Dear Mr. President – úžasná, dech beroucí písnička americké zpěvačky Pink

Před časem mě kolega s mírným úsměškem ve tváři upozornil na písničku Dear Mr. President (Drahý pane prezidente) americké zpěvačky Pink. Prý mu text písně k takové hopsandě, za jakou Pink považuje nesedí a vždy když tutu písničku slyší z rádia, musí se smát. Protože komerční hudební stanice v rádiu mnoho neposlouchám, písničku jsem neznal a tak jsem si ji vyhledal na YouTube a musím říct, že se mi líbí.

Taktéž si dle toho co jsem se o Pink a písničce dočetl na wikipedii, nemyslím, že by písnička byla silně vykonstruovaná a Pink by nevěděla o čem zpívá.

Pro ty, co nevědí, o čem se v písničce zpívá, uvádím odkaz na originální text a překlad písničky do češtiny, který je k dispozici na Mishelie blogu zde: http://mishelie.blog.cz/0707/pink-dear-mr-president-preklad.

Písničku jsem na Youtube nalezl v několika verzích. Nejvíce se mi líbila v koncertním provedení.

A pak s neoficiálním obrazovým pozadím, kde jsou mezi obrázky, které se vztahují k textu vlkádána i nejrůznější fakta.

Jak se písnička Dear Mr. President líbí/nelíbí vám? Jaký na ni máte názor, můžete vyjádřit v komentářích.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Dear Mr. President – úžasná, dech beroucí písnička americké zpěvačky Pink”

 1. mv napsal:

  osobně je mi výrazně bližší tenhle pohled na tenhle výtvor: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007083104

 2. LuFa napsal:

  mv: Díky moc za odkaz, na Dfense, článek jsem neznal. Na první prolítnutí to na mě působí jako opak toho, co si myslím ;-). Doma si pročtu podrobně, včetně komentářů.

 3. LuFa napsal:

  mv: tak jsem si něco Dfense přečetl. Z příspěvku samotného i z komentářů je cítit jeho proamerikanizmus, s kterým nesouhlasím. Vůbec se tedy jeho výhradám k písničce a zpěvačce Pink nedivím.

 4. Botanicus napsal:

  Lukasi, dekuji za pekny odkaz. S Pink nelze nez souhlasit.

 5. apolo napsal:

  Pink je spravna baba. Text pisnicky – zivot. Kolega nehopsa?

 6. Forrest napsal:

  Ne nehopsa, je to nesnasenlivy, jizlivy zaryte proamericky imperialista, co se v nazoru na tu ruzovou tvrde pracujici hopsandu naprosto ztotoznuje s dfensem. To se muze libit jen anarchistum, komunistum a popletenemu Lukasovi :-))

 7. LuFa napsal:

  Forrest: Yep, Forest je jizlivy zaryte proamericky imperialista, co se v nazoru na tu ruzovou tvrde pracujici hopsandu naprosto ztotoznuje s Dfensem ;-).

  Ostatním se skladba Pink líbí.

 8. verca napsal:

  S dovolením napíšu taky pár slov. Myslím, že Pink ví o čem zpívá a v mnohém s ní souhlasím.Amerika má jistě jiné adeptky na otitulování „hopsanda“. Nicméně, je to nádherná procítená písen. Pink, dekuju ti za ni :)

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.