Nový člen rodiny – Vodní dýmka

„S tím nadpisem to asi nemyslíš vážně?“ zeptá se mě zřejmě Gabča, až se k tomuto příspěvku dostane. „Vážně to nemyslím, vodní dýmce nějaké zvláštní zacházení v rodinném prostředí na úkor jiných věcí nepřikládám, ale lepší nadpis mě nenapadl,“ odpovím. Teď to tedy víte i vy ;-).

Na každý pád vodní dýmka je doma, takže koho zajímá, kterou a kde jsem nakonec vybral, může se zatím alespoň prostřednictvím fotografií podívat.

Vodní dýmku a příslušenství jsem skrze internet na stránkách http://www.aladin-shop.cz/. Protože aladin shop má i kamenný obchod, volil jsem převzetí v něm.

Nakupoval jsem takto (ceny s DPH):

Egyptská vodní dýmka Aladin 26/ 1 modrá (vzor) – 1 359,00 Kč
Uhlíky pro vodní dýmky – 39,00 Kč
Uhlíky pro vodní dýmky „Kokosové“ – CoCoBrico (1Kg) – 75,00 Kč
Uhlíkový filtr pro vodní dýmky – 45,00 Kč
Tabák Višeň (Cherry) Nakhla 50g – 115,00 Kč
Tabák Vanilka (Vanilla) Nakhla 50g – 115,00 Kč
Tabák Meloun sladký (Sweet Melon) Nakhla 50g – 115,00 Kč
Tabák Dvě jablka (Two Apples) Nakhla 50g – 115,00 Kč

Vše se vešlo do jedné krabice.

dymka baleni

Doma jsem vše vybalil a vodní dýmku složil. Na výšku má dýmka 66 cm. A dokonce, což mě překvapilo, k ní byl přibalen český návod. Dalším příjemným překvapením bylo zpracování. Na rozdíl od mé první dýmky, dovezené z Turecka, kde jsem ji za pár korun koupil na tržišti, je u té to znát velmi kvalitní zpracování. Tlustší sklo vázy, lepší těsnění, kvalitnější zpracování.

vodni dymka

Pokud se počasí vydaří plánuji první venkovní kouření dýmky nyní o víkendu. Doma v bytových prostorách dýmku určitě kouřit nechci.

Pokud se o kouření vodní dýmky zajímáte a mnoho o ní ještě nevíte doporučuji internetové fórum – fórum o vodních dýmkách, z kterého můžete načerpat mnoho užitečných informací a podělit se o své vědomosti s ostatními.

Poslední věc, o které bych se zmínil a která dost lidí zajímá je, jaký má kouření vodní dýmky dopad na lidské zdraví.

Zveřejňují se články, v kterých se píše, že minimální: (NE)Výhody kouření vodní dýmky

Z jiných článků pak vychází, že katastrofální: Kuřáci vodních dýmek jsou vystaveni působení nebezpečných chemických látek

Jaké jsou skutečné dopady kouření vodní dýmky na zdravý, těžko říct. Osobně si myslím, že stejně jako u mnoha dalších věcí i u vodní dýmky platí, všeho s mírou. Vykouřit pár vodních dýmek za rok se zřejmě obejde bez komplikací. Každodenní užívání vodní dýmky již zdravotní komplikace přinést může.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

14 komentářů k “Nový člen rodiny – Vodní dýmka”

 1. (teta) Klárka napsal:

  kamarádka říkala ž jedna vodní dýmka se rovná asi sto dvaceti cigaretám….co je na tom pravdy nevím

 2. lemik napsal:

  Já zase slušel 40 cigaret, ale vůbec ale vůbec mi to nevadí a této vášní se oddávám velmi rád.

  Lukine, přeji dlouhý kouř a nekončící uhlík…

 3. LuFa napsal:

  (teta) Klárka, Lemik: Na informaci, či otázku, která se týká rovnosti počtu cigaret na jednu vykouřenou dýmku, se v záplavě rozdílných informací, nedá jednoznačně správně odpovědět. Ve svém příspěvku zmiňuji dva články zabývající se škodlivostí kouření vodní dýmky. Ve článku s názvem (ne)Výhody se lze dočíst:

  „Vodní dýmka sice nefiltruje všechen nikotin a tér, ale můžeme říci, že jedna hodina kouření vodní dýmky poskytuje asi stejně nikotinu jako z jediné cigarety. Pokud jde o tér, záleží ponejvíce na velikosti vodní dýmky, povahy vody, četnosti inhalace a dalších souvisejících faktorů.“

  Tato informace je v přímém rozporu s informací o 40, či dokonce 130 vykouřených cigaretách.

  V druhém odkazovaném článku se zase lze dočíst, že kouření vodní dýmky je velmi škodlivé. Takže čemu věřit? Těžko říct ;-).

  Další fakt, který je pak potřeba brát do úvahy je velikost, čistota, příprava, …. vodní dýmky. I tyto věci mohou mít vliv na vliv nikotýnu, dehtu, a dalších pro tělo škodlivých látek.

  Osobně jsme přesvědčený, že na jednu stranu kouření vodní dýmky škodí fyzickému stavu, na druhou prospívá stavu duševnímu. Plus s mínusem se vyrovná a pokud se to s kouřením nebude přehánět, je vše v pořádku.

  Lemik: Díky za přání.

 4. TobySk@ napsal:

  zdárek, tak gratuluji ke koupi ;) váza vypadá fakt krásně. bohužel, u nás bychom se o ni prali, pořádáme občas dýchánky, kde jeden šlauch je prostě málo :D tak jo, přeji příjemné pokouření ;)

 5. Tomáš napsal:

  Lukáši, pěkná aladinka! :)

  Jinak jako Hradečákovi ti doporučuju http://www.svetdymek.cz … maji taky kamennej obchod na „Benešárně“, vše skladem a objednávky přes eshop vyřizují tentýž den. Navíc mají myslím i lepší ceny.

  Jinak z instatních uhlíků bych volil Instant Lite. Mám s nima nejlepší zkušenost. Jednak mají v průměru 40mm a mají výhřevnost podobnou kokosu. Při rozpalování neprskají jako ostatní (tzn. mají míň chemie). Párkrát malinko zaprská po obvodu a pak je potřeba ho rozfoukat. Vyzkoušel jsem řadu uhlíků a s tímhle mám maximální spokojenost.

  Přeju hustej, resp. hutnej dým! :)

 6. LuFa napsal:

  2 Tomáš: Díky Tomáši za podnětný komentář. Dýmka je fakt super, několikrát jsem již použil. Sériová výroba je fakt znát. Vše krásně těsní. Prostě nemohu si stěžovat.

  Za tip na uhlíky taktéž díky. S těmi lehce zápalnými co mám teď mnoho spokojený nejsem. Instant Lite určitě zkusím. Jinak se snažím co to jde používat kokosové. Ty jsou výborné, dlouho vydrží a nesmrdí.

  Svět dýmek v HK je dobrý. Co mě ale nevyhovuje je otevírací doba pouze v poledne. To bývám v práci. Ceny jsou různé, něco levnější, něco dražší, tak už to bývá.

  Aladin shop, zvlášť když teď mají kamenou provozovnu je taktéž dobrý. Lepší otevírací doba, bohužel zase v Praze.

  Dýmkám zdar. :-).

 7. Tomáš napsal:

  LuFa: Otevírací doba v obchodě svět dýmek je mnohdy na dohodě. Stačí zavolat a domluvit se na jinou hodinu :)

  S těma uhlíkama mi vadilo to samé … Instant Lite je fakt super, nesmrdí, hřeje výborně, vyhovuje mi víc než kokos (ten se občas připálí). Svět dýmek dřív nabízel uhlíky Al Amir, teď je ale nemají. Hned po Instant Lite jsou nejlepší – nemají pachuť, nesmrdí.

 8. LuFa napsal:

  2 Tomáš: info o uhlíkách předám dál, fakt bezva tip. Díky. Brzy si je koupím, ve Světě dýmek :-) a vyzkouším. Jinak ty jsi také z HK?

 9. smegool napsal:

  ahoj mohly by jste mi napsat shopy kde v praze sezenu vodni dymku pripadne i adresu na emal smegool@seznam.cz ppredem dekuji :)

 10. Al Fakher napsal:

  Informační portál o nejlepších tabácích do vodních dýmek Al Fakher.

 11. Salec napsal:

  Nejlepší jsou tabáky Al Fakher a ty lze koupit na http://www.salec.eu

 12. Mánička napsal:

  bez dýmky si nedokáži správnou pohodičku představit

 13. umaxor napsal:

  kámo až ja budu mit cash tak faram do shopu a kupuju vodarnu.ale jinak hardcore vybavenicko.chtelo by to zajet do egypta a propasovat aspon karton tabaku.tady je to drahe jak svina…

 14. LuFa napsal:

  umaxor: Tak ať se ti zadaří a vodárnu máš. Škoda jen, že jsi prošvihl Ježíška ;-). Jinak tabák v arabských zemích je fakt mnohem levnější. Já takto kdysi nakupoval v Turecku.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.