Tak jsem se zas našel v literatuře – Kniha o kundě

Život je plný překvapení. Poslední mi připravil v sobotu, kdy mi před oči přihrál „Knihu o kundě“. Ležela tam mrška prodejná v celé své kráse. Mezi Top 10 na odiv všem, takže ji nikdo z příchozích nemohl přehlédnout.

Kniha o kunde obal

Něco málo jsem o knize prostřednictvím vcelku kladných recenzí zaregistroval v létě. Nijak jsem však neměl potřebu a ani příležitost blíže se do knihy podívat. Když už ale nyní byla kniha, plná světových autorů, nadosah, neodolal jsem. Po knize jsem šáhl a začal si v ní pomalu listovat. Co stránka, to povedená ilustrace, básnička, nebo úryvek z prózy. Charles Bukowski, Henry Miller, Bohumil Hrabal, Alexandr Sergejevič Puškin, František Hrubín, … a spousta dalších známých a mých oblíbených spisovatelů.

V listování jsem se dostal něco za polovinu, když na straně 116 vidím sebe. A hned vedle Egon Bondy.

Kniha o kunde stranka

Musím říct, velmi mě to překvapilo (o svém zařazení do knihy jsem nevěděl), a i když název knížky nezní zrovna dvakrát reprezentativně, docela i potěšilo. Knížku jsem si nakonec koupil a dnes se do ní cestou do práce začetl. Vybraná literární díla nejsou vůbec špatná.

No, jsem zvědavý, kde a kdy se najdu příště :-).

Recenze knihy:

Řekněte to slovo – máte na to?

Kniha o kundě – recenze Pornokritik

Kniha o kundě – knihkupectví Kosmas

Citovaná povídka:

Kundička

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

10 komentářů k “Tak jsem se zas našel v literatuře – Kniha o kundě”

 1. Machi napsal:

  To je zajímavé tohleto :) Já si myslel, že je potřeba pro publikaci něčeho, co je chráněno autorským zákonem souhlasu autora, ono ne…

  Mimochodem báseň parádní :D

  PF2008

 2. LuFa napsal:

  Machi: Tak jako z mnoha ostatních děl je i z mé povídky v knize pouze citace. Citovat se dle autorského zákona za předpokladu uvedení zdroje myslím smí, tak je vše v pořádku. A to i přesto, že jsem se objevil sám ;-). Jediné, co bych mohl vytknout je uvedený rok napsání povídky. Místo roku 2007 má být 2002, ale to už je drobnost.

  Jinak vše nejlepší do nového roku 2008 i tobě a samozřejmě i všem ostatním.

 3. Mamka Blanka napsal:

  Die Kunde = zákaznik ,nic sprosteho mamka

 4. hezky, tak to gratuluju, nedávno jsem tuto knížku zahlédnul v knihkupectví, příště ji prozkoumám podbrobněji ..

 5. Machi napsal:

  LuFa: Jo, tak jestli se jedná o citaci, tak je to v pořádku. Myslel jsem si, že uveřejnili celé dílo, to by asi zase tak v pořádku nebylo, každopádně nahoře v komentáři jsem ti zapomněl pogratulovat k hezkému umístění, přeci jen do nějaké serióznější knihy se jen tak někdo nedostane :)

 6. lemik napsal:

  Lukine, děkuji za přání do nového roku. Tímto Ti gratuluji k senzačnímu umístění v knížce a do nového roku přeji hodně podobných a větších úspěchů.

 7. Faltynkova Blanka,Lukyho mamka napsal:

  Luky pis radeji neco veselejsiho jsi vesela kopa ,ne?Vis vyznam slova Skaut? Skaut je dite oblecene jako kreten pod vedenim kretena obleceneho jako dite.Toto mi prislo majlem pa mamka

 8. mj napsal:

  Hele, když je to kniha o kundě a uvnitř jsi ty, nedá se z toho něco odvodit? :-D

 9. LuFa napsal:

  mj: Odvodit se dá jako vždy mnoho věcí, ale tím bych zde diskuzi neplnil ;-)

 10. Gabra napsal:

  Název možná není reprezentativní, ale zařazení do knihy rozhodně. Ačkoliv jsem delší dobu váhala, než jsem ji zakoupila, dnes toho rozhodně nelituji. Je plná velkých jmen a literárních skvostů, které ještě navíc (takový malý bonus) dokáží docela „nabudit…“ :o)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.