Zubní víla Zubnička existuje

Jako malé dítě jsem zubní vílu Zubničku nepoznal (velký rudý bratr nám o ní ve světle všech velkých věcí nějak zapomněl říct). Nyní, když Davídkovi vypadl mléčný zoubek (Dádovi dnes vypadl první zoubek) musel jsem si její existenci ověřit. Díky Davídku za vypadlý mléčný zoubek :-). Nemohl jsem se dočkat.

První krok v poznávání víly Zubničky udělala babička již před časem. Z Německa nám totiž expres rekomando zaslala speciální dřevěnou schránku na mléčný zoubek pro Zubničku.

Schranka_na_zoubek

Včera večer jsme za přítomnosti všech členů rodiny zoubek do krabičky umístili. Poté jsme počkali, až Davídek půjde spát a těsně před usnutím mu ho strčili pod polštář.

„Tatínku, nemůžeme tu krabičku se zoubkem dát někam jinam, pod hlavičkou mě tlačí,“ ozval se Davídek vzápětí.

„Bohužel Davídku, nemůžeme,“ odpověděl jsem mu a vysvětlil, že Zubnička se dívá pouze a jen pod polštář.

„Tak jo,“ povzdechl si Dáda a zabral.

Já jsem pak v ložnici zabral chvíli po něm.

Ráno nás se šťastným úsměvem na tváří Davídek budí. „Dívejte se, co mi Zubnička nadělila.“ V ruce třímá větší drahý kámen.

Kaminek od Zubnicky

„Zubnička mě tatínku nadělila růženín.“

Nevím jestli jsem to zde zmiňoval, ale po Spidermanech, rytířích, Římanech a Batmanech Davídka poslední dva měsíce posedla touha po drahých kamenech. Takže se víla Zubnička svým dárkem trefila.

Babička může být ráda, že jsme její schránku na mléčný zoubek využili. A já jsem rád, že vím, že Zubnička skutečně existuje. Jediné ale, nad čím dumám, je ten kámen. Dala mu ho Zubnička pod polštář proto, že má drahé kameny rád, nebo proto, že si stěžoval, že ho mléčný zoubek pod hlavičkou tlačí. Kdo ví? V každém případě se Dáda z růženínu raduje a to je hlavní.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

13 komentářů k “Zubní víla Zubnička existuje”

 1. mrtvocich napsal:

  Snad Dáda nečte tvuj blog, to by byl průšvih :D

 2. (teta) Klárka napsal:

  Jenom aby si teď nevzal kleště a netrhal si i ty ostatní………….:oD

 3. A pokud se chcete dozvědět, co by se stalo, kdyby víla Zubnička přestala existovat, doporučuji knížku od Terryho Pratchetta: Otec Prasátek, nebo stejnojmený dvojfilm (Hogfather). Je to sice fantasy, ale celkem zajímavé.

 4. blanka napsal:

  tak to mam radost ze vse tak dobre funguje.mamka

 5. Gabča napsal:

  Klárko, máš dobrý postřeh, když jsme existenci Zoubkové víly probíraly s kámoškama, jedna z nich vyprávěla, že dítě, které dostalo za zoubek penízek, chtělo si rvát další zoubky, aby těch penízků mělo víc. Proto jsem Dádovi zdůrazňovala, že dostane dáreček jen za první zoubek. No ale známe děti že? Dádovi jsem taky již dřív vysvětlovala, že nesmí spouštět hasičák, jen při požáru, a jak to dopadlo na horách ses už dočetla.

 6. LuFa napsal:

  Gabča: No, nevím Gabčo. Včera Dáda u mytí zubů radostně křičel, že se mu kejvá další zoubek pro zubničku. A Lucince pak říkal, že mu Zubnička zas něco přinese.

 7. tomases napsal:

  hej supr viděli ste nekdo horor zubnička??

 8. LuFa napsal:

  tomases: Pokud takový film existuje, jak se v originále jmenuje?

 9. Kučís napsal:

  Darkness Falls

 10. Anonym napsal:

  Jste. Blbci

 11. Anonym napsal:

  Gabco. Pujdes. Semnou. Na. Rande. ?

 12. Anonym napsal:

  Gabco. Odepis. Adnes. Vecer. V. Sest. A. Odepis. Kraňsko. Pa

 13. Anonym napsal:

  Odepis. Debilko. A. Pico

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.