Shořel mi stolní počítač

Stalo se, co se u starších počítačů občas stává. Smrad, černý monitor a konec. Počítač se odebral do křemíkového nebe. Hbitě jsem ho odpojil od přívodu elektrického proudu a začal zkoumat, co se vlastně přihodilo.

pocitac vnejsi cast

Vlastně co se děje jsem zkoumal již o pár sekund dřív, než došlo k samo vypnutí počítače. Cosi mi u stolu totiž začalo velmi smrdět. Nosem jsem zjišťoval co, až jsem se dostal ke skříni počítače. Rukou jsem zjistil že skříň je velmi teplá v zadní části v oblasti zdroje. Potom jsem nezjistil nic, protože došlo k výpadku.

pocitac vnitrni cast

Zřejmě mi shořel zřejmě pouze zdroj, alespoň v to doufám. Po sedmi letech jeho téměř každodenní práce se ani nedivím. Pouze doufám, že s sebou nevzal základní desku, nebo procesor. Těžko dnes shánět dobrou základní desku k sedm let starému hardwaru.

Nyní mi bude úplně stačit, pokud někde seženu zdroj, tak abych alespoň vyzkoušel, že vše ostatní je v počítači dobré.

Další možností, která mě v souvislosti s výpadkem počítače napadla, je koupit si zcela nový počítač. Na druhou stranu si říkám, co koupí nového počítače získám, když výkon mého dosavadního, byť sedm let starého, mi doposud stačil.

No, uvidím, jak bude. V současné době mám stále ještě k dispozici starší notebook (PII, 350 Mhz), tak na internet a k blogu se dostanu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

8 komentářů k “Shořel mi stolní počítač”

 1. LuFa napsal:

  2 Vlastimil Ott: třeba ještě vstane z mrtvých. Jen co někde seženu zdroj a vyzkouším.

 2. Blanka: Faltynka Lukyho mamka napsal:

  chudinko citim s tebou,/to je jako by me nekdo ukradl fotoaparat/kdyz ti shorel kamarad .drzim palce at mas v nem vse zachovane a ne smazana data mamka

 3. spectrum napsal:

  Uff, ještě že se to nesvede na mé schéma zapojení. :-) Myslím, že potřebný zdroj na půjčení a případný prodej za sušenku mám v práci, když budeš chtít. Dáme zítra oběd?

 4. LuFa napsal:

  2 spectrum: Paráda Martine, zapůjčení zdroje bude stačit. Díky moc, Lukáš.

 5. Daffy napsal:

  Ahoj …. snad ten zdroj nevzal sebou i ostatni „kamarady“ :o)

  Pokud by preci jenom odeslo neco z „mikroelektroniky“, koukni na tehle obchod, maji tam fungl nove „stare“ zelezo. Asi stazeno ruzne ze skladu. Rodicum jsem onehda u teto firmy postavil PC na BX chipsetu za 4000,- :o))

  http://www.computereden.cz/info.jsp?name=cenik

 6. LuFa napsal:

  2 Daffy: stále optimisticky věřím, že za své vzal jen zdroj a nic jiného s ním neodešlo . Ostatně již brzy to poznám. Za odkaz díky, určo se bude hodit později, když ne jak doufám teď.

 7. spectrum napsal:

  Tak přesně u takovýhle ceníků vždycky zapláču. :-) To jsou vzpomínky… A když si pak ještě člověk uvědomí co ten HW ještě zvládne a že na tom kdysi pracoval. ;-) Teď si říkám, proč jsem si vlastně před rokem koupil ten nový počítač – frekvenci CPU mám sníženou a píšu pořád stejně rychle.

Napište prosím komentář

You must be logged in to post a comment.