Dádovi dnes vypadl první zoubek

„Mami, mě se kejvá zoubek,“ pronesl Davídek v neděli v kuchyni, druhý den našeho pobytu na horách. Gabča Davídkovi zoubek zkontrolovala, s tím, že mu brzy vypadne. Každý večer se pak strachovala, aby ho ve spánku nespolkl.

Dnes krátce před čtvrtou hodinou mi Dáda za uchem zavolal, „tatínku, tatínku, vypadl mi zoubek.“ S nataženou rukou mi ho pak v dlani ukazoval.

Protože vypadnutí prvního zoubku považují za malý mezník v Davídkově životě, dávám ho i formou zápisku sem.

Davídkův vypadnutý zoubek:

Daduv_zub

Dáda bez zoubku:

Dada_bez_zubu

Na svůj první vypadnutý zub si už nepamatuji, ale třeba mi to v komentáři připomene mamka :-). A co vy, máte vzpomínky na vypadávání svých prvních zubů? Věříte, nebo si doma hrajete na vílu Zubničku?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Dádovi dnes vypadl první zoubek”

 1. Klárka napsal:

  Já jsem si svoje zuby schovala do krabičky, měla jsem je tam asi tak do 15ti let. Pak jsme si pořídili jezevčíčka, který se sám doma nudil a vše prozkoumal, našel i krabičku se zuby, a všechny, kromě stoličky s obrovskými kořeny, sežrala. Později, když začly padat zuby jí, dala jsem je taktéž to mé krabičky. Bohužel,našla je zas a sežrala taky.

 2. LuFa napsal:

  Skutečně mlsnou jezevčici Klárko máte :-). Teď je s tebou propojena přes zuby. Skutečně mě tvůj komentář rozesmál. Díky.

 3. Klára napsal:

  No, jelikož je mi tolik kolik mi je, tak už ji nemáme. A o propojení s ní, se budu muset jednou zasnažit já:-)

 4. Víla Zubnička mi stačí v knihách Terryho Pratchetta, jinak jsem ji ani neznal :)

 5. david zna taky tu vilu. nevim jestli si zub schoval pod polstar aby si ho v noci odnesla a splnila mu pranicko.luky tobe jsem pri prvnim vytrzeni zoubku přezehlila vyvařeny sterilni kapesnik abych zub do nej při trhani mohla chytit.řikam podej mi tam na stole ten kapesniček a ty jsi si ho rozprostřel na hlavu jako bubak a tak jsi mi ho znesterilnil,ale zub jsme bez plače a bez sterility a bez komplikaci vytrhli.dalsi zuby si uz nepamatuji. to bylo vse NORMAL,mamka

 6. Lemik napsal:

  Mno, já jsem nikdy žádnou zubní vílu nepotkal a mám takový nepříjemný pocit, že je to zase nějaká nepěkná importovaná věc. Žel, sestra musela nedávno zubní vílu řešit také a protože je vlastenka a navíc jsme ostravska, tak vymyslela „skřitka zubaka“ :-D Ti z vás co o něm neslyšeli, tak je to odrůda permoníka :-D

 7. Gabča napsal:

  Taky jsem nejdřív řešila zda přijmout vílu Zubničku do tradic naší rodinky. V tomto směru dělají osvětu anglické kreslené pohádky např.v Kouzelné školce, takže chudáci děti, co rodičům, kteří podobné pohádky s dětmi nesledují a jimž děti ani nepoví, že si schovaly zoubek pod polštář. Ty pak aasi čekají na dáreček od víly Zubničky marně. No ale důležitější je, že Davídkovi roste zoubek nový.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.