Každý druhý web v Čechách má zřejmě hodnotu vyšší než pět miliónů korun

K této úvaze mě dovedl nedávný článek Bourův Peprnet porušil dohodu se státem, může přijít o miliony uveřejnění internetovým deníkem idnes.cz.

Kdo jste kdy o zpackaný webový projekt Peprnetu zavadil, jistě mi dáte za pravdu, že větší hrůzu na internetu těžko pohledat. Holt, televizní hvězdička a internetový nevím kdo, Slávek Boura, který za Peprnetem stojí, velmi těžce něco nezvládl. Zvlášť když na to něco z kapes daňových poplatníků, tedy i vašich kapes, vyfasoval více než pět miliónů korun.

Velmi rád na špatné věci zapomínám a tak jsem byl rád, že jsem o Peprnetu od léta neslyšel. Předevčírem na mě ale bohužel Peprnet vykoukl ze stránek idnes.cz a mě to nedá, abych k němu pár svých pocitů nenapsal.

Co mě na Peprnetu štve především, není jeho ubohé grafické provedení, minimální čtenářská základna a nepřehledné ovládání, ale je to právě a pouze oněch víc jak pět miliónů, které lidově řečeno jen tak vylétly komínem. Dobře, ať si kdo chce svoje miliony vyhazuje komínem. Ale naše miliony? Za ty, ať se raději něco prospěšného udělá. Při nejhorším i třeba kvalitní webový projekt. Ne však matlanina v podobě Peprnetu.

O neúspěšnosti celého projektu svědčí především minimální návštěvnost, která za více než rok provozu dle Toplistu vykazuje méně jak tři sta tisíc návštěvníků. Za víc jak pět milionů smutné. Počet zhlédnutých stránek je pak dle Markéty Mayerové, jednatelky společnosti Peprnet s.r.o. k 18.12. 2007 455 119. Vezmu li v úvahu že méně jak 300 000 lidí stránky navštívilo, tj. většinou se dostali na první stránku, na druhou už ani všichni návštěvníci neklikli. Skutečně výborná služba veřejnosti s minimálním přínosem.

Nyní si možná dle mých slov výše někteří řekněte, že Slávkovi více jak pěti milionovou dotaci závidím a že se měl každý možnost o peníze ucházet. A já vám zde odpovím, že Slávkovi, ani nikomu dalšímu peníze nezávidím, pouze mi není jedno, kam odchází mé peníze, které jsem povinen na daních odvádět. Ano, Peprnet nebyla a není jediná díra, kde bez nějakého přínosu nám všem zmizely naše peníze. Peprnet je bohužel jen spackaný projekt, na který se dá velmi jednoduše ukázat a na němž jsou vyhozené peníze vidět.

Pokud má Peprnet skutečně hodnotu vynaložených víc jak pět miliónu korun, musí mít tuto hodnotu a dokonce i mnohem větší, minimálně každý druhý český web.

Odkazy:

„Milionový“ Peprnet – http://www.peprnet.cz/

Článek o Peprnetu na iDnes – Bourův Peprnet porušil dohodu se státem, může přijít o miliony

Kauza Peprnet v Reflexu – http://www.reflex.cz/Clanek22924.html

Peprnet na Lupě – Zaslouží si Peprnet.cz státní dotaci?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

4 komentářů k “Každý druhý web v Čechách má zřejmě hodnotu vyšší než pět miliónů korun”

 1. Martin Šín napsal:

  O tom slyším poprvé … Že se peníze vyhazují oknem, o tom jsem věděl, no a tohle je fakt výsměch. Ano, vadí mi, že to jde z „mých“ peněz a osobně to opravdu nechápu, mrzí mě to a vadí mi to. :-(

 2. LuFa napsal:

  Tak teď jsem si ještě spočítal, že když nás stál peprnej web víc jak pět melounů, tak při ubohé návštěvnosti tři statisíc, dotoval každého návštěvníká stát z našich peněz víc jak 16,- kč. Fakt hrůza.

 3. zputnik napsal:

  Kdysi mě fascinovalo jejich vydefinování projektu: „Projekt se skládá ze tří základních segmentů, které se vzájemně doplňují a jsou propojeny motivační spirálou. Jde o realizaci „životního stylu“, který umožňuje jedincům aktivně trávit svůj volný čas, poznat lépe sebe sama i ostatní a lépe tak řešit různé životní situace a problémy, se kterými se člověk na cestě životem potkává. Účelem je, aby uvědomění si vlastních možností a limitů a využití jich ku vlastnímu prospěchu klient dosáhl přirozenou a nenásilnou cestou a při tom všem se královsky bavil.“ (zdroj: http://www.t-centrum.cz/index.php?menuID=21 – v dnešní době už nefunkční)

  Když si to tak člověk čte, tak by jim i nějaký ten milion ještě přihodil.

 4. LuFa napsal:

  Zputnik: bohužel ani jednoho nedosáhli a jak to vypadá, ani nedosáhnou.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.