Ohnivé sjezdy pašeráků v Rokytnici nad Jizerou

Počínaje pátečním dopolednem 22.2.2008 začal v Rokytnici nad Jizerou Pašeráckej vejkend 2008. Protože jsme se zrovna celá rodinka v Rokytnici nacházeli, neodolali jsem lákavému programu a páteční akce se zúčastnili.

Tahákem dopoledního a části odpoledního programu, který probíhal na náměstí, bylo výborné občerstvení v podobě domácí zabíjačky a krkonošských sejkor. Z nabídky domácí zabíjačky jsem využil možnost zakusit výborné jitrničky. Krkonošských sejkor jsem se pak najedl k prasknutí. Vskutku byly výborné.

Prasatko

Součástí celého programu byly masky. Kdo žádnou neměl, mohl se alespoň od milých, úsměvy rozdávajících, slečen nechat namalovat.

Malovani

Chvíli po třetí začalo „pimprlové“ divadlo. Jak už to u loutkových divadel chodí, mylně jsem předpokládal, že bude pro děti. Nebylo, více se u něj bavili dospělí. I tak to přítomné menší děti přestály. Na dvě poslední scény z úsměvné „pimprlové“ hry se můžete podívat.

Po divadélku se dostavil sám Krakonoš, který zahájil druhou půlku programu. Tentokrát s pašeráky. Po zahájení si bylo možno s Krakonošem popovídat, nebo se jen nechat vyfotit.

Krakonos_Davidek_Lucinka

Poté přišlo na řadu představování pašeráků.

Paserak

A pašeraček.

Paseracky

Kolem páté hodiny se pak všichni pašeráci a návštěvníci odebrali z náměstí na Studenov, kde se měli krátce po šesté konat tolik očekávané sjezdy pašeráků.

My jsme na Studenov dorazili něco kolem půl šesté. V tu dobu se právě konala výuka pašeráckého lyžovaní.

Vyuka lyzovani

Po výuce začalo velmi odvážné krocení ohně.

Hra_s_ohnem

Opět se můžete podívat i na video.

Zhruba ve čtvrt na sedm pak začali sjezdy pašeráků. Díky zapáleným loučím, s kterými pašeráci skákali, sjezdy pašeráků v žádném případě nenudily.

Na závěr byla celá pašerácká show na Studenově ukončena ohňostrojem. Po skončení zábava pokračovala v rytmu hudby na hoře na Studenově, nebo ve Šnekolandu v Rokytnici.

Sjezdy pašeráků se nám natolik líbily, že jako diváci přemýšlíme o účasti i v příštím roce.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Ohnivé sjezdy pašeráků v Rokytnici nad Jizerou”

 1. hurri napsal:

  Výborný pašerácký song: Bow Wawe – Pašerácká

 2. mv napsal:

  Koukám, žes na těch horách zhubnul a nechal si narůst plnovous. A ta hůl, tu jsi našel v lese? A máš moc pěknej epesní klobouček. Seš to na tý třetí fotce s dětma ty, že jo?

 3. Martin Šín napsal:

  Hmm a největší pašerák a pytlák v jedné osobě jsi tam byl ty, viď? :-) Nejdřív sis střelil prasátko, pak si dal selátko… Tebe bych do hor nepouštěl, nebo jedině s ozbrojenou eskortou. :-D

 4. blanka napsal:

  moc hezke foto a deti nebyly za loupezniky nebo passeraky? to prase jste pk jedli?nebo jen pro hornich 10tisic?pa mamka

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.