Hledá se grázlík na místo policejního provokatéra

Ano, tak nějak by mohl znít náborový inzerát na možné, nově zřizované, pozice policejních provokatérů, o kterých se v poslední době hodně hovoří, jako o biči na zkorumpované policisty a státní úředníky.

Přestože o policejních provokatérech mnoho nevím, přiznávám, z toho co jsem měl možnost se zatím dočíst, jímá mě hrůza. Vyhánění čerta ďáblem, nebo dotaženo do extrému, léčba chřipky virem HIV. Asi tak bych to nazval, jinak to nevidím.

Z toho co jsem se měl doposud v různých periodikách dočíst, primárním úkolem policejního provokatéra by mělo být porušování zákona a to tak, aby byl chycen policí, či městskými strážníky a nabídl jim úplatek, či se je jinak pokusil zkorumpovat. Pokud se policista zkorumpovat nechá, příjme úplatek, policejní provokatér odhalí svou totožnost policejního provokatéra a v ideálním případě policistovi oznámí, že takto ne a nepatřičné chování zkorumpovaného policisty nahlásí na vyšší místa, kde si s ním ideálně poradí.

Bohužel nic na světě není ideální a tak ani pracovní chování policejních provokatérů nemusí být ideální a vše může snadno sklouznout k tomu, že policejní provokatér bude při svém provokativním chování ohrožovat spoustu nevinných, spořádaných občanů, například rychlou, bezohlednou jízdou a po chycení úplatných policistů, bude od nich vyžadovat velmi vysoký úplatek za slib mlčení.

Grázlici, co se svým chováním budou stavět nad meze vyhraněné zákonem, byť v rámci svých pracovních povinností grázlíky zůstanou. Osobně v jejich neúplatnost nevěřím a jakékoliv nápady ohledně policejních a i jakýchkoliv jiných provokatérů vidím jako špatný.

Pokud se provokatéři za čas na světlo boží dostanou, je dost možné, že se za čas po pár korupčních aférách provokatérů začne mluvit o provokatérech provokatérů. Provokatér provokatérů se bude navenek tvářit jako jako řadový policista, který bude od každého vyžadovat úplatek a tím čekat na odhalení skutečného provokatéra. Až se skutečný provokatér legitimuje, nabídne mu provokatér provokatéra úplatek a pokud si ho provokatér vezme, bude v ideálním případě nahlášen.

Jak je to s ideálními případy v našem reálném světě jsme si už řekli. Takže za čas bude potřeba nějaký provokatér provokatérů provokatérů … a tak dál a tak dál.

Co jsem teď napsal, schválně přeháním, aby byla vidět absurdita policejních provokatérů, který jak čas ukáže, budou zřejmě k ničemu. Další vyhozené peníze za zbytečná místa.

Kdyby se policajti chovali jak mají, jsou takové veřejnosti představované opičárny zbytečné. Bohuže policajti jsou, ať si zde každý doplní dle svého, a tak to vypadá.

No, snad se někdy dočkáme lepší policie. Policie, jejíž členové půjdou nám civilním občanům příkladem, k našemu prospěchu a především budou dodržovat platné zákony. A pro zlepšení jejich činnosti nebude třeba tak absurdních věcí, jako je překračování zákona v podobě policejních provokatérů.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

11 komentářů k “Hledá se grázlík na místo policejního provokatéra”

 1. Hujer napsal:

  No ono to s těmi provokatéry je celé jakési zamotané. Když se podíváš do parlamentu, sedí jich tam dvě stovky. Někteří mají za úkol provokovat jiné poslance-provokatéry z jinýcj klubů, a ti jsou mi celkem ukradení.
  V krku mi ale vězí ti, kteří, za naše peníze, provokují slušné lidi (nás spoluobčany, svým neustálým vymýšlením blbostí místo práce) i mimo parlamentní opičárnu.

 2. LuFa napsal:

  Hujer: souhlas, je to bordel :-(.

  Jinak tento provokuje dnes: Gross pohádkově zbohatl.

 3. Hujer napsal:

  No jó, náš starý dobrý Standa, ten se ve světě neztratí … -:)

 4. Klárka napsal:

  Když jsem článek četla, než jsem ho dočetla, napadlo mě, že i provokatér není beúplatný a proto se nechá uplatit, v podstatě to samé jako LuFa napsal, provokatér provokatéra…… Zajímavé, jak nás všechny napadne to negativní. První záblesk v hlavě negativní. Třeba by se policajti opravdu začli provokatérů bát, protože práci by si jinde jen těžko hledali, vždyt víme, jak na tom jsou. Mé kamarádce napsal policajt pokutu za parkování a vymrskl tam 3 hrubky, pamatuju si jen „osopní auto renolt“

  No možná v parlamentu, tam takoví osvědčují:-)

 5. Zub napsal:

  2 LuFa: Snaž si o tom zjistit něco vic, než o tom začneš psát ;-)
  Ministr vnitra Ivan Langer už dávno řekl, že agent provokatér NEBUDE nabízet úplatky, neboť se poslanci shodli (správně), že je to protizákonné. Ono označení agent-provokatér je mylné (pan Langer ho tuším nazval agent-dokumentarista). Hlavním cílem agenta bude pouze INFILTROVAT podezřelé korupční prostředí, sbírat legální cesto důkazy (videa, fota, audio) a předávat je na vyšší místa.

 6. LuFa napsal:

  Zub: Přestože v článku přiznávám, že o policejních provokatérech mnoho nevím, myslím, že v žádném případě nejsem v rozporu s tím co píšeš.

  Ve svém článku nikde nepíši, že agent provokatér by měl ze svého statusu nabízet úplatky. Právě naopak, vycházím z toho, že celou věc by měl pouze monitorovat a hlásit na patřičných místech. Bohužel, nevěřím, že tomu tak bude vždy a dovedu si představit, že monitorující agent provokatér bude vyžadovat úplatek, aby o nepříslušném chování některých policistů mlčel.

 7. Zub napsal:

  2 LuFA: Tak teď si protířečíš:
  „Ve svém článku nikde nepíši, že agent provokatér by měl ze svého statusu nabízet úplatky“
  -primárním úkolem policejního provokatéra by mělo být porušování zákona a to tak, aby byl chycen policí, či městskými strážníky a nabídl jim úplatek, či se je jinak pokusil zkorumpovat.

  Taky tvůj předpoklad, že v ČR neexistuje nikdo, kdo by se nedal podplatit je taky divný. Předpokládáš neúspěch celého toho nápadu jen ze své teze, že každý je podplatitelný a že tu není jediný slušný člověk???
  Podle mě je agent+ zřízení protikorupční linky celkem sympatický projekt na boj s korupcí, i když je jasné, že nebude nikdy vymýcena.

  BTW. Ten tvůj Splash Back je totálně navýková věc ;-)

 8. LuFa napsal:

  2 Zub: Uznávám, v minulém svém komentáři si skutečně protiřečím. Špatně jsem se v rychlosti vyjádřil. Chtěl jsem napsat, že mi od těchto agentů vadí porušování zákona o kterém se psalo. Například že budou provokovat rychlou jízdou, aby byli chyceni dopravní hlídkou a pak jako další krok mohli nabídnout úplatky. Samotné nabízení úplatku je tedy jen jedna věc z mnoha, která mi vadí.

  No,možná se nyní něco změnilo a budou už jen agenti dokumentaristi, kteří se budou chovat dle platných zákonů. Pak je vše v pořádku. Když budu mít něco času, rozhodně se na novinky z této oblasti ještě podívám.

  BTW: Splash Back je naprosto úžasný, párkrat za den si ho spustím. Stalé se tak nějak pohybuji v kolech 10-13. Dál jsem se ještě nedostal :-(. V jakém max. kole jsi byl ty?

 9. Zub napsal:

  2 LuFa: V klidu, přesně ti rozumím, toho agenta provokatéra jak ho popisuješ ty prosazovala ČSSD před nějakými 2-3-mi roky a taky mi dost vadil. Teď ho ODS poupravila a znatelně vylepšila a hned se ozvali socani, že jim škaredá ODS bere nápad :-( A to mi vadí ještě vic :-D

  Dostal sem se nejdál do 9 lvl ;-)

 10. miririnko1 napsal:

  to by som vám vedel porozprávať o praktikách Slovenských policajtov…
  stručne len pre obraz:
  väzni sú štátny otroci,
  zrušili armádu,lebo nebola zisková,
  kasárne prerobili na väzenia,ktoré už sú ziskové,
  od r.2005 sa sprísnili tresty asi o 25%
  keď nespáchate žiadnú trestnú činnosť,aj tak sa tam jednoducho môžte dostať,aj nevinne,lebo kasárne sa musia naplniť,napr.týmto spôsobom:
  1.musíte byť chytrejší,ako policajti
  2.keď vás fizicky nevyťažia k priznaniu,zostanú vám zranenia.
  3.kedže máte zranenia,musia to odôvodniť tým,že ste na nich zaútočili
  4.zranenia sú „ošetrené“ odôvodnením-použitie donuc.prostriedkov v sebaobrane…
  5.máte zranenia a obvinenie z útoku na verejn.činiteľa..
  6.kedže ste na stanici boli sámi,policajtov tam je viac,ktorí si všetko dosvedčia..
  7.väzenie
  8.stala sa zvás lacná prac.sila vo väzení..
  9.po prepustení na slobodu znova to isté…recidíva..
  .
  .
  väzni sú produktívnejší pre štát,ako občania,nemajú práva ako občania a musia robiť v podmienkách,v ktorých by obyčajný občania nikdy nerobili..

 11. franz napsal:

  Z jiného soudku.
  Podle zákona prý nesmí „policejní agenti provokatéři“ porušovat zákon, nabádat k trestným činům. Nevím jak v jiných státech je nařízeno.
  Zdá se mi, že toto není dodržováno. Např. na různých shromážděních atd. jsou tito agenti největšími řvouny a vyvolávají proti protistraně svým chováním, vystupováním u ostatních pokojně protestujících, kteří se nechají tím strhnout, trestná jednání. Jsou infiltrováni do různých spolků, organizací, feťáků apod. Když sledujete záběry televizí nejen u nás, při pozorném dívání je můžete později poznat v řadách policie.
  Myslím si, že státní úřady, ministerstva, policie, soudnictví atd. měla být apolitická, včetně nejvyšší/ho ve vedení. Aby se nemohli vymlouvat na politická rozhodnutí apod.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.