Když Hypernova čaruje s cenovkami, nakoupíte to nejdražší zboží a ještě se při tom usmíváte.

„Franto, víno za osmnáct, vezmi ho kilo,“ slyším přes uličku hlas ženy středního věku.

„To je levné“, říkám si pro sebe a s nákupním košíkem přejíždím k vínu. Pokud bude vypadat k světu, tak domů taky určitě vezmu.

Kontrolně se dívám na velké cenovky nad bedýnkami s vínem.

Hypernova hypervyhodne 01

Na cenovce vidím 18,90,- takže ne osmnáct, jak jsem slyšel, ale 19,-. No, alespoň si v praxi ověřuji, že efekt baťovských cen stále funguje.

Nabírám víno a nevím proč, ještě jednou zvedám hlavu k cenovkám. Za sekundu to mám. Přišel jsem na kouzlo hypervýhodných cen v Hypernově. Víno za 18,90,- nestojí v porovnání s ostatními víny 18,90,-, ale 37, 80,. a je tedy nejdražší.

Jak je toto možné? Podívejte se na cedulky zblízka.

Detail cenovky k „nejdražšímu“ hroznu za 34,90,- .

Hypernova hypervyhodne 03

Cedulka k „nejlevnějšímu“ hroznu za 18,90,- .

Hypernova hypervyhodne 02

Trik je tedy zřejmý, čtyři velké cenovky umístěny vedle sebe. Na prvních dvou cenovkách a na poslední cena zboží za 1 kg. Na třetí cenovce, „hypervýhodná“ cena za 0,5 kg.

Upřímně věřím, že nákup tohoto „hypervýhodně“ drahého vína dnes skutečně potěšil mnoho zákazníku Hypernovy. A barvitě vidím a slyším ženu od Franty, jak si ještě večer bude pochvalovat, jaké že to super víno, za tak bezvadnou cenu, koupili.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

15 komentářů k “Když Hypernova čaruje s cenovkami, nakoupíte to nejdražší zboží a ještě se při tom usmíváte.”

 1. štěpán napsal:

  Možná si toho ani nevšimne :-) pokud dělala také ‚hypervelký‘ nákup, tak je to možný.

 2. Klárka napsal:

  Jeden marketinkový specialista mi jednou řekl, že vyděláváme na lidské blbosti. Takže někdo v hypernově je chytrej a spousta zákazníků v hypernově hloupejch. Otázkou ale zůstává co je etické a co není. Zde mi to přijde už opravdu moc drsné,už neví co by roupama dělali.To si pak kolikrát nevšimne ani chytrej:-) Jenom LuFa jo.

 3. Lemik napsal:

  Až Tě tam jednou chytnou, že tam fotíš…. A úplně největší sviňárna jsou hračky v oddělení potravin…

 4. LuFa napsal:

  Lemik: Jaké hračky v oddělení potravin?

 5. Blanka: Faltynka Lukyho mamka napsal:

  ja se napalila v nemeckem lidlu :madarska klobasa za 5 € valecek.rikam tatovi kup!! to je levny valecek uheracek a u pokladny chtela 21 €!! tak jsem ji to tam vhodila vztekle zpet to byla ceena za 10 dkg.!! tim jsem na to prisla, ze jsme kupovali jen ten uheracek mamka

 6. LuFa napsal:

  Tak jsem byl nyní ke všemu ještě upozorněn na falašný prášek Ariel, který se v minulých dnech v Hypernově prodával :-(. Doma máme z minulého nákupu naštěstí pravý. Nyní jsem kontroloval :-D. Chudáci ale ti, kteří za tolik peněz nakoupili falešný, který prý ještě ke všemu nepere.

  Odkazy:

  http://www.blesk.cz/Clanek83687.htm

  http://www.blesk.cz/Clanek83749.htm

 7. Lemik napsal:

  No, s tím má zkušenosti ségra, jde do Tesca a musí sebou mít svého mlašího syna. No a v oddělení potravin, mezi regálama s kořením a těstovinama je stojan s plyšovýma hračkama. Když to Mates zmerčí, tak vždycky jednu chce. Ségra ho nechá, ať si s tím dělá co chce, většinou je ta hračka pak dost upatlaná. Dítě si s ní většinou během nákupu vyhraje a pak ji neodmítne vrátit :-)

  Co mě vyloženě štve, jsou takové ty automaty s kuličkama za 5 korun v místech, kolem kterých dítě musí každý den chodit.

 8. Blanka: Faltynka Lukyho mamka napsal:

  a ja zvykacky vzdy z toho automatu detem koupim a vypadne pokazde jen 2x zluta deti ji rozkousou a za 5min snedi maji zabavu z toho toceni a kouleni koule serpentinama dolu blanka

 9. LuFa napsal:

  Lemík: Tak to chudák rodič, kterého jeho dítko neúnavným kňouráním a kvičením přesvědčí, aby mu takovou upatlanou a ohranou hračku koupil :-(.

  Automaty s velikými kulatými žvýkačkami dobře znám. Nějakou tu pětikorunu jsme tam už s dětmi také nechali :-D. Jinak existence samotného automatu mě neštve, co mě však může naštvat, je situace, kdy do automatu hodím pět korun a nevypadne nic :-(. Zkamanej jsem já a ještě o něco víc děti. Navíc, co říct dítěti, když se dále slovy, „Tati hoď tam ještě další peníze“, stále slíbené žvýkačky dožaduje.

  Mamka: No, ale někdy se žvýkačka nedotočí :-(.

 10. Lemik napsal:

  No, s tou hračkou to nebude takové horké, stačí hrábnout hloubějí, tam jsou vždycky čerstvější kousky :-) Stejně jako se salámy.

  Psychologie prodeje je asi dost placené vědní odvětví…

 11. SodaE napsal:

  Ahoj , dost pěkný článek. ;)

 12. trpaslik napsal:

  ale tohle je v HK celkem známé snad všude, hlavně s hroznama:D bacha na tesca i trhy, všude to takhle dělaj

 13. dave_no napsal:

  Pekny:-)

 14. Zorb napsal:

  Toto je jen třešnička na dortu.. Politika hypermarketů a nákupních center je postavena na ovlivňování a manipulaci. Všiměte si, že ve většině těchto center není moc denního světla. Výběr barev taky není náhodný atd. atd.. Je to prostě továrna na utrácení peněz. Pro mně osobně jsou tyto řetězce velké zlo, minimální mzdy, mnohdy nekvalitní zboží a nakonec takovýto řetězec platí „daně“ rozhodně jinde než u nás…

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.