Dětské perly v metru

Dnes mě překvapily dětské asociace. Pětiletá holčička si pustila myšlení na špacír, jak to děti dělají, řeknou vše co je napadne.

Jela jsem žlutým metrem. Vedle mě seděla asi tak pětiletá holčička.

Hlasatelka v metru oznamuje:“ Národní třída“

Holčička reaguje:“ Jé to je jako škola, to se jmenuje podle školy.“

„Jak, podle školy?“ Říkám si v duchu a šrotuje mi to hlavou.

Holčička svůj objev opakuje. Když to slyším potřetí dochází mi a podivuji se nad tím, že zná pojem národní škola, nebo třída – tedy první stupeň základní školy.

Sama jsem nikdy nepřemýšlela o tom proč se co jak jmenuje a co to znamená. Takže teď už víme, proč se Národní třída jmenuje národní třída, asi tam někde dřív poblíž byla škola:-)

Holčička byla opravdu pozorná a kreativní, když uslyšela hlášení: “ …přestup na linku A.“

Rozlehlo se vagonem?“ Á íá íá jako osel, mami…..“

Šikovná holčička, ta se v životě neztratí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

2 komentářů k “Dětské perly v metru”

  1. Rina napsal:

    Tak tento článek moc nechápu, třída je široká ulice, ať tam je škola nebo ne. A holčička zřejmě asociovala jen třídu ve škole, slovo národní ji zřejmě asi vůbec nezajímalo. Ostatně nejsem sice z Prahy, ale myslím, že Národní třída byla pojmenovaná takto na počest samostatnosti v roce 1918.
    Její asociace íá z písmene A je take pozoruhodna, myslím, že si hlavu moc lámat v životě nebude. Linka B možná bude ovečka a linka C její oblíbené CD.
    :-)

  2. Gabča napsal:

    Klárko, holčička byla šikovná, a děti celkově jsou opravdu přemýšlivé, pamatuji si jak Davídek přemýšlel nad významem slov a říkal, maminko, to krůtí maso se jmenuje, že se kroutí a když jsme jeli busem tak na zastávce u Žídků, říká, co je tady užitečného, i když sluchově nerozlišoval t a d stejně děti víc přemýšlí nad významem slov než dospělý

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.