Podzim s řiditelným drakem

Narozeniny jsou dobrá věc. Při těch svých nedávných (Tak mám zas o jeden rok víc …… ) jsem si přál řiditelného draka. Takový náhlý nápad, který se v mé hlavě zrodil v hračkářství, do kterého jsem byl „proti své vůli“ zatažen žadonícím Davídkem a Lucinkou. „Tatí, tatí, půjdeme do hračkářství. Prosííííím do hračkářství. …. „ Však ti co z vás jsou již nějakou chvíli rodiče, toto jistě znáte. Draci vypadaly celkem k světu, tak o dárku bylo rozhodnuto. Koupil mi ho děda, takže mu tímto za velmi hezký dárek děkuji.

Přestože jsem chtěl draka brzy vyzkoušet, jako na potvoru, ne a ne mnoho foukat. Dočkal jsem se až teď v sobotu. Super, vyndal jsem draka z celkem hezky vyvedeného pouzdra.

baleni draka

A složil ho. Složení draka je velmi jednoduché. (správně zastrčit tři tyčky zvládne každý)

drak

Potom jsem zvedl telefon a zavolal dědovi, jestli nemá zájem, zúčastnit se prvního vzletu nového draka. Měl a čas měla i babička, tak ji vzal s sebou.

Nejprve jsem draka za přispění dědy, který mi ho hodil do vzduchu, dostal na oblohou já.

drak v letu

Později jsem řízení předal dědovi. (babička fotila, děti se radovaly a trochu řádily)

pousteni draka

Drak chvíli lítal ve vzduchu a pak šel k zemi.

pad draka

Později dostala draka do ruk babička. A drak líbal zem dvakrát tak častěji. Naštěstí všechny pády drak bez úhony přežil a je při příští větrném dnu připraven ke startu.

Po pravdě musím říct, že pouštění tohoto nového řiditelného draka mě hned na první pokus chytlo (jako malý jsem už pár jednodušších igelitových řiditelných draků měl). A těším se až půjdu pouště příště.

Při pouštění draka se mám ještě co učit. Inspirací mi budiž toto video z YouTube, které každému, kdo o řiditelného draka projevil trochu zájem doporučuji ke zhlédnutí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

5 komentářů k “Podzim s řiditelným drakem”

 1. Jirka napsal:

  a co stoji takovy dracek?

 2. LuFa napsal:

  Jirka: Tento konkrétní drak stál 18 Euro. Kupován je v Německu. Co jsem se teď díval na web, koukám, že jeho cena je zde: http://www.modelarskyobchod.cz 1025,- Kč. Cena víc než dvojnásobná :-(. To mě překvapilo. Děsné.

 3. Sacredmoon napsal:

  A zapomněl jsi dodat, že ten Genesis od Level One stojí 199 Euro :o)

 4. PeVal napsal:

  NEJVĚTŠÍ SPOLEČNÉ LÉTÁNÍ S AKROBATICKÝMI DRAKY!

  2.-3.5.2009 na letišti v Jihlavě pořádáme 1. celorepublikový sraz všech zájemců o létání nejen s akrobatickými draky (kity) ;-)

  Budeme létat s akrobatickými draky dvoušňůrovými až čtyřšňůrovými, ale i s jinými typy draků – jednošňůrový, powerkiting apod.

  Všichni zájemci jsou vítáni – začátečníci i profesionálové. Jedná se hlavně o výměnu zkušenosti, poznání nových triku apod.

  Více informací a přihláška …
  http://www.draci.net/

 5. LuFa napsal:

  PeVal: díky za upozornění. Pokud vyjde počasí a čas, rád bych se zúčastnil s celou rodinkou :-).

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.