Filmové Vánoce 2007

Již od mala si Vánoce tak trochu spojuji se sledováním filmů. Letos tomu nebude jinak. Pár nádherných filmů se mi doma nashromáždilo. Dalších pár se třeba objeví pod stromečkem :-). Takže co čas dovolí a bude chuť budu se dívat a dívat a dívat ;-).

No a aby zhlédnuté filmky jen tak nezapadly, rozhodl jsem se pro každý jeden viděný snímek zde napsat jeho název a pár větami ho ohodnotit. Třeba tak ke zhlédnutí inspiruji ostatní. Příspěvek budu do Nového roku aktualizovat, tak aby se zde objevily všechny filmy.

Vy ostatní se můžete o svých zhlédnutých filmech vyjádřit v komentářích.

Zhlédnuté filmy Vánoce 2007 – bude aktualizováno

Mr. Brooks (Mr. Brooks – 2007)

Pan Brooks je schizofrenik, který si vcelku dobře se svým druhým já rozumí. Jako obchodník a majitel obrovské společnosti má vše naplánováno do nejmenšího detailu a tak není divu, že ho obchodní komora zvolí mužem roku.

Stejně tak, jako je úspěšným obchodníkem, je i úspěšným vrahem. Nezabijí pro peníze, ale jen tak pro potěchu. Úchylky lidí jsou bohužel různé :-(.

Více z filmu prozrazovat nebudu. Po dějové stránce se mi film velmi líbil. Při sledování jsem se nenudil. Milovníkům dramat, kriminálek a thrillerů mohu doporučit.

O filmu na CSFD: http://www.csfd.cz/film/224831-mr-brooks/

Pitva Mimozemšťana (Alien Autopsy 2006)

Zřejmě si každý vzpomínáte na úžasné černobíle záběry z pitvy mimozemšťana v v Roswellu, které v roce 1995 oblétly svět. Pitvu dodnes můžete v mnoha příspěvcích vidět na YouTube (např. http://www.youtube.com/watch?v=zCUxSZjrq2w). Zdali je natočená pitva pravá, nebo jde o falzifikát se dodnes zřejmě neví.

Snímek pitva mimozemšťana se divákům snaží vtipnou formou přiblížit pozadí vzniku této pitvy. Zdali je pozadí vzniku pitvy mimozemšťana takové, jak jsou filmem předkládány těžko říct.

Při sledování tohoto filmu jsem se velmi bavil. Máte-li se chuť pobavit, přijít na jiné, příjemné myšlenky, rozhodně si tento film nenechte ujít.

O filmu na CSFD: http://www.csfd.cz/film/224906-alien-autopsy/

Najal jsem si vraha (I Hired a Contract Killer – 1990)

Nadprůměrný film. Hlavní hrdina patnáct let svědomitě pracuje na úřednickém postu a najednou je z hodiny na hodinu propuštěn. Neví co dál a tak se rozhodne spáchat sebevraždu. To se mu několikrát nepovede a tak si na sebe najme nájemného vraha. Po pár dnech se ale zamiluje, sebevražedné choutky ho přejdou, ale nájemný vrah se již nedá odvolat. Pro hlavního hrdinu nastává boj o život.

Výborně zahraný film s nevšedním námětem. Doporučuji ke zhlédnutí každému.

O filmu na CSFD: http://www.csfd.cz/film/5032-i-hired-a-contract-killer/

Once (Once 2006)

Hudební film, plný výborných písniček Glena Hansarda, frotmana kapely The Frames. První polovina filmu mě naprosto vzala. Písničky a herecký výkon charismatického Glena Hansarda je úžasný. Překvapení z účinkování české herečky Markéty Irglové veliké ;-). S druhou polovinou filmu už to bylo horší. Byla totiž stále stejná, jak ta první a tak jsem se chvílemi nudil. Stejné rozpoložení mě ale potkalo například i u Kvasky a tak je možné, že vy se nudit nebudete. Dle ocenění která film získal a nadšených ohlasů většiny diváků je pravděpodobné, že se vám film bude líbit.

Děj filmu je celkem prostý. Pouliční kytarista a zpěvák je motivován Češkou, žijící v Irsku k natočení vlastního alba. Mezi kytaristou a dívkou samozřejmě vznikne vztah, který díky svým závazkům z minulosti není vůbec jednoduchý a i přesto, že oba k sobě cítí značnou náklonnost, není vůbec jisté, zdali spolu do budoucna zůstanou.

O filmu na CSFD: http://www.csfd.cz/film/223198-once/?text=63288.

Polární expres (Polar Express, The 2004)

Z výtvarného hlediska, hezké trainmovie. Z hlediska děje, nic moc. Dětem se snímek, v němž hlavní hrdina jede vlakem za Dědou Mrázem na severní pól bude asi líbit. Dospělému člověku toho ale mnoho nenabídne. I když mám animované filmy pro děti rád, toto očím dospělého diváka rozhodně nedoporučuji.

O filmu na CSFD: Polární expres

Konkurz (Ôdishon – 1999)

Jihokorejská lahůdka především pro silné žaludky. Film začíná celkem pohodově. Hlavní hrdina ovdoví. Pár let žije jen se synem. Pak si začne formou konkurzu hledat novou ženu. Zamiluje se.

Pak už ale začíná jít do tuhého. S ženy anděla se vyklube žena montsrum. Více prozrazovat nebudu. Za sebe se přiznám, že jsem ke konci ani všechny záběry neshlédl.

Co se doporučení týká, jsem na rozpacích. Milovníkům asijského filmu doporůčím. Těm ostatním pouze na vlastní psychycké nebezpečí ;-).

O filmu na CSFD: Konkurs

Kašlu na lásku (Down with Love – 2003)

Poměrně hezká komedie dobově zasazená do New Yourku 60. let. Hlavní hrdinka, zklamaná neopětovanou láskou vydá knihu, v které ženám radí, jak žít bez lásky k mužům. Muže na sex ano, na lásku však ne.

Osobně se mi na filmu nejvíce líbily kostýmy, do kterých se odívala hlavní hrdinka v podání Renée Zellweger. U filmu jsem se taktéž párkrát zasmál.

O filmu na CSFD: Kašlu na lásku

Ame agaru ( Ame agaru – 1999)

Výborný samurajský snímek, věnován zemřelému Akiru Kurosawovi. Na CSFD se o filmu píše:

Ihei Misawa, samuraj bez pána a výborný šermiar, a jeho žena Tayo uviaznu pre silný dážď v hostinci. Svojou štedrosťou a dobrou náladou potešia ostatných pocestných. Po daždi sa Ihei Misawa dostáva do potýčky s miestnymi a padne do oka miestnemu feudálovi, ktorý mu ponúkne miesto učiteľa šermu svojich bojovníkov. Závisť a intrigy zapríčinia, že toto miesto musí opustiť.

Ke zhlédnutí mohu doporučit všem.

O filmu na CSFD: Ame agaru

Další filmy budu průběžně doplňovat.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

7 komentářů k “Filmové Vánoce 2007”

 1. mv napsal:

  Mr. Brooks u nás na DVD ještě nevyšel, v kině už ho nedávají. Tak kdepak jsi ho teď viděl? Že bychom tu měli blog filmového piráta?

 2. Díky za super tipy !

 3. LuFa napsal:

  Milý mv, co třeba takhle Amazon: Mr. Brooks (2007). No a udělat si případnou kopii pro vlastní potřebu je zcela v souladu s autorským zákonem.

 4. Once se mi líbilo, navíc Glena rád poslouchám, nevím proč, ale myslel jsem si, že děj kopíruje jeho život, takže konec mě překvapil :)

 5. LuFa napsal:

  Martin Stiborský: Já se naopak musím přiznat, že Glena neznám. Tedy neznal jsem. Rozhodně písničky ve filmu mi sedly, takže si od něj ještě něco do uší pustím.

 6. LuFa: doporučuju album Swell Season, z toho jsou i písničky ve filmu, tvorbu The Frames, kde Glen hrál (nebo hraje?) před tímto albem, taky moc neznám …

 7. lzap napsal:

  Markéta je jeho partnerkou i v osobním životě. Jinak – Once je nejlepší film z Tvého seznamu (podle mého názoru), druhá půlka je stejně dobrá, jako ta první a nejlepší je závěr (piáno – jak jde uličkou na letišti).

  Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl, určitě v první dvacítce. Chce to víc shlédnutí a soundtrack (již k dostání).

  LZ

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.