od O2.
Nejprve mi chodily sms, které se všechny týkaly toho, že musím přijet, protože se někomu rozbil počítač. Někdy tam byl i podrobný popis chybové hlášky. Nikdy jsem nepřijela, proto postupně začli nešťastníci volat a nechali si vysvětlit, že nejsem Zdeněk a Zdeňka neznám.

V druhé fázi mi začala volat nějaká slečna, a chtěla vždy kupodivu mluvit se Zdeňkem. Ta nechtěla ale za žádnou cenu pochopit, že nejsem Zdeněk a ani ho neznám.

„Já vím, že je někde vedle Vás, koukejte mi ho dát. A kdo vlastně vy jste, vy s ním teď bydlíte?“ Snažila se mermomocí ke svému „milému“ dostat.

„Ne, žádný Zdeněk tu není, a ani nikoho takového neznám, musíte si na něj sehnat jiný kontakt.“ Vysvětlovala jsem neprve podobrém.

Slečna byla ale zoufalá a Zdeněk ji moc chyběl, neváhala volat hlavně večír a v noci, kdy měla největší jistotu, že je blízko mě. Jediná možnost, jak to ukončit byla napsat ji drsnou sms ať si laskavě toto číslo i Zděňka vymaže z paměti a nevolá. Napsala jsem ji a byl klid.

Netrvalo to ani rok, mám „nové“ číslo od O2 a je to tu zas. Tentokrát je to zábavnější. Několik lidí hledá Matůše, aby zahrál na svatbě, nebo na pohřbu a aby se vrátil domů. Všichni volající mluví slovenskoromským přízvukem a prosí mě, ať jím seženu kontakt na Matůše, nebo ať přijedu na svatbu zahrát já. Ženské se mě ptají, co mají dělat, jestli bych jim neporadila. Stále neztrácí naději, že to jednoho dne Matůš zvedne, že to číslo přeskakuje někde na telefonní ústředně.

Matůš byl patrně neplatič, chodí mi sms z různých bank s oznámením, že jsem nesplatila splátku, že mi bude zablokována kreditní karta, atd. Když to přišlo poprvé, hodně jsem se lekla, v druhé vteřině mi ale došlo, že já vlastně v daném finančním ústavu vůbec účet nemám.

Vypadá to, že mobilní operátoři stará čísla obratem dávají novým zákazníkům, hlavně těm firemním, což nevidím jako šťastnou volbu.

Druhé ponaučení, které z toho plyne je, nepoužívat služební telefonní čísla pro soukromé účely, pokud totiž služební mobil po Vás dostane kolega, bude o Vás vědět docela dost informací. Kde máte účet, že neplatíte, že ve volném hrajete po svatbách a funusech, že se schováváte před neodbytnou a zoufalou slečnou,…..

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Recyklace telefonních čísel”

 1. Tak to je fakt dobré. O recyklaci vím, myslím, že 6 měsíců by mělo být to číslo mrtvé a teprve pak znovu nasazené. Vzhledem k mému přístupu k telefonním číslům (TM 10 let a Vodafone 5 let) vím, že jsem po nikom číslo nezdědil. Spiš mě zaráží, že dotyční volající se nepídili v tom půl roce a poté čísla nesmazali.

 2. David napsal:

  Tak tak, půl roku a pak opět do víru velkoměsta. Kratší doba uspání by neměla býti možná.

 3. mrtvocich napsal:

  hehe, dobrý :P

 4. Gaucman napsal:

  To je tím, když někdo střídá operátory a čísla.
  Já jsem se jednou rozhodnul napsat po dlouhé době jedné kamarádce, načež mi odepsala nějaká cizí ženská, že píšu zprávy její 12 leté dceři Vendule.

 5. Klárka napsal:

  Firemní čísla se střídají, v obou případech jsem ale dostala firemní číslo „nové“, ne zděděné po předchůdci, ale fungl nové:-)

 6. Pika napsal:

  Velmi neprijemne,poznam, mne na ORANGE zoparkrat volalo nake decko „TATI?“
  By ste neverili ako vas jedno slovo vydesi ked o ziadnych svojich detoch neviete :)

 7. tlampač napsal:

  Tak tady už zůstává rozum stát …

 8. Klára napsal:

  Dnes zase volali:-) abych šla zahrát, myslím že by se s tím dal udělat pěknej byznys, založit si kapelu a reklamu nepotřebuju, když mam takové pěkné číslo.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.