PRVNÍ ČESKÝ NÁRODNÍ CIRKUS? Jo-Joo!

Právě jsem dotelefonovala se svou mamkou. Ptala se, co provádíme. Na odpověď, že jdem z cirkusu, opáčila, na co chodíme do cirkusu, když děláme cirkus doma.

Znáte to, není cirkus jako cirkus. Do Hradce Králové zavítal PRVNÍ ČESKÝ NÁRODNÍ CIRKUS Jo-Joo. Pro ty z Vás, kdo jste z blízkého okolí to může být tip k návštěvě. Zavítat můžete až do 13.4. 2008 a to ve všední dny v 17hodin a v sobotu a neděli ve 14hodin na prostranství u Malšovického stadionu. (termíny vystoupení v jiných městech pak naleznete zde: Sezona 2008)

Pokud nepreferujete lóži za 260kč, můžete zakoupit vstupenku do galerie za 200kč pro dospělého a vstupenka pro dítě stojí 160kč. Ve městě nám však nabízeli např. v cukrárně nebo v ZOO EXPO buď vstupenky s 50% slevou na dětskou vstupenku, pokud dítě doprovodí platící dospělý. Jinde např. v OBI nabízeli volné dětské vstupenky, taktéž pokud dítě do 12let doprovodí platící dospělý.

Do cirkusového areálu jsme šly Davídek, Lucinka, já, jejich máma a babička Blanka s velkým nadšením. Nejdříve jsme zamířili na dost stísněné, avšak čistotou ucházející WC v maringotce, pravda dostat se do kabinky s dítětem, je taky tak trochu artistický výkon. Při vstupu do cirkusového šapitó nás obklopili hostesky s košíky nabízející prodej světélkujících tyčinek, vibrujících světelných koulí a podobných magnetů lepících se na děti.


(Zdroj: http://www.narodnicirkus.cz – Faraon)

První část programu zahájil nástup účinkujících a letící motýl, kterého představuje nejmladší z vystupujících 7letý Jaromírek, i když čas věnovaný tréninku je nezáviděníhodný, z obličejů nejen dětí bylo možné vyčíst, že by se každý alespoň na chvíli rád „proletěl“. Následoval Kabaret – balet Národního cirkusu, který upoutal jak výborně zvolenou hudbou tak i skvělou choreografií. Při vystoupení Natalije na vysuté hrazdě se u mě začala projevovat profesionální deformace zdravotní sestry a v duchu jsem začala nosit matraci pro případ pádu, takže při ukončení vystoupení jsem si oddychla, nános imaginárních matrací by zřejmě překonal Princeznu na hrášku. Pro odlehčení z vysokého napětí nastoupili klauni Bimbo a Sambo, kteří do hry házení s kloboukem zapojili i šikovné obecenstvo. Na řadu přišla orientální show, břišní tanečnice uchvátily zajisté nejednoho muže. Atmosféru orientu podtrhovala hudba, vystoupení s hady a krokodýly a polykač ohňů..Na své si přijde i každý milovník kouzel a magie, víc nebudu prozrazovat, abych vás o tento zážitek neošidila. Nechyběl ani volný výcvik poníků. Že dokáží být hraví jako děti, přesvědčí dalmatini při svém vystoupení v duchu slavného filmu, i když do počtu jich dost chybělo. Principál a majitel Jaromír Joo v džungli plné nespoutaných divošek zazářil s levharticí Novou. Svou ohebností nás fascinovala „hadí žena“ , která by se asi vysmála mému silvestrovskému mostu ze stoje.


(Zdroj: http://www.narodnicirkus.cz – Gladius)

Přestávku bylo možné využít kromě občerstvení i k prohlédnutí zvěřince za 20kč na osobu. Pro odvážné děti, případně nikdy nestárnoucí dospělé možnost krmit lamy a kozy granulemi, které lze zakoupit na místě za 10kč 1pytlík. Než nám děti sdělí své zážitky, vracíme se na druhou část představení mimochodem do stanu, který je vyhřívaný. Při pohledu na pódium zaznamenáme změnu, během přestávky stihli vystavět obrovskou klec, do které vchází sám principál jako gladiátor a s ním 3tygři, Lucinka opakuje, co jsem jí celou dobu předem říkala, že jsou vycvičení a že se nemusí bát, to že jsem se bála spíš o samotného gladiátora, jsem jí samozřejmě neříkala. O tom jak široký má záběr nás znovu přesvědčil vnouček Jaromírek, že umí nejen létat, prodávat o přestávce červené nosy převlečený za šášu, překvapivě jako ninja ovládá bojové umění. Jako malá jsem nesnášela všechny ty příběhy o kostlivcích a fosforácích, které se mě vybavily při tanci Pana Smrtky. Veselé bylo zvlášť pro děti vystoupení opiček. Velkou zábavnou hádankou byl tanec Slinky, při kterém v duchu hádáte, kolik že to osob vevnitř ohebné trubice podobné nafukovací harmonice vůbec je. Dětem svítily oči a Davídek měl radost, že vidí opravdového příšeráka. Celé představení je doprovázeno videoprojekcí, ohnivými efekty, legrací mezi vystoupeními, o kterou se zasloužili Bimbo a Sambo. Závěr byl opojně snový, tak že se nám ani nechtělo probudit z opravdu kouzelně krásného představení.


(Zdroj: http://www.narodnicirkus.cz – Faraon)

Na úplný závěr byla tombola, projížďka na poníkovi, a možnost vyfotit se s hadem, a tak si odvážlivci mohli ihned odnést k pochlubení důkaz své statečnosti. Děti se trochu bály, s hadem se tak alespoň ráda vyfotila naše babička Blanka.

Děti byli z cirkusu nadšené, což jsem u Davídka předpokládala, Lucinka nejdřív do cirkusu nechtěla, bála se tygrů, že ji sežerou na to jí Dáda povídá: „Neboj se Lucinko, oni tě nesežerou oni jsou vycvičení, no ale kdybych se za 3dny nevrátil, tak mě tygři sežrali. “

odkaz na http://www.narodnicirkus.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

6 komentářů k “PRVNÍ ČESKÝ NÁRODNÍ CIRKUS? Jo-Joo!”

 1. Klárka napsal:

  Hezky napsanej článek, řekla bych že ste příště měli jít zadara:-)
  Já cirkusy nemám ráda, mám pocit, že jsou ta zvířata chudáci, že musí dělat šaškárny, když by třeba radši někde spali nebo „žrali“ děti.

 2. Renata Kalivodová napsal:

  Ahoj Gábinko,děkuju za mailíky,četla jsem si tvůj příspěvek na cirkus,Pája dostal ve školce vstupanku,tak bud zítra nebo ve čtvrtek půjdem,docela se těšíme,tvůj článek se mi líbil,byl vtipný a věcný,početla jsem si,papa Renata K.

 3. blanka napsal:

  nejdriv davidek:babi ja se jdu s tebou vyfotit s hadem a uz sedel vedle me v arene na zidli .jak prinesli hada jeste se me stacil zeptat je babi jedovaty nebo je to skrtic? ja:je to jen skrtic …a uz jsem davida nevidela. volam :davi pojd nenechavej me tu samotnou a on ze ne. tak lidi v cirkuse zacali skandovat: davide, davide jdi! ale ani ten rev ho neoblomil.az prijedu do CZ dam foto lukymu k dispozici a uvidite 60 letou babi se skrticem.Milovala jsem totiz skoky padakem,jizdu na koni,a vsechny druhy cirkusu.ted mame zde v SRN tez jeden 21.4. dve vstupenky mam zdarma pro stalou navstevu.ale myslim ze dedecek Emi nepujde.(po kom ten Dadik ale je?)Pred mesicem jsem byla tez zde SAMA v cirkusu BARRUM a cirkusaci si me prohlizeli kde mam nejake dite.!!hezkou stredu.Jdu spat ponocni.Blanka

 4. tlampač napsal:

  Cirkus je špatney. Jsou v něm bubáci a smrdí tam hovínka od koníků.
  Já, když mi bylo pět let.

 5. Kristýna Soukeníková napsal:

  fčera jsem byla v cirkusu. bylto ten nej nej nejlepší cirkus na svetě. řekněte těm dvoum klukom že byli dobří ale byli jste všichni ůžasní. ajda je dobré jméno pro tygra. a nejvíc se mi líbylo ta smrtka dalmatýni loutky klauni nazačátku ta paní a andělé ale byloto jinak všechno perfektní.jemi 9 let a kdybys te mně chtěli na psat tak prosím prosím na pište. Kristýna Soukeníková.:) ;).

 6. Kristýna Soukeníková napsal:

  fčera jsem byla v cirkusu. bylto ten nej nej nejlepší cirkus na svetě. řekněte těm dvoum klukom že byli dobří ale byli jste všichni ůžasní. ajda je dobré jméno pro tygra. a nejvíc se mi líbylo ta smrtka dalmatýni loutky klauni nazačátku ta paní a andělé ale byloto jinak všechno perfektní.jemi 9 let a kdybys te mně chtěli na psat tak prosím prosím na pište. Kristýna Soukeníková.:) ;). tyna.soukenikova@seznam.cz a kdyby to nešlo tak lena.zdena@email.cz jenom velké tam to a skroužkem mě to totiž nešlo. tak naschledanou.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.