Kde koupit vhodný počítač pro Linux

Největším současným problémem operačního systému Linux je hardware. Vlastníte-li Linuxem podporovaný hardware, získáte jeho instalací jeden z nejlepších operačních systémů současnosti. Vše vám nádherně a bezpečně pojede. Pokud ale máte železo Linuxem nepodporované, může se vám jeho instalací změnit váš počítačový život v peklo. V lepším případě vám bude z Linuxu chodit jen něco. V tom horším vůbec nic. Díky neznalosti faktu o vhodnosti/nevhodnosti hardware pro Linux pramení mnoho negativních ohlasů na nejrůznějších webových fórech.

Tohoto faktu si byl vědom i Jiří Eischmann a tak včera oficiálně spustil službu http://www.pclinux.cz/, která by se vám měla stát průvodcem a rádcem při nákupu počítačů vhodných pro Linux.

PC Linux

Hlavním obsahem stránek je databáze prodejců linuxových počítačů a fórum. Do databáze počítačů se mohou prodejci registrovat sami, prostřednictvím jednoduchého webového formuláře. Ve fóru si pak mohou uživatelé vyměňovat své reálné zkušenosti s jednotlivými prodejci.

Projekt je v současné době na samém počátku. Do budoucna se dá ale předpokládat značné rozšíření databáze prodejců i cenných zápisků jednotlivých uživatelů ve fóru.

Poukud se nyní o koupi vhodného počítače pro Linux rozhodujete, určitě stránky http://www.pclinux.cz/ navštivte.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Kde koupit vhodný počítač pro Linux”

 1. mv napsal:

  To je ale docela blbé systém hen ten limuks, když neběhá na všom.

  Co?

  Buhehe…

 2. LuFa napsal:

  mv: ty znáš systém, který běhá na všem?

 3. boris napsal:

  přirozeně známe, windows

 4. mv napsal:

  ano, souhlasím s borisem.

 5. JanS napsal:

  také jsem býval tak najivní jako Boris

 6. xkomczax napsal:

  boris: fakt? ja myslel, ze windows lze spustit pouze na platforme x86 a powerpc. a co ostatni architektury?

 7. Marek Volný napsal:

  PC jsem kupoval na computers51, na požádání mi vybranou distribuci Linuxu nainstalovali zcela zdarma, to považuji za nadstandardní luxus v dnešní době, kde vám jinde řeknu za instalaci OS v prodejně kolem tisícovky za hoďku práce…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.