Pár obrázků a textu z linuxového Open Workshop Olomouc

Linuxový Open Worshop Olomouc skončil a někteří z vás by jistě rádi věděli, jaký byl. Jedním slovem skvělý. Více slovy …. ho s několika fotografiemi nyní popíši.

Poslední přípravy se na místě konání odehrály v pátek večer.

Linux_Olomouc_01

V sobotu ráno se brány konference otevřely návštěvníkům. Ti se registrovali, na oběd si mohli objednat pizzu a dle libosti si zdarma vzít stará čísla Linux Expresu a mnoho dalších výborných předmětů. Taktéž bylo možno vyplnit slosovatelnou anketu. Po zaregistrování se návštěvníci na základě programu a směrových cedulek odebrali, kam jim bylo milo.

Linux_Olomouc_02

Kdo se odebral na mou přednášku, musel být bohužel zklamán. Upřímně musím přiznat, že se mi nepovedla a to zřejmě z nedostatku zkušeností a menšího času věnovanému přípravě. Ač jsem měl v mysli vše, co jsem chtěl říct dopředu dobře promyšlené, v hodině H, kdy nastal čas toto použít, si na některé věci ne a ne vzpomenout. Chybami se člověk učí, takže příště, s předem napsanou osnovou to bude lepší.

Přednášky a workshopy ostatních lektorů již byly výborné. Osobně mě nejvíce zaujala přednáška o 100 dolarovém notebooku, který je určen především pro děti z rozvojových zemí.

Linux_Olomouc_03

K mému velkému potěšení byl notebook poslán do publika a tak si ho mohl každý ošahat a něco málo si na něm vyzkoušet.

Linux_Olomouc_04

Že se jedná o skutečně malý notebooku svědčí porovnání s mým telefonem.

Linux_Olomouc_05

Přednášky byly plné. Publikum se nenudilo. Bedlivě poslouchalo.

Linux_Olomouc_06

Další pro mě výbornou přednáškou byl Mluvící Linux pro zrakově postižené. Přednášku vedl nevidomý Petr Řehák a bylo až k nevíře s jakou zručností dokázal s Linuxem pracovat. Mimo hlasu používal ke čtení odečítací zařízení, které v samotném závěru bylo opět zájemcům k dispozici.

Linux_Olomouc_07

Přednášek a Workshopů bylo mnoho. Ne vše se dalo zvládnout. Každý si myslím přišel na své. Kdo nechtěl pouze pasivně poslouchat, mohl si zajít poklábosit do místnosti s příznačným názvem „Pokec Hydepark“, nebo se odreagovat do „Game Hall“. Svou celou místnost na setkávání s návštěvníky měl i Jabber tým.

Po poslední přednášce, zhruba v šest hodin, začalo losování anketních lístků. Každý z vylosovaných účastníků si přišel pro cenu, takže se ani jedno losování neopakovalo. Sečkání návštěvníků až na samý konec konference bylo tedy k neuvěření.

Linux_Olomouc_08

Myslím, že se Open Workshop Olomouc povedl a pokud bude pořádán i příští rok, tak si ho rozhodně nenechte utéct.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Pár obrázků a textu z linuxového Open Workshop Olomouc”

 1. Klárka napsal:

  LuFa: To nebylo špatnou přípravou, to je typický vliv úplňku!!!Příště nedělějte WS při úplňku:-)

 2. LuFa napsal:

  Krárka: Díky Klárko, další možná příčina, na kterou se mohu vymluvit :-).

 3. Martin Šín napsal:

  Ne, Lukáš za to vážně nemohl, teď to prostě musím uvést na pravou míru. V nestřeženém okamžiku jsem mu podstrčil svůj notebook (na kterém dělám dnes a denně), no a protože používám distribuci Debian, která je něco mezi testovací a nestabilní verzí s desktopovým prostředím Xfce, tak to celé v kombinaci s malou myškou a oslnivým výkonem ntbku Acer Lukáše natolik zmátlo, že nakonec nevěděl která bije… O tom, že se systém začal chovat nestabilně, snad netřeba ani mluvit.

  No a teď vážně, nemáš na mě Lukáši. Jsem zmotal už tolik přednášek (i těch důležitých), že jsi prostě „hadr“ a já budu pořád „pásek“. :-) Navíc po druhé, po třetí, nebo po čtvrté, … to jde mnohem líp. ;-)

  Mistr „Zmrzlé kuličky“. (Zmrzlá kulička, čili Frozen bubble je taková nevinná hra, ve které Lukáše pravidelně a s přehledem porazím. :-D)

 4. LuFa napsal:

  Martin Šín: Díky Martine za podporu. Jinak tvá přednáška byla super.

 5. Klára napsal:

  Martin Šín: Tos mi to teda opravdu vysvětlil a vše uvedl na pravou míru, tolik cizích slov v jednom příspěvku:-)Vůbec nevím o čem jsi psal, teda jo, o svém notebooku, kterej byl tedy asi při úplňku nestabilní.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.